Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yeni aldığım Shimano kamışım kırıldı hemde ortadan !

caberia

Daimi Üye
Adı
Mustafa ÖZCAN
olmaz diye birşey yok bu bence tamamen imalat hatası :) bende bir force master 5 metrelik surf kamışın çıktığı yer varki akıllara zarar ama kullanıcı hatası diyecekleri için bahçede dut yada kiraz dökerken kullanmayı düşünüyorum :D

Çok mantıksız bir yerden kırılmış.
Kılcal çatlak bile olsa atış yaparken o noktadan kırılmaz bence.
Dibe takıp zorlanmışsa veya atış esnasında sert bir yere vurulmuşsa çok daha mümkün..
keşke dediğiniz gibi olsa da içim yanmasa. atış yapılan yer iskele.zaten toplam 7-8 kere atabildik dibe hiç takmadım.takılsada adetimdir kamıştan değil misinayı elle çekerim.

YEKTA

Daimi Üye
Adı
YEKTA
Kan Grubu
B Rh Pozitif
benimde kamış kırılmıştı okyanus marin 2 günde hallettti sağolsun HAMDİ nin yardımını da göz ardı etmemek lazım taabi

malkoc

Aktif Üye
Adı
irfan
Altı yıldan beri amatör balıkcıyım kulandığım bütün takımlar Shimano ve buna benzer spin kamışım var eğer ben bu kamışı kıramadıysam gerçekten sağlam Shimano nun sağlam olduğunu düşünüyorm.
Amabenim izlenimim kırılan yerden darbe almış bu taşıma sırasında olabilir veya kücük bir ihtimalde olsa imalat hatası.

ryetik

Daimi Üye
Adı
Ramazan Yetik
İmalat hatası olması mümkün değil. Eğer imalat hatası olsaydı aynı seride üretilen kamışların tamamında bu problemin yaşanması gerekirdi.
Yıllar önce Vengeance Ax surf kamışlarda oluşan bir hata yüzünden bütün kamışlar aynı yerden kırılıyordu ve Shimano bütün kamışlarını geri toplattırdı.
Kırılan yer itibariyle kullanımdan dolayı kırılmasıda pek mümkün görünmüyor. Bana göre kesinlikle kullanım esnasında yada öncesinde darbe almış ve zayıflayan bölgeden kırılmış..

Adı
S.turgay karaaslan
kamışınızla ilgili mehmet ali bey bilgi verdi...mümkün olan en kısa sürede gereken ne ise yapılacaktır...

sanırım nakliye esnasında bir darbe söz konusunu...

furunotr

Daimi Üye
Adı
Haluk Pirinç
Üretim hatasından tutun da; son evrede kullanıcı veya kullanım hatasına kadar her türle ve en az 10 sebepten oluşma ihtimali var; bu evrenin hangi safhasında oluştuğunu tabii ki bilemeyeceğim...

Zuğa

Yeni Üye
Eğer yeni bir spin kamış almayı düşünüyorsan sana ''Okuma v system 2.70m 10-40'' atarlı kamışı tavsiye ederim.

Satıcı, firmanın kamışı incelediğini ve hatanın bende olduğunu ve belli bir miktar ücret karşılığı yapılacağını söyledi.
Kabul etmedim (fiyatı ucuzdu tamir bedelinin, kabul etmeme sebebi haklı olduğumu düşünmem)
Firma yetkilisiyle görüştüm.Kamışı başka bir arkadaş incelemiş, Turgay beyle görüştüm ben.
Turgay beyin dediği inceleme sonucu ezilmiş yada bir yere çarpıldığı için kırılmış gibi gözüküyor dedi.
Bende kamışın bana gelene kadar nakliye sırasında darbe alıp almayacağını,yada satıcı firmada başına birşey gelip gelmediğini nerde bilebileceğimi söyledim.
Kırılma esnasını tarif ettim.
Sağolsun Turgay bey bizi dinleyince mağduriyetiniz giderilecek dedi.
Şu an kamışım yapılmış satıcıda bekliyor uzak olduğu için gidemedim.
Kırılan halkasıda değiştirilmiş.Alınca resimlerini paylaşırım.
Bakalım nasıl olmuş.
Yedek parça beklemedik Allah'tan.
Makine konusunda hala emin değilim.Zira düzgün saran resim bulduk nette 2500 fd modeli için.Bizdekiyle alakası yok.