Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Makinem daiwa procaster 2500x (lütfen yorum bekliyorum)

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında i_gulistan tarafından paylaşıldı.

1. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Arkadaşlar sadece spin için özellikle aradığım bir makine vardı hem gölde turna avında hem denizde levrek lüfer vb avcı balık avlarken kullanabileceğim yormayacak ve güven veren bir makine arıyordum.Uzun arayışlar sonucunda bir abimde vardı procaster 1000 a vardı ufak oldugundan arkadaşlar önermedi bende bütçemi aşmayacak arayışlarda procaster 2500 x i buldum.Bu bakinenin a ile x in ne farkı var A olan daha sonra çıkan bir ürün özellik olarak X 10+1 bilyalı
    Neyse sonuçta sıfır olmasada sıfır gibi 5-10 avda turnada kullanılmış 4.5 kg lık turnayı 5 dk da zorlanmadan çekmiş bir makineden bahsediyorum.İnşallah yüzümü kara çıkartmaz üzerinde yedek kafasında 15 lik ip var diğer kafada sıfır 18 lik mono misina var Hediye olarak geldi.Bana maliyeti 100 tl iplerle kargosuyla iyi bir alış veriş sanırsam.Yanında birkaç sahtede hediye geldi ufak tefek.
    Bunuda savagear prologic 243 15-50 gr atarlı kamışımla kombin edeceğim tüm spin disiplinine gönül vermiş kişilerden yorumunu bekliyorum.İlk avıma tahmini mayıs gibi turnaya gideceğim :)
    Daha önce Daiwa bg 15 ile kullanıyordum spinde çok hoş olmayınca procaster 2500 x te karar kıldım.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

X içi plastik diyeri metal 5 kg balık üstünde kullanma bence

i_gulistan bunu beğendi.
  4. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Valla Erol bey beni üzdünüz az önce bende procaster 1000 a alacaktım procaster 2500 x aldım.Lakin fiyat arastırmasını yaptığımda procaster 2500 A 160-200 tl civarından procaster 2500x ise 230-280 tl civarında bilya sayısı filan falan derken 2500 x aldım.Neyse 5 kiloluk balık gelsinde varsın alamayım kıyıya o zamanda makineyi bırakır tecrübem olan ellerimle yavas yavas kalama yaparak alırım kıyıya lakin bu makineyi aldığım abimde olsun internet siteleride olsun çok övdüler fiyat performans açısındanda çok iyiymiş üst segmentleriyle kafa tutacak makine oldugunu belirtmekte yabancı sitelerde.Demek az daha araştırma ve sabretmem gerekiyormuş.

Acaba tecrübe eden başka birileri var mıdır Procaster x serilerini?İnternet video ve yabancı forumlarda makine çok fazla övülmekte keza

5. coner

coner Daimi Üye

Hayırlı olsun kardeşim iyi günlerde kullan.
    Makinanın temizliğini ve bakımını ihmal etme.

gürbüz ve i_gulistan bunu beğendi.
  6. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Tum procaster serileri cok islevsel kullanisli rahat makinalardir. Plastik falan degildir. Ama kaplamalarinda grafit ayarinda sentetikler var. Buna fazla takilmayin. Makinadan saglamlik uzun sure dayaniklilik beklemeyin. Kisacasi fiyatina gore iyi makinalardir. Ama tas gibi makina degildir. 8 kilo levregi de zorlanmadwn ceker ( ki cekti) :) Ama omru uzun makina degildir. Dusmeye, cantada ustune agirliga, baskiya gelmez.

Gule gule kullanin.

7. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Eşref abim çok teşekkür ederim genelde turna ve denizde levrek filan ne gelirse kullanacağım (kısmetse savegear prologic 240 (15-50 gr) atarlı bir kamışım vardı onunla kombin edeceğim inşallah beni mahçup etmezler.

Çok teşekkür ederim bunu dikkate alacağım bu ürün için özel bir çantam var düşmeye karşı koruyabilir ama yüke karşı koruyamaz üstüne yük koymamaya özen gösterebilirim :)
    Benim için ömrü uzun sağlam ekonomik bir makine lazımdı ama kısmet artık aldım inşallah beni yarı yolda bırakmaz ama senede max 10-20 kez giden bir acemiyide bir 5 sene götürür en azından diye düşünüyorum o sırada acemiliğide atarız inşallah ben kıyıdan tekneden yemli balık avcısyım hatay dan İstanbul A gelince spine spor ve balığı bir arada olsun diye girdim ben aklımdan 5 kilo yu çekse diyordum 8 i çekiyorsa daha ne ister ki insan :)

Bu arada bunu savegear prologic 240 (15-50 gr) kombin yapacağım acaba sizce iyi bir kombin olur mu yeni başlayan ve uygun bütçeli birisine göre sizce iyi bir set kurmuşmuyum

8. coner

coner Daimi Üye

10 numara kamış bir zaman kullanmıştım mücadeleci bir kamış.makinanın kalaamasını iyi ayarla balığı yatır taşa.
    Güle güle kullanın.

9. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Tabiki iyi bir set. Ancak makineyi 5 sene goturucem dersen daha da dikkatli ol derim.

10. alesta

alesta Yeni Üye

Daiwa Procaster x serisi gerek rulman adeti, gerek kenar ve mil rulman çapları açısından tatminkar(Drag gücü sadece kalamayla alakalı değil, rulmanlara da dolaylı yoldan ciddi yük biniyor. Ben bir tasarımcı olsam buna dikkat ederdim. Ne de olsa çap büyüdükçe bilyelerin birim alanına binen yük miktarı doğru orantılı düşer.). Kamış da esnek; güzel, dolgun bir tutuşu var. Makineyi uzun soluklu bir yere gidecek isem kutusu ile taşırım. Böylelikle istenmeyen kazalardan bir nebze kurtulunmuş oluyor. Bereketli avlar dilerim.

Daiwa Procaster'ın 4000A modeline sahibim. Yavaş sarım esnasında sonsuz dönüş sisteminin anahtarını aktif konuma getirdiğimde kabak bisiklet freni sesine benzer bir ses çıkmakta. Hayırlısı olsun.:D Derken internette böyle bir problemle karşılaşan başka kullanıcılar olduğunu farkettim. Makine sıfır olduğundan değişim talep etmeyi düşünmekteyim. Böyle bir sorunla karşılaşır ve kendiniz halletmeyi düşünür iseniz linkler aşağıdadır. Büyük ihtimal ses roller rulmanın kuruluğundan kaynaklanıyor. Zaten videolarda yağlama ile ses sorunu halloluyor. Yağladıktan sonra roller rulmandaki fazlalığı silmekte fayda var sonuçta geri dönüşü engelleyen parça. Umarım bu sıkıntıyla karşılaşmazsınız. Kadir geceniz mübarek olsun. Saygı, sevgi ve esenlikler dilerim.

Yakamoz bunu beğendi.