Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni başlayana spin kamış, makina ve yem önerisi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında delidumrul tarafından paylaşıldı.

1. delidumrul

delidumrul Yeni Üye

Merhaba dostlar, Antalya - Konyaaltı sahilde ve boğa çayında kıyıdan at-çek için uygun kamış, makina ve yem tavsiyesi rica edeceğim sizden. Boy 170, sanırım boy da önemli kamış seçmede.
    Daiwa Daiwa Crossfire Spin MH Serisi Olta Kamışı 300, Fiyatı 146,47 TL | SpotBalik.com.tr
    Okuma Avenger AV-30b 7BB, 6kg Drag Olta Makinesi, Fiyatı 99,73 TL | SpotBalik.com.tr
    kamış ve makina olarak bunları önerdi bir arkadaş, size danışmak istedim.
    bunlar iyi midir yoksa sizin önerebileceğiniz bir şey var mı?
    Şimdiden teşekkür ederim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. @KAZIM

@KAZIM Misafir

mrb dostum hoşgeldin. makineyi kullanmadım ama kamış biraz uzun sanki heleki çay da kullanımı rahat olmaz diye düşünüyorum.sahilde iskeleden filan atacaksan belki ama 2,40 2,70 tavsiyemdir.ben v system 2,70 10 40 kullanıyorum memnunum.Birazdan ustalar yardımcı olur.kolay gelsin

4. syner

syner Aktif Üye

Tercih ettigin set orta seviyede klasmana ait, Ikinci el spin set satan cok arkadas var sitede, bu satislari incelemeni tavsiye ederim.

5. Levreko

Levreko Aktif Üye

güzel set antalyada senin avlanacağın bölge kayalık olduğu için uzun kamış daha iyi olur sahteyi sudan dışarı alırken kayalara taktırtıp koparmazsın benim daha önce önce 2.10 luk kamışla çok sahtem gitti suda kaldı o şekilde o yüzden o kamıştan aldım bende var şuan kullanıyorum orta sert aksiyonda kamışın aksiyonu çok sert yada çok yumuşak olursa iyi olmuyor bence bende o yüzden o kamışı aldım orta sert aksiyonda olduğu için kullanması çok keyifli balıkla mücadelede çok zevkli oluyor ben iyiki almışım o kamışı :harika: makinada başlangıç seviyesi için uygun bir makiana ama bütçem fazla derseniz daha iyi bir makinada alabilirsiniz ama parasına göre iyi makina ayrıca okumanın antalyadada servisi ve parçası bulunuyor diye biliyorum herhangi bir sıkıntıda istanbula göndermek zorunda kalmazsın en azından

6. delidumrul

delidumrul Yeni Üye

usta bunları sen önermiştin özelden zaten, balıkavı.net'ten. sağ olasın. bi türlü cevap attırmadı sistem yeni üyeyim diye.
    boğa çayında da iş görür mü bunlar? muhtemelen senin dediklerini alacağım. bi de antalyada nereden alınır sahteler?

7. delidumrul

delidumrul Yeni Üye

İkinci ellere baktım, bana tuzlu geldi usta. max. 300 harcayabilirim kamış artı makinaya.

8. delidumrul

delidumrul Yeni Üye

sağ olasın dostum.

9. togay yurtsever

togay yurtsever Aktif Üye

Kamışa neyse de bence makinaya daha çok önem verin.
    Atarı ve boyu uygun olan her kamışla Balık yakalanabilir ama her 10 rulmanlı makina'yla da balık çekilmez.
    300 lira bütçeyle çok güzel bir takıma sahip olabilirsiniz.

10. delidumrul

delidumrul Yeni Üye

Önerebileceğiniz bi makina var mıdır 100-150tl arası?
    bu bana önerilen;
    Okuma Avenger AV-30b 7BB, 6kg Drag Olta Makinesi, Fiyatı 99,73 TL | SpotBalik.com.tr

11. Levreko

Levreko Aktif Üye

kardeşim o takımla denizde ve akarsu ağızı denizde avlanırsın ben belekteyim ve belek serik bölgesinde bende akarsuların denize döküldüğü yerlerde avlanıyorum o takımı o şekilde kullanıyorum artı sen birde antalya merkezde limanda yada falezlerdede avlanırsın oralardada dediğim gibi kayalık yerler o yüzden uzun kamış sana avantaj olur kamışın aksiyonu gerçekten çok güzel ben 2 ay önce serikte bir av bayiinden 115tl ye aldım istersen seriğe gel benim aldığım yer serikte eski cuma pazarının orada pasaj içerisinde akdeniz balıkçılık var telefon numarası 0541 919 49 19 dükkan sahibi arkadaşın adı toros bir ara sor yarın elinde varsa gelir alırsın 115 tl ye fiyat çok iyi oradan dediğim misinayıda alabilirsin o dediğim makina orada yok ama başka makinalar var mesala ryobi oasys match var orada ben bakmıştım o makinaya hoşuma gitmişti bayağı sahte olarakta rapala max rap alabilirsin o dükkandan diğer marka sahtelerde var dükkanda fiyatlar uygun bayağı bence gel bir bak yeri basit eğer otobüsle gelirsen antalya otogardan serik otobüsüne bin seriğe geldiğinde serik çınaraltı kavşağında in kavşağı yürüyerek geçip karşı kaldırımın orada pasajlar var 2. pasaja gir akdeniz balıkçılık orada bulamazsan sor eski cumapazarında oradaki pasajda akdeniz balıkçıklık varmış diye sana gösterirler ok?