Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Makina Almak İstiyorum, Sizce Hangisi ?

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Hasan79 tarafından paylaşıldı.

?

Sizce hangi makina daha kullanışlıdır?

1. Okuma

25,0%
  2. Shimano

75,0%
  1. Hasan79

Hasan79 Aktif Üye

Merhabalar,

artık emektar makinamdan bir üst sınafa geçerek yeni makina ve kamış almayı düşünüyorum. Şu an için önceliğim makinadan yana.
    Makinaların çoğuna baktım ve açıklamalarını az da olsa okumaya çalıştım. Fakat, okuma yada shımano arasında kaldım, sağlam, kullanışlı ve sorun yaşamadan istavrit ve dişli avında performans alabileceğim iyi bir makina arıyorum.
    Bütçe olarak 200-250 tl arası maximum 300 TL ye de çıkabilirim.
    Okuma Trio 55s modeli şu an için hoşuma gitti, düşüncelerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim,

teşekkürler.

OnuR67 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Hasan abi sanıyorum gönlün Okuma'ya kayıyor :) Ben de Raw 55 FD ve V-system V-65A kullanıcısıyım ve çok memnunum Lakin Trio'ya o parayı vermektense ben olsaydım, çok daha güçlü ve kaliteli Raw 2 65 düşünürdüm. Forumdan Halim satıyordu, düşünürsen anlaşabilirsiniz ;) http://www.baliksevdam.com/forum/sicak-firsat-yok-yok-elimdeki-fazlalik-makina-ve-kamis-14981.html . Aşağı yukarı bütçene göre boğaz balıkçılarının memnun olduklarını bildiğim; Shimano Spheros, Ryobi Ap.power 8000 önerebilirim. Biraz sahibinden sitesine bakınca da şunları gördüm; sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres , sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres , sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres , sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres , sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres , sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres , sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres , sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres . Hepsi de düşünülebilecek ürünler. Allah gönlüne göre versin abi

Hasan79 bunu beğendi.
  4. Hasan79

Hasan79 Aktif Üye

Önerilerin teşekkürler Can, fakat ikinci el bir ürün almayı düşünmüyorum.
    Bu benim prensibim. Ama önerdiğin makinalara da bakıyorum.
    Teşekkürler.

5. Trachurus

Trachurus Aktif Üye

hasan kardeşim ben de aynı sorunu yaşıyorum şu an. benim kafamı karıştıran marka ise ryobi oldu. ryobi 8000 ile epey ilgilendim sonra vazgeçtim. okumaya gelecek olursak tamam ömür boyu garanti veriyor ama hiç bir zaman shimano seviyesine ulaşamaz bence. bunu 15 gündür internetten yaptığım araştırmalar ve kullanıcı yorumlarına dayanarak söylüyorum. ben shimanoya dönmüş durumdayım. hatta ve hatta biraz daha sabredip üst segment bir shimano hayalim :)

6. Lüferman

Lüferman Aktif Üye

avlanacağınız yer neresi? kaç gram kurşun kullanacaksınız?

7. Hasan79

Hasan79 Aktif Üye

genellikle Anadolu yakasında' yım, merada sadece akıntıya karşı koyacağım diyebilirim, kullandığım kamış en fazla 150 gr atarlı, ama daha sonra kamışı da değiştirirsem 100-250 gr atarlı kamış alırsam bu makina da işimi görür mü bilmiyorum.

OnuR67 bunu beğendi.
  8. zokacı

zokacı Aktif Üye

dostum trio nun ip misinaya uyumlu modeli çıkmış kasası beyaz oldukça iyi izlenim bıraktı sinop ta varsa heryerde vardır buraya genelde herşey en son gelir hatta seyahatlerimde değişik şeyleri alıp bundan niye getirmiyorsun dediğimde a oda neymiş deyip getiriyorlar

OnuR67 bunu beğendi.
  9. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Merhaba
    Dediğiniz makina sanırım Okuma Trio Rex Salt.
    Okumanın beyaz kasalı bu yeni modeli surf makina olarak çıkarılmış, bende bir ara araştırmıştım, yeni çıktığı için bulamamıştım.
    Fakat bugün Ahmet abinin yanında inceleme fırsatım oldu elime alıp kolunu çevirdiğimde, bir güven sağladı, raw2 nin surf modeli gibi birşey, benim hoşuma gitti

10. Hasan79

Hasan79 Aktif Üye

Burada seçim yapmak gerçekten zor, bir çok makinaya baktım karar vermiş değilim, sanırım direk Hamdi abinin yanına gidip orada karar vereceğim gibi görünüyor :)

11. zokacı

zokacı Aktif Üye

hayırlısı olsun

dreamalpin bunu beğendi.