Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

YENİ BAŞLICAM BU SPORA...

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında androsam35 tarafından paylaşıldı.

1. androsam35

androsam35 Aktif Üye

merhabalar stresten uzaklaşmak adına deniz kenarında vakit geçirmeyi çok seviyorum.. bundan sonra balık tutma çalışmalarına:) başlamaya karar verdim ve de bi heves olmayacak.. yani bu sporu güzel vakit geçirmek için güzel makinelerle yapmak istiyorum..

izmir körfezinde kıyıdan atarak çipura tutmak için makine ve kamış almayı düşünüyorum..

piyasada çeşitli marka modeller var benim ise hiçbiri hakkında fikrim yok..

nasıl bir makine ile başlamam gerekiyor.. marka ve model konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim..

uzunca yazdım kusura bakmayın..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

bütçe ne kadar

4. androsam35

androsam35 Aktif Üye

en azından ben bi başlangıç yapayımm...

shimano ve daiwa markaları çok pahalı muhtemelen işin piri bunlar ama benim gibi sıfırdan başlayanlar için uygıun mu.. daha uygun fiyatlı marka lardan önerilerinizi bekliyorum..

5. androsam35

androsam35 Aktif Üye

makina 200tl ye kadar çıkabilirim.. kamışlar hakkında yine 150-200 e kadar çıkabilirim..

6. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

Ben senin yerinde olsam 400 tl bütçem olsa aşağıdakileri alırdım tabi ben olsam...

Makina
    Shimano Ultegra XSB 4500 - nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri

Kamış olarak bunu alırdım 75 gr ortalama atar ustalaşınca 100 gr atabilirsin...
    Alba Star Hunter 360cm 40-120gr Surf Kam - nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri

Yani bütçenin yüzde 85 ni direk makinaya aktarırım beklemeli avda uzağa atışta 60-100 gr kurşun takacaksın bunu geri çekmesi var ben zamanında
    camoron big ben modelinden oldum uzağa atıyor du atmasına ama çekerken ızdırap oluyordu...

Tabi ben olsan diyorum makina pahalı gelirse ikinci tavsiyem
    RYOBI Proskyer Nose Power Makine, Surf Olta Makinesi | SpotBalik.com.tr

ryobide iyidir...

0,33 misina ile başla ustalaştıkça düşersin....igne de ise saseme f 759 6-7 numara öneririm

7. androsam35

androsam35 Aktif Üye

ilginize teşekkürler..
    ben öyle düşünmemiştim (bütçe aktarımı konusunda) ama tabi sonuçta usta sizsiniz.. o zaman kamış tamam, benzer özellikte uygun makine bakıyım biraz..

bi de makine konusunda;

--Devir Oranı:3.9:1

--Devir Oranı:5,3:1

devir oranları neyi ifade ediyor ?? bilgi verebilir misiniz.. çok büyük etken mi..

8. KalamA

KalamA Daimi Üye

Kamış için Okuma Salina Surf 3 Para 420cm 100-200gr Surf Kam - nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri diyorum.
    Makine için Ryobi ECUSIMA 6000Vi makine Balklk malzemeleri - Olta makinalar RYOBI AVmarketi.com başlangıç için uygun olacaktır diye düşünüyorum.
    Örgü misina kullanmanı tavsiye ederim. KENDO 0,286 %100 DYNEENA 250M WHITE - nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri Bu misinanın 0.23 ya da en kalın 0.28'i uygun olacaktır. İğne olarak da KENDO 0,286 %100 DYNEENA 250M WHITE - nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri Bu iğnenin 2 ve 6 numaraları balığın durumuna göre... Şimdiden yeni takım hayırlı olsun, bol trofeli avlara, her zaman rastgelsin...

9. KalamA

KalamA Daimi Üye

Bu arada yukarda saydıklarımın hepsini İzmir Alamatra ve Çağlar Balıkçılıktan internet fiyatları üzerinden cazip indirimlerle alabilirsin ;)

10. androsam35

androsam35 Aktif Üye

teşk ederim.. makineyi forum araştırmalarım sonucu ve sizin de tavsiyeniz üzerine yakından incelicem..

bunun yanı sıra misina ve iğne uyumu da muhakkak önemli o konuda da bilgilendirmenizden dolayı teşekkür ederim..

11. androsam35

androsam35 Aktif Üye

ilginize teşekkürler