Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni başlayana öneriler

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında swap tarafından paylaşıldı.

1. swap

swap Yeni Üye

Merhabalar,

Aranıza yeni katılan birisi olarak öncelikle hepinizi selamlıyorum. Yazdıklarımda yanlışlarım varsa düzeltmenizi rica ederim.

Balık geçmişim yok denecek kadar az Bununla birlikte gerçekten çok hevesliyim bu konuda fakat bu girişimi ancak şu sıralar yapacağım sanırım. Bilgim ise son 5-6 gündür internette okuduklarım kadar anca.

Ankara'da oturuyorum dolayısıyla avlaklarım ekstra bir durum olmadıkça tatlı su olacaktır. Turna, sudak ve levrek ile başlamak istiyorum. Sanırım av yasağının en kısa zamanda kalkacağı türler bunlar.

Yine yorumlardan okuduklarım kadarıyla kafamda biraz şekillenmiş olan kamış ve makine modelleri şunlar:

Okuma Safina-x 240cm-10-36 gr Spin Olta Kamışı

OKUMA AVENGER AV-30b MAKİNE

0,25 MM CAPTURE SPIN PIKE 150 MT

Bunlar hakkında yorumlarınızı ve bunlardan hariç tavsiyelerinizi de almak isterim.

Toplam bütcemin 200-250TL civarında olduğunu düşünerek sahte vs. diğer gerekli ihtiyaçlardan tavsiyelerde bulunursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. zokacı

zokacı Aktif Üye

dostum bende spine yeni merak sardım ayrıca turna gibi hırçın balıkları tutacaksan 20/60 gr gibi daha güçlü se aksiyonu diri kamış seçmek daha uygun gibi ben okuma seaspin 20/60 aldım daha sonraları ustalaştıkça hassas kamışları tercih edicem makina dersen birçok seçenek var bende lineaeffe rapid bass spin 4000 lik / shimano catana 4000 mitchell avocaet silver 1000 lik makinalar var hepside iş görüyor fiyatlarıda 100tl civarı kamışta aynı 200 e takım tamam 50tl de misina ve sahteye haydi balığa okuma v sistemde indirim varmış araştırabilirsin benim fikrim bu ayrıcada mağazaya git alacağın oltayı mutlaka kendin seç

4. swap

swap Yeni Üye

Cevap için teşekkürler :)

Atarı nispeten düşük tutmamın sebebi tatlı su levreği de avlamak istemem. Fakat turna öncelikli hedefim olacak açıkçası. Tabiki bilgi ve tecrübem olmadığından ne kadar mantıklı bir karar oldu bilemiyorum.

Sizin bahsettiğiniz kamış için deniz kullanımı içindir denilmiş fakat tatlı suda bu bir fark yaratır mı acaba?

Bunun haricinde v system 10-40g kamışın fiyatı aşağı yukarı 100TL, 20-60g ise aşağı yukarı 140TL Eğer 20-60g için gerekli diyorsanız ona yöneleyim.

Makine olarak da catana 4000'e yönelebilirim tabi dediğiniz gibi elime alıp içime sineni almak doğru olacak fakat sizlerin yönlendirmeleri, tavsiyeleriniz benim için çok önemli.

O zaman listeyi güncellersek:

OKUMA V SYSTEM SPİN KAMIŞ 300cm 20-60GR

Shimano Catana 4000 FB 2XSSS+1 BB Makine

0,25 MM CAPTURE SPIN PIKE 150 MT

Yorumlarınızı bekliyorum...

5. bahadir37

bahadir37 Aktif Üye

İp misina kullanacaksan shimanodan şaşma derim. Bence catana yerine nexave ya da exage 4000 fc daha şık olur.

6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Ne catana ne nexave, bence shimano sahara 4000 lik alın.

7. swap

swap Yeni Üye

İnternette 200TL civarında bir fiyat yazmışlar. O da biraz tuzlu geldi bana. En azından şu anda.

8. swap

swap Yeni Üye

Bu nexave modelinde rc ile fc nin farkı nedir peki?

9. bahadir37

bahadir37 Aktif Üye

rc arkadan kalamalı modeli fc ise önden kalamalı modeli

10. zokacı

zokacı Aktif Üye

deniz kullanımı sadece tuzlu suya dayanıklı olması yani tatlı suda kullanılmaz demek değil tatlı su için olsa o zaman tuzda sıkıntı olur artı bence hassas kamış alabalıkta önemli olabilir geneldede böyle tavsiye olunuyor

11. swap

swap Yeni Üye

peki sizce bir acemi için hangisini kullanmak daha rahat olur?