Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni makineye misina ikilemi

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında HastaRuH tarafından paylaşıldı.

1. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Yeni bir makinem var Shimano Sphia 3000 HGS bu makineye misina saracağım. Kullanım içim özellikle su üstü sahteler kullanılacak misina buna uymalı hedef burası için levrek veya lüfer. Bu misinayı seçerken diğer makinelerimi ve ne sarıldığını yazayım bir uyum ve kullanım için geniş bir yelpaze olsun istiyorum.

Elimde daiwa tournament 0.16 8 kat yeşil örgü var. Birde 0.25 nispeten sert yapıda bir mono var.

Makine olarak Shimano Stradic 4000 F ve üzerinde aldığım kişinin deyişi ile power Pro misina tahminen 8 kat değil yuvarlak değil gibi çünkü

Diğer makinem Spro passion 720 üzerinde 0.24 nippon ghost var bu makineyi yeni sipariş verdiğim benim siparişden sonra fiyatı artan ( kamış gelirim bilmiyorum :) ) Abu Garcia Vandetta 240 3 parça 10-30 kamışla ve birkaç sahte ile bağajda bagajda bekleteceğim.

Şimdi ben yeni makineye hangi misinayı sarayım ne önerirsiniz.

Not: stradic ve spro daki misinalar değişebilirim. Her fikire açığım.

Son düzenleme: 12 Aralık 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Aman kardeşim sakın elindeki hiç bir misinayı sarma o makineye elindeki misinaların hepsi kalın gelir ona :) hepsi kalın gelir ona aynı kapasitede JDM New elf var elimde :) iyice aptallaştım hangi misinayı saracağım diye.

Bizdeki örgü misinalar hep kalın geliyor malesef. PE değerli misinalar sarmalısın yoksa çok komik bir miktar sarıyor makine bilgin olsun. Balık vurduğunda kalan verecek olsan problem çıkartabilir.

Ben 15 mm Sufix ghosttann 65 metre anca alıyor bilgin olsun. 13 mm dense 85 metre yetiyor. Nylon misinadan söyle söyleyin sana 17 mn naylon olsa makinenin alabileceği 110 metre sen hesap et :) mecburen PE degerli misinakara yönelmelisin. Aksi takdirde 50 60 metre bir sarım la makine doluyor. Makinenin drag gücüne denk getiremezsin ayrıca :)

Ben en son 13 mm sufix ghost tan 80 metre civarı sardim :) misina çekeriyle makine drag gücü aynı ama param olsa varivas tan şaşmazdım hakikaten çok farkı var :)

4. Burak Kızılırmak

Daiwa 16 mm nin pe değeri neyse ona bir bak muhtemelen yazıyordur ürünun üstünde avrupa değilse. Benim tahminim 50 metrede makine kusar eğer bir power pro nippon sufix lineaffe savagear kadar kalınsa bilmiyorum daiwa tournament kullanmadım.

5. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Pe olara sadece Hyper PE diyor
    Makinenin misina sarma kısmı gerçekten derin değil.

Son düzenleme: 12 Aralık 2014
  6. Burak Kızılırmak

Isin kisacasi türkiyede bulup kullanabileceğin misinalar varivas ve erginbalikcilikta satılan ygk marka misinalar pe değerlerine göre makine de ne yazıyorsa onu ak yoksa dediğim gibi çok az bir miktar alıyor bak 13 luk misinayı bile sardim baktım geri çözdüm şimdi boş duruyor makine 72 cm sarıyor tür başına inan 110 tur çevirdim saydım doldu makine 80 85 metre en iyisi bu ya 13 mm sufix ghost ya da gir 0.8 0.10 mm daiwa al 135 metre anca onlar sığar :)

7. Burak Kızılırmak

bu misinanin en incesini alsan 110 metresini alır makine Bu 1 PE bu makinede yazan
    Varivas Avani Sea Bass Max Power 150mt 20.2lb - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri

bu da 0.8 PE tam 150 metre 2.5 metre kendiliğinden shock var içinde tam senin makineye göre tabi TL çok yüksek 145
    Varivas Avani Sea Bass Max Power 150mt 16.7lb - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri

yada bunu tercih et biraz daha uygun 95 TL tam gelir yine 0.8 PE yine
    YGK G-Soul X8 Upgrade Line 150 M 16 Lb « Jigging Master, Colmic-Herakles, Century UK, Olympus, Awa-S Europe, Vega, Vercelli, Evia Türkiye