Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni başlıyorum yardım edecek var mı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında ayhanb53 tarafından paylaşıldı.

1. ayhanb53

ayhanb53 Yeni Üye

Merhaba adım Ayhan balık tutmak istiyorum, küçükken derelerde misina ve kamış ile balık avlamışlığım var, ancak denizde hiç balık tutmadım sadece tanıdıkların ekipmanlarını deneme amaçlı atmışlığım var. Balık avlayacağım yer Kocaeli ve sahilde istavrit avlamak istiyorum.
    Hanki takımı önerirsiniz ve aldığım takımda muhtemelen eksik şeyler çıkabilir. Takım yanında istavrit için çapari (tüylerin rengi sabit mi), kurşun, fırdöndü veya önerebileceğiniz ne almam lazım ve tutmaya başlamak için kimsenin olmadığı bir yere gidip deneme atışlar mı yapmalıyım nasıl olcak. Tavsiyelerinizi bekliyorum, farklı farklı tavsiyerelere açığım.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

İstavrit için en etkili takım caparidir.Kocaeli körfezinde büyük akıntılar olmadığı için 40-50 gr kurşunla avlanabilirsin.Yeşil ve beyaz takımlar genelde iş yapar fakat acemi olduğundan öncelikle ince misinalardan yapılmış capariler daha verimli olsa da sen o işe girme.Sana faydadan çok zarar getirir atışını biraz geliştirdikten sonra olabilir.Kamış makina olarak ta çok iyi birşeye ihtiyacın yok sadece hedefin istavrit ise ve bu bölgede avlanacaksan tabi.Hangi malzemeciye gitsen senin için uygun takımı hazırlar.Rastgele..