Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Düzenlemeler Yapılmalı

Konu, 'Genel Konular' kısmında Spinlevrek tarafından paylaşıldı.

1. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

ATÇEK avcılığına başladığım günlerde, Balık Sevdam'daki tecrübeli dostlardan gördüğüm destek ve yakın ilgiyi unutmak mümkün değil. Diğer taraftan, her ne zaman siteyi aktif olarak kullanmaya başlasam 1 ay içinde soğuyorum. Çünkü;

Bir konu açsan sitenin değerli yöneticileri ve bir kaç gerçekten saygıdeğer balık meraklısı dışında bir geri dönüş alamıyorsunuz. Birisinin konusuna bir yorum yapıyorsun, zahmet edip bir kaç kelime yazmıyor. Bazen açtığınız konu art niyetli kişiler tarafından başka mecralara çekilebiliyor. Ayrıca kullanılan saygısız ifadeler çok can sıkıcı olabiliyor.

Bunlar ilk aklıma gelen sorunlar. Nasıl çözülür? Zor! Bu sanırım tarz meselesi. Sanal alemin kendisine özgü doğası var. Bizim habitatımız burası değil herhalde? Kurtuluş uzak kalmak!!! Umarım burası daha kaliteli paylaşımların yapıldığı bir site olur.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Hoşunuza gitmeyen durumlarda Şikayet butonu en kolay çözümdür her zaman :) Polemiklere asla izin vermemekteyiz. Katılım konusunda da birşey diyemeyeceğim, en çok rayting alan konular genelde içinde polemik ve tartışma olanları oradan anlayabilirsiniz durumu :) Forumlarda kalıcı olan üyeler bir kaç aşamayı geçtikleri için daha bilinçli ve seviyeli olduklarını düşünüyorum, facebook da bazen göz atarken midemin bulanıp çıktığım çok olmuştur, küfürler hakaretler havada uçuşuyor, napıyoruz biz? Sadece balık tutma hobimizi geliştirmek, bir kaç dost edinmek.. Başka ne amaç olabilir ki? Ama malesef balık tutmayı memleketi kurtarmak gibi abartanlar yüzünden camiada birlik yok..

4. trkc

trkc Aktif Üye

Burada binlerce üye var ve hiçbirinin neye nasıl tepki vereceğini kimse belirleyemiyor. Dediğiniz gibi herkesin tarzı farklı olabiliyor.

Ben yorum yazamasam bile elimden geldiğince hiç değilse bir beğeni ile teşekkürümü ifade etmeye çalışıyorum. Burada çok güzel av fotoğrafları ve videolar paylaşılıyor. Güzel bir uslup ve anlatımla bunlar okunması çok keyifli hikayelere dönüşebiliyor. Hiçbir şey yapamıyorsak beğen tuşuna basmak 1 saniyemizi bile almaz. Çünkü o arkadaşlar zor koşullarda belki de eli bulaşık bir haldeyken o fotoğrafları videoları çekip bizimle paylaşıyor. Bunlarla uğraşmayıp balık tutmanın keyfini de çıkarabilir.

Son düzenleme: 4 Ocak 2016
  5. enginson

enginson Daimi Üye

Hocam güzel bir konuya değinmişsin. ben kendi adıma bir kaç şey söylemek istiyorum. ben genelde evdeyken çocukla çok fazla vakit geçirdiğim için siteye neredeyse hiç girmiyorum. iş yerindeyken ara sıra bakabiliyorum. bazen arkadaşlar bir konuda birşeyler soruyor, görüyorsam kesin geri dönüş yapıyorum ama bazen göremediklerim de olabiliyor.
    ben bu sitenin yöneticilerini şahsen hiç birini tanımıyorum ama şunu söyleyeyim bu forum diğer forumlara göre daha ilgili ve aktif bir forum. diğer üye olduğum forumlara girmiyorum bile sadece burada artık yazmaktayım. o kadar çok çeşit insanlar var ki bazen bir avını paylaşıyorsun bir konu açıyorsun adam tebrik etmeden direk mera soruyor. saat soruyor. Mesela facebook ta av paylaşıyorum adamın selamı sabahı yok mesaj atmış kardeş nerde yakaladın. cevap bile vermiyorum. demek istediğim bu forum diğer forumlara göre bence daha aktif ve daha ilgili bir forum. daha fazla aktif üyesi var ve daha fazla saygılı, yardımcı olmaya çalışan üye barındırıyor diye düşünüyorum.
    Çocukluğumdan beri boğazda balık avı yaparım ama hala öğrenmem gereken bilmem gereken çok şey olduğunu düşünüyorum. bu nedenle hemen hemen her konuya ilgi gösteriyorum, her söyleneni her bilgiyi kulak ardı etmeden dinlemeye öğrenmeye çalışıyorum. bu sitenin kaç üyesi var kim nedir ne niyettedir bilemiyorum ama benim gözlemim çoğunluğun iyi niyetli ve saygılı olduğu yönünde. bir çok forum neredeyse hayalet foruma dönüşmüş durumda. ne bir doğru dürüst yönetici var ne bir moderatör. ama burada gözlemlediğim kadarıyla yönetici ve moderatör arakdaşlar abiler gayet ilgili insanlar.
    Kalite konusuna gelince bence şu an gayet kaliteli ve ileride de eminim daha da kaliteli olur gibime geliyor.

6. Selim_ist

Selim_ist Aktif Üye

Arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım Bilirsiniz bundan 1 hafta kadar önce. ama şunu farkettim sitemiz Yaşayan bir ortam. Bir Canlı gibi. Şimdi Bunu bir ağaç düşünürsek her ağaç her mevsim aynı hızda büyümez aynı çiçekleri aynı yeşilli ve meyveleri her mevsim veremez. Buda bu sitede olması çok doğal. Şu aralar durgunmudur, yoksa çok daha hareketlimidir bilemem ama bunu eskilere sormak lazım. Şu an hobiciller için balık sezonuda değil sanırım, havalar yüzünden (İst. içi). şu bir gerçek çok paylaşım çok yorum yada çok beğeninin yerine 1 tane adam akıllı cevap olsa bence yeterlidir çoğu konuya. hem konular maksadını aşmaz, hemde kullanıcılar rahat eder. malum oku oku uzunca konularında bir zaman sonra takibi kayboluyor. baştan başlamaya kalsan mümkün olmuyor. Her neyse. birde şunu söylemek isterim. Daha siteye gireli 1 hata biel olmadan iki aktivite yaptık. Biri Üskidar sahil ve birde şile tarafı. bizde balık çıkmadı ama benim şu an bugun bile ofisine gidip çay içtiğim. telefonda geyik yaptığım. fikir alışverişi yaptığım 5 tane dostum oldu. Siteyi bilgi paylaşım için kullanmak isteyen için çok güzel bir Ansiklopedilik kaynak. illaha yorumuma cevap gelmiyor, yok takip az demektense yıllar içinde oluşan bu ağacın meyvelerini yiyip gölgesinde dinlenmek gerekir. Çok nimeti var buranın. Yayında ve yapımda geçen herkesede teşekkürlerimi burada sunmak isterim.

Hamdi, Mesut1903, karga ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  7. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili İbrahim;

Hayatımızın her evresinde, insanların bir arada olduğu ortamlarda,ister istemez her şey istediğiniz gibi dört dörtlük gitmiyor. Oturduğumuz apartmanda/ Sitede, çalıştığımız işyerlerinde, Askere gittiğimizde 24 saatimizi paylaştığımız kişilerle hoşumuza gitsin, gitmesin bir arada yaşamayı bilmemiz, bilmiyorsak öğrenmemiz gerekiyor. Apartmanda bir komşuya kızıp yaşadığımız evimi mi terk edelim. mahallede birilerine kızıp çocukluğumuzu, gençliğimizi, yıllardır bize dost olan komşularımızı mı terk edelim. Çalıştığımız işyerinde birkaç kişiye kızıp, bir çok dostumuzun olduğu,ekmeğimizi kazandığımız işyerini mi terk edelim.

Hadi terk ettik diyelim, daha iyi kusursuz bir yer bulabileceğimizin garantisi var mı. İnsanlardan kaçıp dağ başına yerleşsek, oradaki vahşi hayvanlardan rahatsız olacağız.

Evimizde otururken, komşumuzu rahatsız etmemeyi ,toplu taşıma araçlarına binip inerken etrafımızda ki insanları, rahatsız etmemeyi, trafikte araç kullanırken kurallara uymayı( bu örnekleri sabaha kadar sayabilirim.) kısaca bir arada yaşamayı öğrenmekten başka şansımız yok.

Zaman, zaman kuralların yetersiz olduğu durumlar maalesef oluyor. Şimdi sana forum sitemizin şikayet butonu var, rahatsız olduğun zaman bunu kullanarak şikayetini bildir desem,

Birisinin konusuna bir yorum yapıyorsun, zahmet edip bir kaç kelime yazmıyor. Bunun neresini şikayet edeceğim diyeceksin.

Profilini incelediğimde; eski üye olduğunu, açtığın konularına, verilen cevaplara, yazdığın mesajlara ve aldığın beğenilere baktığımda bence oldukça başarılı bir profil çizdiğini görüyorum.

Sonuç olarak;

Bence kaçmak en kolay yol, ama çözüm değil…

Son düzenleme: 4 Ocak 2016
  8. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Selamlar bende iki kelam etmek isterdim lakin cok guzel nokta atisi yorumlar yapilmis,

Baliksevdam balikavi forumlarinin en seckin ve gelisime acik forumu,

Malum forumda binlerce kullanici var,hali ile her kafadan ses cikabiliyor bazen heeee!!! deyip gecmek,kafaya fazla takmamak gerek,

Bu baslik altinda yazan cizenlerin emegine saglik.

Hamdi, Mesut1903, ino ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  9. avsen

avsen Aktif Üye

bende hayatın ne kadar zor çekilmez olduğunu düşünüyorum.insanların yozlaştığını bencil olduklarını kimseyi umursamaz hal tavır içine girdiklerini birşey yapamıyorum uyarıda bulunsan suçlu senmiş gibi davranıp ters konuşmalar falan..yalnız herkezin düşüncesi bir başka kişile farklı illaki sizin gibi düşünen biri vardır ama unutmamak gerek sizin gibi düşünüpte amannn boş ver ne herşeye cevap vereceğim düşüncesinde olanda var .bazı şeyleri görmezden gelmek gerekiyor çünkü beyindeki fırtınalar farklı karşımdaki kişi şöyle demeliydi keşke çevap verselerdi gibi düşüncelere kapılıp hayatınızdada bu olumsuzluk doğurur bence siz kişilinizle devam edin bazı şeyleri görmezden gelin bence saygılar

Hamdi ve oktay16 bunu beğendi.
  10. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

İbrahim abi Şubattan beri aktif olarak üyeyim hoş senelerden beri birçoğumuz gibi üye olmadan takip edip konuları okuyarak zaman geçirdik fiili olmasada içimizden beğendik ama ben sizi pek göremedim kendi belirttiğiniz gibi durumdan sıkılıp uzak kalmanızdan dolayıdır 2012'den beri 170 küsür mesaj 80 beğeni yapmışsınız ''gözden ırak gönülden ırak '' durumu ne yazık ki doğrudur..Mesela siz kendinizi uzak tuttuğunuz için benim gibi amatörün amatörü arkadaşlar sizin tecrübelerinizden fikirlerinizden faydalanamadı pek ala yazınızda belirttiğiniz daimi üyeler adminler sizi destekleyenlerde faydalanamadı şimdi bunun kimseye faydası olmadı bence aktif olarak kullanmaya devam edin kemik tabaka bellidir kırmaya gerek yok iyi günler dilerim. ( Ara sıra diğer forumlarada bakmaya çalışıyorum tamamen hayalet şehir olmuş forumlarda gezerken insanın içi ürperiyor Balık sevdamın kıymetini anlıyor insan )

11. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Bazen insanları anlamak zor. Bahsettiğiniz gibi bir beğeni yeterli geliyor bazen!

Kimin ne zaman siteye girip, ne zaman çıktığı profilinde görülüyor. Beğenelim yazalım ki dostluklar çoğalsın.

Konuşmadan yazışmadan en önemlisi beğenmeden dostluk kurulmaz :p