Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni LRF Ekipmanım, Oyuncaklarım ve ilk av denemesi

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında alperderya tarafından paylaşıldı.

1. alperderya

alperderya Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar,

15-20 gün kadar önce Okuma Dead ringer 240 2-12 LRF kamış ve Dead Ringer 2500 makinemi almıştım ikinci el olarak.
    Bugün de ekipmanımı tamamlayacak malzemelerim geldi. Hamdi Abi'den temin ettim malzemeleri. Siteden takip ettiğim en fazla konuşulan malzemelerden seçim yapmaya çalıştım. Alt tarafa resmini de ekliyorum.(LRF harici 2-3 parça da var resimde)

Bu akşam da Kartal-Maltepe sahilde bir deneme yapasım var. Gitmeyi düşünen, planlayan ve bana LRF nin inceliklerini anlatacak arkadaşım var mı? :)

Ekli Dosyalar:

coner, Trachurus ve enginson bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duke_nukem

duke_nukem Aktif Üye

İncelik konusunda yardımcı olacaklar vardır illaki ( @enginson abi )
    bende yeni başladım kartalda oturuyorum. bu akşam çıkar mıyım bilmiyorum ama çıkarsam haber veririm üstad en azından muhabbet olur.

alperderya bunu beğendi.
  4. alperderya

alperderya Aktif Üye

Bir küçük grup Kartal-Maltepe tarafında buluşmalarınızı okudum, kıskanmadım değil :) Denk gelirsek tanışırız. Biraz hızlı oldu, belki daha planlı olup birkaç gün önceden haberleşiriz. Yine de ilgine teşekkürler Akif.

duke_nukem bunu beğendi.
  5. enginson

enginson Daimi Üye

Hayırlı olsun Alper küçük LRF klipsi almadın mı?
    makinanda mono misina mı sarılı ip mi ?
    isome pembe olan silikonu bölerek kullanabilirsin güzel balık alıyor özellikle istavrit.
    istavrit için Ömer Soyak hocamın bir videosunu göndereyim. şöyle anlatayım jighead dibe indikten sonra 50. saniyeden sonraki aksiyonu veriyoruz.

dip balıkları için ise dibe indirdikten sonra dipte ufak vuruşlar yapıyoruz arada sert vuruşlar da yapıyoruz.
    bence 0 numara klips almadıysan onu da al jighead ve sahte değiştirirken zorlanmazsın.
    upload_2016-8-2_15-34-15.png

alperderya bunu beğendi.
  6. enginson

enginson Daimi Üye

birde 8 numara 2 gr cultiva jigheadlerden alsaydın istavrit için güzel çalışıyor. hamdi abide var.

alperderya bunu beğendi.
  7. alperderya

alperderya Aktif Üye

Sağolasın Engin hocam.
    Klipsi unuttum ama spin için çok küçük bir klips almıştım kendonun. O da bir ihtimal iş görebilir.
    Makinada ip sarılı, 0,08. Evet silikon için çok övgü okudum. Küçük bir mama kavanozuna boşaltmayı düşünüyorum.
    Video oldukça güzelmiş. Önceden bir de Savaş Dursun'un dükkan içinde bir videosu vardı o da güzel bir anlatımdı. Deneyip göreceğim inş.

Ne yalan söyliyim 3 gramı bile şüpheli aldım, acaba hissedebilecek miyim diye. Bir dahaki siparişime eklerim 2 gramlık olanı da. Tavisyeler için çok teşekkür ederim. Seninle de bir Üsküdar avına eşlik etmek isterim müsait olduğunda.

Bir soru ile bitireyim mesajımı. Genelde hep gece tavsiye ediliyor ama mesela mırmır için ağırlıklı olarak gündüz videoları ve av raporları görüyorum. Sabah ve akşam suyunda vuruş daha mı az oluyor ya da gün içinde? Yoksa sessiz sakin olsun diye mi gece tercih ediliyor?

enginson bunu beğendi.
  8. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

güzel görünüyorlar mebarunun pembesinden de alsaydın keşke fosforu kızılımsı güzel yanıyor. ayrıca turuncu ve pembe gece daha iyi iş yapıyor gibi . turuncu mebaruda yok ama aynı modelın bır kac farklı firmada ürünleri var.

alperderya bunu beğendi.
  9. enginson

enginson Daimi Üye

Gündüz yakalananlar genelde istanbulda değil. gece LRF işi daha verimli gece bütün balıklar yemlenmek için kıyılıyor, taş balıkları yerlerinden çıkıyor. İstavritler kıyılıyor. akşam güneş batmaya yakın başlayıp sabah hava aydınlanana kadar yapılan avlar daha verimli. gündüz balık olmuyor mu oluyor ama gece daha verimli.
    ip misina kullanıyorsan önüne bir kulaç kadar 0,16 FC misina eklemelisin.

10. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Keşke bizimde bi denizimiz olsa.. :)

coner, Ogiveogi ve alperderya bunu beğendi.
  11. alperderya

alperderya Aktif Üye

Elimdeki spin için kullandığım klips, 3 gr jighead ,2.00 inch silikon ile görüntü şu şekilde oldu. Çok mu büyük kaldı klips sizce? 20160802_192423.jpg