Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni çiraginiz geldi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Honzer tarafından paylaşıldı.

1. Honzer

Honzer Aktif Üye

Merhabalar aklim cok karisti ustadlardan yardim istiyorum.
    Zargana-Cinekop-mirmir-istavrit-iskorpit-levrek Gibi hedef baliklari tutmak icin oltayi uzak mesafeyede atmak icin kamis boyu ve kamista istenen ozellikler nelerdir .
    Makina kac rulmanli vs olmali.
    Elimde lineaf 3.90 power drive kamis var.

QuickMemo+_2017-01-27-18-50-33.png

Effe zenit 9+1 makina var.

Tavsiyelerinizi bekliyorum simdiden tesekkurler.
    QuickMemo+_2017-01-28-14-04-13.png

Mehmet Fatih bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

Öncelikle hedef balık hangisi yada avlanmak istediğiniz stil nedir??

Levrek için farklı, iskorpit için farklı mırmır için farklı av stili gerekli.

Beklemeli avlarda Kıyıdan uzak atış için boyunuzla orantılı olarak 3.90-4.50 arası kamış işinizi görecektir. Avlandığınız merada kullanmanız gerek ağırlık için gerekli atar aralığına dikkat edin mutlaka. Makine konusu bambaşka! Uzak atış için genelde sığ kafalı makineler daha idealdir. Bence makara büyüklüğü en az 5500 olmalı rulman sayısı makineden makineye değişen bir durum. Standart yada şu bu olmalı diye bir şey yok ama benim kanaatim mutlaka kılavuz rulmanı olan modelleri araştırın. Resimdeki kamış işinizi görecektir kıyıdan beklemeli avlar için diye düşünüyorum. Makine için malesef yorum yapamayacagım. Forumdaki diğer arkadaşlar mutlaka yardım edecektir.

Rastgele!!

Honzer bunu beğendi.
  4. mutlu1754

mutlu1754 Aktif Üye

Uzağa atma konusunda bana göre en önemlisi atar aralığı örnek vermek gerekir lrf takımla 1-2 gram olan silikon yemi uzağa atabilirsiniz ama 30-100 gram aralıklı bir kamışla zor atarsanız. Yani önemli olan atar aralığı ona göre kurşun seç kendine hatta atar aralığında fazla ağırlıkla kurşun kullanırsan kamışa zarar verebilirsin benden bu kadar iyi günler rasgele

Honzer bunu beğendi.