Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni başlayan bir amatör için fena değil galiba :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında cem22 tarafından paylaşıldı.

1. cem22

cem22 Yeni Üye

tuttuğumuz balıkların ismini bilmesekte.. çok çeşitli karma karışık bişeyler yakaladık işte :)) ama sora sora öğrendim.. şu büyük olana genç sinarit dediler tam olarak bilmiyorum.. mercan var mırmır var ispari var.. birde ortada sırtılı çizgili bi uzun ve büyük gözlü olan balığın ne olduğunu bilmiyorum bilen varsa bilgilendirirse sevinirim..

geçtiğimiz cumartesi akşamı keşan - mecidiye - uzunkum sahilinden alınmış balıklardır (saros körfezi)
    sinariti 8 numara iğne ile vede sülünes ile yakalamamız tamamen şans eseri sanırım :)

afiyetle yedik..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. aates2001

aates2001 Üye

öncelikle tebrik ederim.hiç acemi avcı raporuna benzemiyor.bayağı usta işi olmuş sanki.ortadaki balık yanlışsam düzeltirler ama bana kuppes(kırma mercan-gopez) gibi geldi.afiyet olsun.en kötü avlarınız böyle olsun.rastgele...

4. cem22

cem22 Yeni Üye

teşekkür ederim.. ben hala acemi şansı olduğunda ısrarlıyım yada saros bize güzel bi kıyak geçti :) dediğin gibi en kötü avımız böyle olsun inşallah.. saygılar..

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Acemilik böyleyse ustalığı görmek için can atıyorum :) Tebrikler kardeşim.. Büyük balık minekop ortadaki balık kupes, doğru yem doğru zamanda aldığını bilmelisin, sülünez bu balığın kumluklarda yediği en önemli besindir, ve sürü halinde gezerler, ve aynı yerden gecerler, yani yarın aynı gün aynı saatlerde yine tutma şansın var, ayrıca birkaç olta daha atarsan birkaç tane birden tutabilirsin, kalama vererek zorlamadan çekersen irilerini de alabilirsin rastgele..

6. cem22

cem22 Yeni Üye

verdiğin motivasyon için teşekkürler dostum.. o büyük balık için herkes farklı isimler söyledi ama sen minekop dedikten sonra görselllere baktımda hakatten minekop herhalde.. yok öğrenelim de rezil olmayalım.. sağolasın :)

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Cem güzel bir av olmuş, kısmetin açık olsun.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Cem, güzel bir av olmuş.
    Daha iyileri de rastgelsin.
    Seni izlemeye devam edeceğiz.

9. ulas07

ulas07 Üye

Avlarının daha güzel olmasını dilerim arkadaşım, yeni olduğunu beyan ediyorsun ama güzel balık yakalamışsın, tebrik ederim. Ancak avınla ilgili bir noktaya dikkat etmeni öneririm, minekopun altındaki balık mercana benziyor ve çok küçük, iade edilmesi gerekiyor. Ayrıca sarpaya benzeyen birkaç balık daha var ve onlarda küçük. Bu gibi küçük balıkları iade edersek bunların üremesine ve sürdürülebilir balıkçılığa katkıda bulunmuş oluruz, daha güzelleri rastgelsin...

10. cem22

cem22 Yeni Üye

ilginiz için teşekkür ederim.. bende forumun yakından takipçisi haline geldim.. sizlerden öğreneceğimiz çok şeyler var.. hatta saros körfezine yolu düşen üstadlarım olursa seve seve ev sahipliği yaparım..

ulaş abim.. sana canı gönülden katılıyorum.. bu seferlik acemiliğimize ver.. gece karanlığında tuttuğumuzu attık ama böyle olmaması gerekiyor dediğin gibi.. saygılarımı sunarım..

11. zokacı

zokacı Aktif Üye

güzel balıklar tebrikler