Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni bir dolandırıcılık yöntemi mi?

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında umooth tarafından paylaşıldı.

1. umooth

umooth Aktif Üye

Merhabalar,
    Bu aralar yazlığa koymak için ufak bir motor araştırıyorum. sahibinden'de ikidir birşey dikkatimi çekiyor. 2010-2011 model motor neredeyse normal fiyatının yarısından aşağıya satılıyor. Sıfır gibi az kullanılmış,faturalı garantili gibi tabirler kullanılıyor. Aradığımda aynı şey söylendi "bir arkadaşa söz verdim cayarsa kapora birakın size ayırıyım." Israrla kaporayı dile getirmesi işkillendirdi.
    Böyle birşey başınıza geldi mi? Dolandırıcılık olabilir. Bu akşam gidip bizzat gözümle motoru görmek isteyecem bakalım ne olacak..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. onder

onder Aktif Üye

Araba ararken benim başıma da geldi benzer bir durum. Hem de yurt dışı kaynaklıydı. Aynen ben de bir araba buldum, fiyatı neredeyse yarı yarıya yazılıydı. Altta bir mail adresi verilmişti. Ben de yazışmaya başladım karşıdaki kişi ile. Kendisinin İngiliz vatandaşı olduğunu bir süre Türkiye de kaldığını ve bu zaman zarfında arabayı kullandığını söyledi. Benden de arabanın tutarının yarısını yatırmamı istedi kapora olarak. Tabi doğal olarak ben de göndermedim bir dolandırıcılık olabilir düşüncesiyle.

4. m1976k

m1976k Aktif Üye

otmobilde de bu işi yapıyorlar uygun fiyat yazıyorlar tamam deyince hemen kapora sonra bul bulabilirsen o fiyatı veren adama ben sana yakınım beklegeliyorum de bakalım ne olacak bi dene millet olarak şunu öğrenmeliyiz hiç kimse malını durduk yere yarı fiyatına satmaz satıyorsa %90 bi numara vardır 2+2=4 bu kadar o yüzden asla tamah etmemek lazım....

5. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Arkadaşlar, yeri yurdu belli, balık malzemesi satışı yapan firmalardan alışveriş yapan arkadaşlarımızın alamadıkları malzemelerin paralarını almak için ne mücadeleler verdiğini, hatta alamayıp lanet okuduklarını, bu ve bunun gibi ortamlardaki paylaşımlarından biliyoruz.
    Hal böyle iken, bence siz siz olun bu tür dolandırıcılara tamah etmeyin. Üzülen gene siz olursunuz.
    Sevgi ve selamlarımla...

galapagosluiguana bunu beğendi.
  6. BİROL

BİROL Daimi Üye

Kesinlikle dolandırıcılık faaliyeti. Araba alım satımında çok yapılıyor. Genellikle mekan olarak istanbuldan uzak yerler veriliyor.Şu an Erzurumdayım gibi.
    10-20 kişiden 300-500er TL toplasa 5-10 bin TL vurgun yapılıyor.

İstersen bir dene ve nerede olduğunu sor.Kesinlikle İstanbula uzak yer söylerse
    dolandırıcıdır.

7. umooth

umooth Aktif Üye

İstanbul'da olduğunu söylüyor ve ben de çok yakınım iş çıkışı arayıp motoru görmek istediğimi söyleyeceğim, bakalım neler olacak sizle paylaşırım.

8. umooth

umooth Aktif Üye

Arkadaş biraz evvel beni arayarak, alacak kişinin motoru almaktan vazgeçtiğini, kapora vermem halinde motoru bana ayıracağını söyledi,artık dolandırıcı olduğu kesin

9. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

benimde ilanlarda gözüme ilişiyor ararken ama :D daha geri dönen bile olmadı :D

10. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Çok basit düz mantık işletelim siz elinizdeki bu vasıflardaki bir malı yarı fiyatına yakın bir paraya satarmısınız satarsanız ne gibi sebeplerden satarsınız.:confused:

11. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

nejat abi bide başka göz ile bakalım neden kıytırık bir motor 5 milyardan başlar bu kadar kazık bir ürün olur mu ona da bir mantık kuralım aslında ben şahsen içim yansa da hiç sıfır bir deniz motoruna sahip olamadım neredeyse ikinci el araba parasına geliyor bir kaç marka bu ne yahu ne yapıyor bu motor amacı ne kadar ki fiyatı bu kadar olsun çok üzücü aslında bu kadar pahalı ürünler olmasa eminim ki denizlerimiz kayıklarla dolardı amatörler le ben şahsen bütçemden hobime bu kadar para yatıramam ikinci elleri de aslında yarı parasına olması mantıklı netice de 2, el yahu sıfırı ultra kazık ike 2 3 yaşında makinalar yarısı bile fazla bence