Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

YENİ BAŞLAYAN İÇİN OLTA TAKIMI TAVSİYESİ ACİL!

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında ejmfl tarafından paylaşıldı.

1. ejmfl

ejmfl Yeni Üye

Forum üyelerine merhaba. Eşime hediye olarak olta takımı almak istiyorum. Uzun zamandır amatör balıkçılığa başlamak istiyor. Benim konuyla ilgili hiç bilgim yok. Günlerdir araştırma yapıyorum fakat seçenek yelpazesi çok geniş. İstanbulda oturuyoruz ve muhtemelen Büyükçekmece tarafında ve boğazda balık tutmak isteyecek.İlk oltası olacak. Eminönü tarafında olta alabileceğim yerler varmış fakat çok anlamadığım içi yanılmak veya gereksiz ,yanlış şeyler almak istemiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Mobydick Waterside-270 Kamış, Makine, Olta Seti - Outdoor - Hepsiburada.com
    Bu linkteki takımı tavsiye eder misiniz?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ceml32

ceml32 Yeni Üye

4. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

balık malzemeleri satan bir yer bilmiyorsan internetten alacaksın ben spot balıktan aldım spin kamış seti her şey cebine bakar bütçen kadar iyi takımlara sahip olabilirsin benim nacizane fikrim en azından 1-2 ay çok süper olmayan orta halli bir takımla idare et avlandığın bölgenin fiziki şartlarına balık türüne denizin dalga ve akıntı olayına göre daha sonra takım arayışlarına girebilirsin

5. Oral Atak

Oral Atak Üye

Birlikte, sevgiyle, bir su kıyısında balık avlamak istiyorsanız, tavsiye ederim. :)

6. BS Okuru

BS Okuru Misafir

konu eski ama belki okursun bende yeni başladım ilk önce bayağı bir video izledim okudum okudum okudum sitelerinde güleryüz çay kahve uzman ekip yardım mardım diyenlere hiç inan ma bence cünkü ben gittim boyumun ölçüsünü aldım arkama döndüm gittim. izmirde bir firma buldum hoşuma gitti şu ürünü sipariş verdim.

Trastevere 390cm Surf Kam+Makina Set | Makina Kam Setler

kampanya var 61,75 tl

Kamış Özellikleri ; 115cm kapalı boya sahip, 100-250gr aksiyonlu, 493gr ağırlığında, oldukça dayanıklıve sağlam bir surf kamıştır.Makinamızın özellikleri ise ; 4.9:1 devrinde, 7 bilyalı, 60'lık orta boy kafa, effe seahawk modeli, 0.35mm/180mt-0.40mm/140mt-0.50mm/100mt misina sarım kapasitesine sahip, amatör veya profesyonel balıkçıların tercih ettiği bir olta makinasıdır.
    Ürün Kodu

EFFE-TRV-390-SET

anlıyan arkadaşlar yorum yazarsa bende doğru başlangıç aşamasında uygun fiyatla tercih yapıp yapmadığımı anlamış olacağım.

bide söyle bişey yapabilirsin
    surf atış yapacaksan spin yapmıyacaksan
    lineefe in 100-200 gram atarlı bir kamışını alırsın 38-40 tl civarı
    akuma nın bl - 60 sanırım tek bilya ama sağlam bir makine
    başlangıç için ideal geldi bana bitanede böyle set yaptım kenndime