Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni Başlayan için öneri istiyorum

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Can16 tarafından paylaşıldı.

1. Can16

Can16 Yeni Üye

Merhabalar Ben can bursa'dan...

Sizden ricam yeni başlayan için bir makine kamış seti önermeniz..

şu an ki bütçen 70-80 tl civarı.. Deniz kenarından yem ile bekleme olarak tutacağım şekilde bi set istiyorum.. işi öğrenince zaten araştırdığım çok güzel makineler var buradan okuyarak onlardan alacağım Şu anda bilmediğim için kendimi kasmak güzel bir makineyide mahfetmek istemem :).. Yazları Balıkesirin Altınoluk beldesine gidiyoruz.. Orada kullanıcam çipura ve karagöz bolmuş.. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

70/80 tl ikisi bir arada kamış makina buna tavsiye vermek zor biraz ,bence tabi limit yukarlarda olsa tavsiye daha kolay olurdu kardeşim

4. emblemz

emblemz Yeni Üye

OKUMA SALİNA 4.20 M ZİRCONİUM HALKALAR 3 PARÇALI CENGİZ BALIKÇILIKTA ÜSKÜDAR DAN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ 85 TL FİYATI

5. Can16

Can16 Yeni Üye

çok teşekürler arkadaşlar,abiler, birazda kendim bakındım ayrı ayrı set olarak aslında. Okumanın uygun kamışları var.. ileride zaten masraf yappıcam alıcam bişeyler ister istemez :) peki deniz kenarından yem ile bekleme için surf kamış ve surf makine mi seçmem gerek bu konuda bişeyderseniz ona göre bişeyler seçeceğim + atar olarak çipura ve karagöz avı için minimum kaç olmalı ? yeni öğreniyorumda sorularım çok oldu biraz kusura bakmayın,

Hayırlı Cumalar..

6. oktay16

oktay16 Moderatör

Sevgili Can öncelikle aramıza hoşgeldin, Bence bu işe başlıycaksan, biraz iyi bir ekipman alarak başlamalısın, (İyi bir ekipmandan kastım 250 liralık kamış - 300 liralık makina değil, ileride onlarda olucak ama şuan bahsettiğim ekipman için 100-150 tl harcaman yeterli olucaktır.) ilk balığını çektiğinde zaten zehiri almış olucaksın ve bana hak vericeksin:) rastgele....

aşağıdaki linklere bir gözat istersen...

http://www.avmarketi.com/asp/product/11707/Okuma-Distance-Surf-60-makine

http://www.avmarketi.com/asp/product/10368/ceboastur-percebera-kamis-4-50

7. onder

onder Aktif Üye

8. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Değişik bir fikir de benden olsun. Bir adet cormoran bull fighter 2.40 spin kamış ve bir adet CORMORAN CORCAST 4PİF SUPER JET 2500 makina alıp o fiyata güzel bir at-çek takım yaparsın. Bir kaç adet de uygun fiyatlı sahte alıp günde 2 kere, sabah ve aksam tok karına at-çek yaparsın ;)

9. Can16

Can16 Yeni Üye

çok sağolun abiler arkadaşlar öneriler gerçekten çok güzel... aşağı yukarı oluşturdum kafamda birşeyler.. sonrası ve şimdisi için de öyler :)

dediğim gibi arkadaşlar surf ve spin arasındaki farkı anlatabilecek var mı yani kullanım açısından teleskopik falan.. bi yerde okuyorum şu için bi yerde okuyorum başka bşey için çıkıyor o da ççok kafamı karıştırdı :) yapacağımı tekrar söyliyim stresee atacam takıcam sulunez i beklicem :)

herkezin ilgisine çok teşekürler :)

10. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Kısaca spin takım kısa hafif ve atarı düşük (açık denizde avlanmıyorsan) bir kamış ve yine ufak boy bir makineden oluşur. Misal 10-30 gr atarlı bir kamışla 2500'lük bir makine takımı güzel bir çok amaçlı spin takımıdır. Bununla sahte balıkları atıp sararız atıp sararız atıp sararız... pat diye balık gelir :)

Surf takım ise genel tabirle 3.90 4.50 metre aralığında bir kamış ve 4500-10000 lik kafalı bir makineden oluşur. Bununla 100-200 gram kurşunlu yemli takımları çok uzaklara atıp balık bekleriz, bekleriz bekleriiiiiiiiiiiz... pat balık gelir :).

11. Can16

Can16 Yeni Üye

Emir Şengezer, Çok sağol yorumların için cidden baya bi aydınlanma yaşadım ve ayırt edebileceğim artık sayende :) çok teşekürler !