Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni LRF Takımım

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında OnurDartar tarafından paylaşıldı.

1. OnurDartar

OnurDartar Yeni Üye

Herkese merhabalar 3-11 mayıs tarihleri arasında Mersin'de bulunacağımdan ve hızla artan LRF merakımdan dolayı ufak çaplı bir LRF takımı yapmayı düşündüm ve bu takımı sizlerede paylaşıp yorumlarını almak istedim.

Kamış: SHIMANO CATANA CX SPINNING 2,10 -UL- 1-11 GR
    Makina: Okuma Safina SNA 25 (Makinayı geçici bir süreliğine aldım diyebilirim)
    Misina: Shimano Technium Spinning 150 M 0,16 mm
    Kullanacağım sahteler

OWNER SİLİKON BALIK
    85593240.jpg

D.A.M POWER TROUT ALTIN 50 MM
    9290_buyuk_zoom.jpg

Effe Silikon Sasi 5cm Istakoz Suni yem
    Adsız.jpg

Mobydick Twister 5.5cm Simli Pembe Silikon Yem
    1_1000_800_4.jpg

ProCatch 8'li Solucan Şeklinde Silikon Yem 4cm
    Outdoor_1056949.jpg

Kendo Baby Jig 34 mm (5 gr) Sahte Balık ( 2-4-9-11 Numaralar)
    93267_buyuk.jpg

Şimdilik bunları seçtim henüz sipariş vermedim. Sipariş vermeden önce siz değerli abilerimin ve kardeşlerimin tavsiyesini almak isterim. İnternet sayfalarında aradıklarımı tek sayfada bulmam imkansız hale geldi nerdeyse solucan ve kokulu silikon kurt eksiklerimi Mersin'e gittiğimde tamamlamaya çalışacam.

barisgirgin bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Onur merhabalar :) Şahsım adına seçtiğin ürünlerin hepsini beğendiğimi söyleyebilirim lakin tüm bunlara o makinenin yakışmadığını düşünüyorum. Lrf disipliniyle ilgili, forumda açılmış makine, kamış, techizat tercihi konuları mevcut. O konulara göz gezdirirsen tercihlerini daha sağlıklı yapabileceğini düşünüyorum 1000 - 2500 kafa aralığında bir shimano makine sanıyorum benim tercihim olurdu. Şimdiden hayırlı olsun hepsi, güzel günlerde, güzel avlarda kullanmanı dilerim...

OnurDartar bunu beğendi.
  4. OnurDartar

OnurDartar Yeni Üye

Merhabalar Can abi makine konusunda evet haklısınız bu makine uymadı geçici olarak almayı düşünüyordum açıkcası öğrenci adamın bütçesi sıkıntı oluyor böyle konularda senin önerebileceğin bir makina varmı abi öğrenci işi
    Yorumun için ayrıca teşekkür ederim Can abi

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

KalamA bunu beğendi.
  5. KalamA

KalamA Daimi Üye

Rica ederim Onur :) Madem söz konusu disiplin LRF, benim nacizane tavsiyem belirttiğim gibi, bütçen doğrultusunda Shimano Catana/Nexave/Exage olacaktır. Makinenin kafasının 1000 yada 2500 olması senin tercihin. Örnek: SHIMANO CATANA 1000 FB 2XSSS+1 BB - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri ya da SHIMANO CATANA 2500 FB 2XSSS+1 BB - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri . Exage: Shimano Exage 1000 FD - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri ya da Shimano Exage 2500 FD Olta Makinesi | Shimano Olta Makineleri . Catana ile Exage arasındaki fiyat farkına değer mi? Bence değer. Ama bütçenin elverdiği miktar Catana'yı almana yetiyor ise, o da kullanırken gayet keyif verecektir. Kullandığımdan biliyorum ;) Allah gönlüne göre versin kardeşim...

around deep ve OnurDartar bunu beğendi.
  6. OnurDartar

OnurDartar Yeni Üye

Yazdığın modellere baktım abi sanırım Catana 1000 liğe bütçe açabilirim Hem seninde kullanmış olman, makineyi bilmen ve keyfini yaşamış olman tavsiye etmene yetiyor ise makine hakkını veriyor demektir Ayrıca Catana 1000 Okuma safina dan 25 gr daha hafif bu şekilde bir takım kurduğumda toplam ağırlık 304 gr oluyor ve bence gün doğumundan gün batımına kadar hiç durmadan atış yapabilirim

KalamA bunu beğendi.
  7. KalamA

KalamA Daimi Üye

Eğer bütçeni biraz daha zorlayabilirsen ve sadece LRF'de değil de spinde de kullanırım dersen Catana 2500 senin için daha iyi olacaktır diye düşünüyorum Onur. Bende de 2500 var, 1000'liğiyle arasındaki fark 50 gram. Yorulma konusunda etken olabileceğini düşünmüyorum bu ağırlığın. Geçenlerde 4000'liğinin sıfırını Sahibinden.com'da 85 TL'ye gördüm. Aslında aranırsa ya da beklenirse, sıcak fırsatlar köşesi takip edilirse karşına daha uygun fiyatla çıkabilir. Bu arada yöneticilerimizden biri de Dündar abin ve bir Mersin'li. Eminim orada olacağın dönemde imkanı olursa sana yardımcı olmaya çalışacaktır, yardım rica edebilirsin ;) Bu arada üniforma da pek yakışmış kardeşime

around deep, Dündar ve OnurDartar bunu beğendi.
  8. OnurDartar

OnurDartar Yeni Üye

Teşekkür ederim abi küçükken babam ile birlikte tekneyle balığa çıkardık. Yanımızdan gemiler geçerdi hayran hayran bakardım her balığa gidişimde daha bir tutku oldu içimde deniz sevdası başladı ve kendimi bu mesleğin okulunda buldum

Burdaki fiyatlara değinecek olursak abi tam detaylı bir mağaza turu yapmadım fakat malzeme bulmak oldukça sıkıntılı Türkiye'deki birçok ürünü bulamıyoruz ve fiyat konusunda %30-40 pahalı diyebilirim.

9. KalamA

KalamA Daimi Üye

Zaten 3-11 mayıs tarihleri arasında Mersin'de olacağını sonradan idrak ettiğimden mesajımı düzeltip, Mersin içerikli olarak tekrar yazdım Onur ;)

10. OnurDartar

OnurDartar Yeni Üye

Evet abi, Dündar abiyle iletişime geçtim oldukça yardımcı oluyor bana sağolsun böyle abilerim oldukça daha ne isterim ki

Dündar ve KalamA bunu beğendi.
  11. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

OnurDartar ve KalamA bunu beğendi.