Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni başlıyorum tavsiye lütfen....

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Muratcan30 tarafından paylaşıldı.

1. Muratcan30

Muratcan30 Üye

Arkadaşlar merhaba;
    Balıkçılığa yeni merak sardım. Yaklaşık 1 yıldır basit bir takım ile adana yumurtalıkta tekneden sarkıtmalı av yapıyorum. Şimdilerde ise yine tekneden ama daha kaliteli takım yapma arayışı içerisindeyim. Avlakta çupra, mercan, karagöz(0.5-2kg) ve at-Çek ile baraküda almaktayım. 160-180 cm fiber kamış uygun oluyor. Baktığım birkaç makine var ama siz profesyonellerin tavsiyesi benim için çok önemli. Makine ve kamış toplam bütçem: 150-200 tl arası. Baktığım ürünler ise:
    Shimano catana 4000fb
    DAM quick camaro 640 fd
    Royi oasys 4000
    Trabucco airblade

Kalmış olarak ise fiber mi karbon mu alsam bir türlü karar veremiyorum.

Kullananlardan ciddi öneri ve yardım bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mehmetcelik33

mehmetcelik33 Aktif Üye

merhaba murat,
    yazdığın makinalar bence iyi,catanayı al derim.kamış olarak teknede kısa kamış (karbon veya fiber farketmez) derin suda avlanıyorsan mutlaka ip misina al derim.at çek yapmak için aksiyonu düşük en az 2,40cm karbon kamış işini görür.

4. Muratcan30

Muratcan30 Üye

Çok teşekkürler.. Catana olacak sanırım ama trabucco airblade de çok hoşuma gitti..

5. zokacı

zokacı Aktif Üye

teknede kullanıcaksan iki parça bot kamışları var neden bakmıyorsun bence daha uygun ayrıca makina olarakta banax makina seçebilirsin tekneden ideal olur

6. Muratcan30

Muratcan30 Üye

Açıkçası hiç bakmadığım bir makine.. Hangi modeli catana ile eşdeğerdir acaba.. Etrafımda banax kullananda yok.

7. zokacı

zokacı Aktif Üye

av markete gir 100 tl civarı birçok modeli var tekne dışında kıyıdan at çek için üygun olurmu bilemem banax gtxtreme 5000 modeli bende var ne olsa çekerim abi diyor güven veriyor yani ayrıca catana 4000 fb de var çaparide yağ gibi ama derin suda ağır kurşun büyük balık ne yapar bilemem spin ve çapari için ideal

8. ilişken

ilişken Aktif Üye

Kamisa fazla para harcamaya gerek yok dolgu kamiss alsan herbalikta isini gorur makine olarakta catana mantikli ucuz ve gucludur..

9. egregio

egregio Yeni Üye

10. zokacı

zokacı Aktif Üye

hazır takımlardan uzak dur özellikle 30/40 liraya çocuğa oyuncak alınmıyor özellikle büyük alışveriş sitelerinde ve marketlerde git en yakın av bayiine görerek deneyerek al