Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yeni Makinem SHIMANO STRADIC CI4+ 4000 FA

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Güle güle kullan.
Güzel makinadır.
Acemilik durumlarında ip misina önerilmez.
Bülent'in önerdiği okuma misinaların incesinden bulursan birkaç paket al.
Başlarda hasar fazla olacaktır. Yedeksiz kalmamış olursun.. :)

a-fisherman

Aktif Üye
Güle güle kullan.
Güzel makinadır.
Acemilik durumlarında ip misina önerilmez.
Bülent'in önerdiği okuma misinaların incesinden bulursan birkaç paket al.
Başlarda hasar fazla olacaktır. Yedeksiz kalmamış olursun.. :)
Teşekkürler Abi. Bir kaç ispendek yakalamışlığım var :) bu ip misinaların ne gibi handikapları var acaba yeni başlayanlar için. (Bende yeni başlamış sayılırım . Mayıs ayında başladık.Temmuz ve ağustos gidemedim hiç.)

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Çok kolay düğüm olurlar ve çözülmeleri imkansız gibidir. Ip misinalar çoğumuz için vazgeçilmezdir.
Forumda bununla ilgili yazılar var.

a-fisherman

Aktif Üye
Çok kolay düğüm olurlar ve çözülmeleri imkansız gibidir. Ip misinalar çoğumuz için vazgeçilmezdir.
Forumda bununla ilgili yazılar var.
Forumda tüm başlıkları neredeyse okudum abi. İp misina spin avında olmazsa olmaz anladığım kadarıyla. Sorun ise onu kullanabilecek maharetli ellerde :)

sabora

Daimi Üye
Adı
Sabahattin BORA
Forumda tüm başlıkları neredeyse okudum abi. İp misina spin avında olmazsa olmaz anladığım kadarıyla. Sorun ise onu kullanabilecek maharetli ellerde :)
Aslında rüzgara karşı atış yapmadığınız sürece çok sorun çıkaracağını sanmıyorum. Güle güle kullanın çok güzel bir makine.

a-fisherman

Aktif Üye
Aslında rüzgara karşı atış yapmadığınız sürece çok sorun çıkaracağını sanmıyorum. Güle güle kullanın çok güzel bir makine.
Teşekkürler Sabahattin abi.Bindik bir alamete gidiyoz kıyamete bakalım ne olcak :)

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Teşekkürler Bülent abi. Kamış 2.70.

Makineyei aldığım orjinal web:

http://www.basspro.com/Shimano-Stra...150615101/?cm_sp=ShimanoStltChrCi4Jan2014_CFM

Acemilik hat safhada abi :)
Türkiye'de bulamadığın için mi makineyi dışarıdan aldın.

Artık Shimano ürünlerini yurt dışından almaya gerek yok.
Bir gümrük ödediysen buraya göre çok daha pahalıya gelmiştir.

Bizde balık avı malzemelerinin aşırı pahalı satıldığı ve bu işi yapanların çok para kazandığı fikri yanlıştır. Aşırı kar çok eskidendi. Şimdiki rekabet fiyatların şişirilmesini engelliyor.

Direk mümessili olsanız bile üreticilerin ülkelere göre farklı indirim oranları vardır.
Ve Türkiye riskli ülkeler grubunda olduğundan indirim oranları düşüktür. Bazı firmalar karşısındakilere güvenince indirim oranlarını yükseltir yani daha ucuza alabilirsiniz.

Shimano artık kendi ortaklığı veya tam bilmiyorum kendi firmasını burada kurduğu için Türkiye fiyatları diğer ülkeler ile aynı.
Bu nedenle yurt dışından getirenlerin buradaki fiyatlarla kıyaslamalarında yarar var. Ancak artırma ile alınan ürünler ucuz olabilir.

Okuma, Savagear fiyatlarının en uygun olduğu ülke Türkiye. Shimano da şimdi yurt dışından getirilmeyecek durumda.

Bazı markalar ise ikinci ve üçüncü satıcılardan alınıp getirilip satıldığından burada pahalı.

a-fisherman

Aktif Üye
Bülent abi makine Amerikalı ve orada yaşayan sevdiğim birinden hediyedir.Yakında Türkiyede olacak ve beraberinde getirecek . Makine dün ona ulaştı bende foto çek bir paylaşayım dedim . Bir de bazen karşılaşıyorum amerika ve avrupa pazarında üzerinde yazılan değerler konusunda farklılıklar oluyormuş. Ama makinede durum aynımı bilmiyorum. Siz üstadlar daha iyi bilirsiniz Abi anlayacağın bir hediye seç dedi gelirken getireyim dedi bende makine istedim. Hikayenin özü budur. Yanına bir de ip mi ekletsem diyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Ne duruyorsun ip de eklet, birkaç da sahte.

Sahte olarak Daiwa Shore line shiner Z120 SSR, Morethan Croswake 111SS-F,
TD Salt Pencil 110F-HD

Bedava Shimano Daiwa sahteden iyi olsa da bunların parasını vereceğini söyleyerek getirt. Burada bulmazsın.

a-fisherman

Aktif Üye
Bülent abi dimyata pirince giderken evdeki bulgurdanda olmayalım şaka bir yana aramızda maddi konuların lafının edilmediği birisidir abi. sahte konusunu düşüneceğim

Sent from my iPhone using Tapatalk