Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yeni bir spin takım için son yorumlar

Adalı17

Aktif Üye
Adı
DÖNMEZ
Herkese iyi akşamlar. Bu konuyla alakalı olarak bir konu daha açmıştım. O başlıkta genel olarak fikirlerinize ihtiyaç duymuştum. Bu başlıkta ise almayı düşündüğüm modeller hakkında fikirlerinize danışacağım. Ürünlerle alakalı olarak forumda yazılan çoğu şeyi okudum ancak tecrübelerinizden tekrar yararlanmak istiyorum.

Oluşturmayı düşündüğüm takım şöyle. Avlarımda hedefim levrek ancak kış boyunca lüfer familyası daha yoğun oluyor avlandığım bölgede. Sabah sularında WTD yapabilmeliyim. Orta şiddetli rüzgarlarda GES vb. sahteleri atabilmeliyim. Yorumlarınızı bekliyorum. Özellikle @cemiltonguç abi:)

Kamış olarak;

1- Daiwa Legalis Seabass 270cm 10-35,
2- Shimano Yasei Red Spinning Sea Bass 240 M 7-35,
3- Favorite Extreme EXTS-802M 240 cm 7-35 gr,
4- Favorite Cobalt CBL-902 M 270 cm 9-28gr

En yakın olduğum kamış Daiwa Legalis

Makine olarak;

1- Shimano Ultegra C3000FB 5.0:1 Devir 73 cm toplama, 9 kg drag,
2- Shimano Ultegra C3000HG 6 Devir 88 cm toplama, 9 kg drag,
3- Daiwa Prorex 2500 R A 5.6:1 Devir 84 cm toplama, 7 kg drag,
4- Shimano Nasci C3000 HG 6.2:1 Devir 91 cm toplama 9 kg drag.

İp misina;

Berkley Whiplash 0.10 mm ya da 0.12 mm.

Oluşturmaya düşündüğüm takım bu ürünlerin içinden olacak muhtemelen. Fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

cemiltonguç

Daimi Üye
Adı
cemil
Kan Grubu
A Rh Negatif
Öncelikle hayırlı olsun,
@abdullah S hocam da fikrini söylesin,
Kamışlardan hiç birini kullanmadım...
Makinelerden ise , dawia harici kullandım..
Tüm bu ürünleri kullansaydım, net bir cevap verirdim..
Heeee !! ben!! olsam ne alırdım? İstanbul olarak, Kamış boyu 2.70 Major craft veya shimano
Makine olarak, ise bütçe dahilinde twinpower xd3000 hg..
Senin yazdıkların arasında ise , ultegra 3000fb yi tercih ederdim..
Stradic cı4 , ve gri kasa (eski kasa) bunlarda olabilir...
Tamamen bütçe meselesi aslında..
Bence bütçede belirtir isen farklı seçenekler gelir, hep birlikte doğru seçimi yapmana yardımcı oluruz..
Yanlız kamışı almadan, bir bayiide görüp incele derim, hatta rica edip dışarıda üç beş kez sallamanı isterim...:)

Adalı17

Aktif Üye
Adı
DÖNMEZ
Öncelikle hayırlı olsun,
@abdullah S hocam da fikrini söylesin,
Kamışlardan hiç birini kullanmadım...
Makinelerden ise , dawia harici kullandım..
Tüm bu ürünleri kullansaydım, net bir cevap verirdim..
Heeee !! ben!! olsam ne alırdım? İstanbul olarak, Kamış boyu 2.70 Major craft veya shimano
Makine olarak, ise bütçe dahilinde twinpower xd3000 hg..
Senin yazdıkların arasında ise , ultegra 3000fb yi tercih ederdim..
Stradic cı4 , ve gri kasa (eski kasa) bunlarda olabilir...
Tamamen bütçe meselesi aslında..
Bence bütçede belirtir isen farklı seçenekler gelir, hep birlikte doğru seçimi yapmana yardımcı oluruz..
Yanlız kamışı almadan, bir bayiide görüp incele derim, hatta rica edip dışarıda üç beş kez sallamanı isterim...:)
Abi teşekkür ederim. Bütçem maksimum hepsi dahil 1000 lira. Ürünleri aynı anda alacağım diye bir zorunluluğum yok. Mevcut kamışımın atarının yüksekliği nedeni ile ilk etapta önceliğim kamışı halletmek. Test etme konusuna gelirsem, bulunduğum yerde 4-5 model var. Sanırım siparişler internetten olacak. O yüzden burada ısrarla bilgi almak istiyorum.

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
favorite cobalt bir arkadaşıma aldırdım. makine olarak daiwa exeler aldı 3000. geçen test ettik süper yok böyle bir şey. markası daiwa ya da shimano olsa kamış fiyatı en az 2 katı olurdu. tavsiye ederim.

Adalı17

Aktif Üye
Adı
DÖNMEZ
favorite cobalt bir arkadaşıma aldırdım. makine olarak daiwa exeler aldı 3000. geçen test ettik süper yok böyle bir şey. markası daiwa ya da shimano olsa kamış fiyatı en az 2 katı olurdu. tavsiye ederim.
Cobalt atar değer aralığı tam sahtelerime uygun. Tek düşündüren rüzgara karşı 28 gr kaşıkları, 30 gr GES'leri atarken sıkıntı yaratıp yaratmayacağı. Daiwa Exceler konusunua gelince; devir ve gramajı beni düşündüren konu..

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
Cobalt atar değer aralığı tam sahtelerime uygun. Tek düşündüren rüzgara karşı 28 gr kaşıkları, 30 gr GES'leri atarken sıkıntı yaratıp yaratmayacağı. Daiwa Exceler konusunua gelince; devir ve gramajı beni düşündüren konu..
Şahsen kullandım malzeme ağırlıkları bana göre birbirini dengelemiş durumdaydı. tabi bu durum kişiden kişiye değişir. bana uygun geldi elime oturdu takım. favorite cobalt ben de çok beğeniyordum almayı düşünüyordum fakat şu an bayilerde kalmadı diye biliyorum. yeni seri gelirse bir adet kendime alabilirim.

Adalı17

Aktif Üye
Adı
DÖNMEZ
Şahsen kullandım malzeme ağırlıkları bana göre birbirini dengelemiş durumdaydı. tabi bu durum kişiden kişiye değişir. bana uygun geldi elime oturdu takım. favorite cobalt ben de çok beğeniyordum almayı düşünüyordum fakat şu an bayilerde kalmadı diye biliyorum. yeni seri gelirse bir adet kendime alabilirim.
Cobalt 240 tl civarı internet satış fiyatı. Stoklarda var görünüyor.