Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni mera

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında baysal tarafından paylaşıldı.

1. baysal

baysal Aktif Üye

Bir acemi mera denen av yapabileceği yeri nasıl bulur.ustaların devamlı gittiği av yerleri var malum kimse paylaşmıyor biz acemilerin balığı kurutucağımızdan korkuyolar heralde..mesela dün köprüden başladım beşiktaş sahil yolu üzerinden taaa rumeli kavağına kadar belli başlı bir kaç yerde insanların yoğun avlandığı yerlerde durdum baktım hiç bir şey yok en Son Tarabya otelinin biraz ilerisinde durdum oltaları açtım sorf karışımla luferebyemli attım hırsız iğneli yem olarak istavrit. Kurtlu bir takımda diğer oltamla saldım.ve spin karışımla kaliteli sahneleriyle atışlar yaptım.gece 12 den sabah 7 ye kadr 0 elde 0... bir iki kişi balık çekseydim gam yemiyecem .vel hasıl ben mera denen yeri yani balığı nasıl bulacam .alet edavatim dandik dedim gittim bütçesi asacak takımlar yaptım.ama bir tane dişli alamadım yav.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ekremy1983

ekremy1983 Aktif Üye

Başka acemiden nasihat bilinen mera dediğimiz sahil şeritlerinde bak dediğin şekilde balık alan var mı ? yoksa balık yok demektir...

4. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Alamadığınıza üzülmeyin dişli dediğiniz türlerin avlanmasına daha var, şuanda insanlar denemeler yapıyor sizde bol bol denemeler yapın birgün meranızıda bulursunuz balığınızıda
    Rastgele

5. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

zamanı değil dişlinin sen paylaşılanlara bakma boğazda dişli yok, hele senin stilinle kıyıdan dişli almak için daha erken.
    zamanı gelince ben seni çağırırım balık tutarsın sabret...

osmançubuklu ve sabriyazici bunu beğendi.
  6. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Bu hobiye çok harcama yapıp sonuç alamayanlar çoğunlukta.
    Alınan takımların yanında en önemli konu mera ve uygun zaman.

En işe yarar takımları düzseniz de artık deniz bildiğimiz deniz değil.
    Sadece deniz mi? Karalar da aynı durumda. Doğal yaşam bitiyor.
    Doğaya ait bir canlı tarafından yok ediliyor. Bitkisi ve hayvanlarıyla.
    En ilkel tek hücreli canlılarına kadar.
    Her yanı işgal etmişiz.

Avlanma güdülerini hobi yapanların en önemli sorunu mera.
    Canlıların yaşayabildiği saklandığı son yerleri, göç yollarını bulmak.

10.000 lira harcayarak balık yakalama garantisini elde edemezsiniz.
    Nasıl ki yaşadığımız evlerimizin çevresinde kirpiler dolaşmıyorsa,
    denizlerde de balık kalmadı.

ÇÜNKÜ BİZ BIRAKMADIK, sadece onları yakalayatarak değil,
    yaşam ortamlarını bozarak.

7. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

Sade öz anlatim olmus bülent abi yüregine saglik

Musti.barut bunu beğendi.
  8. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

Istanbulda kiyi avciligi 1 ekimde başlar ocak-şubat gibi biter.. Bu tarihler arasinda bile hic vuruş almadan eve dönecegini günler muhtemeldir.. Bu tarihler dışında ise epey bi tırmalamak gerekir bir iki balik icin. Nisan-mayıs aylarinda dönüş baligi diye tabir edilen furyadan da abartmadan faydalanabilinir tabi.. Havyarli olduklarini unutmadan :)
    Bahsettiginiz yolu hergün veya günaşırı yapanlar da mevcut çevremde ama olaya sırf balık olarak bakmamak gerekir. Balık anıları ve gelecege dair balik tahminleri biraz takim taklavat muhabbeti imdada yetisir her zaman :)

9. baysal

baysal Aktif Üye

ahmet abi teşekkür ederim.horozbina evet sonuna kadar haklısın biz önce kendimize saygı duymayı bilmiyoruzki doğaya sahip çıkalım.izlediğim av videolarının tamamı yabancı adamlar tuttukları balıkları çok büyük olmasına rağmen geri salıyorlar tek istedikleri balık tutmanın zevkine varmak.tıpkı benim gibi yoksa amaç balık yemek olsa bu kadar masrafa ve uğraşa gerek duymadan gider balıkçıya yersin.ben bu hobiye yeni başladım çoğunlukla boğaza gidiyorum ama gördüğüm manzara üzücü .insanlar balık bile sayılamayacak kıraçaları dolduruyolar kovalara.bu yetmezmiş gibi yedikleri içtikleri hep yerlere atılıyo ve tabi rüzgarın etkisiyle çöpte halbuki hemen hemen her yerde çöp kovaları dediğim gibi önce kendimize saygı duymayı öğrenmeliyiz.değerli abilerime değerli görüşlerinden dolayı saygılar keyifli avlar ve paylaşımlar

10. karantina14

karantina14 Aktif Üye

Ahmet senin 1 ekimden itibaren mesailerin başlıyor artık nerde ne zaman olacağın belli olmaz. Uykusuz geceler hoş geldin diyecek. :)

11. senihcan

senihcan Daimi Üye

Ben 2 senedir balık işine fazlasıyla kendimi kaptırmış biriyim :) Forumdan forum dışı bir çok dostum oldu bu hobi sayesinde :) İstanbulda eylül sonu ve şubat arası hariç balık tutmak gerçekten çok zor . Biz her ay istanbul dışı meralara da gitmeye çalışıyoruz. Benim gözlemim Karadeniz ve Marmara hem kirlilik hem balık açısından bitik . Her sene balık mesiminde tutulan balık miktarıda azalıyor. Her sene bu sene daha az balık yaptı laflarını duyabilirsiniz. En çokta o gırgırcılar trolcüler röportaj verip marmarada balık bitmiş diyorlar ya ana avrat nasıl düz gidiyorum onlara utanmadan balık bitmiş diyorlar sanki başkası bitirdi balığı. Heriflerde okyanusta artık kullanılması yasak olan ekipman var. Zaten azıcık karasularımız var . Egede ava çıkıyorsun balık yok Yunan sınırını geçtiğin anda balık başlıyor . Yunan sahil güvenliğinin yerinde olsam Türk teknesi gördüğüm anda acımam patlatırım batırırım . Karadeniz ve marmara en fazla gırgır trol gemilerinin bulunduğu yerler olduğu için balık yok. Son dönemde buradaki tekneler Saroz taraflarınada sardı iyice. Geçen sene Sarozda güzel balık çıkıyor laflarını duyunca planlar yaptık. Gitmeden 1 hafta önce Karadeniz ve Marmaradaki gırgırlar Saroza girdi haberi geldi ondan sonra balık raporları kesildi . Herifler gırgırlarla avlanmaları bittikten sonra çanakkale de ki limanlarda 20 30 kişi çarpma yapıp katliam yapıyorlar itlerin tekne ile yaptıkları katliamlar yetmiyor bide limanda katliam yapıyorlar . Çok şükür Akdeniz de balık marmara ve karadenizdeki kadar vahim durumda değil. Ama eskiye göre çok azalma var . İstanbulda 10 avımızdan 9unda balık alamıyoruz. Ne meralar duyduk ne meralar gezdik . Karadeniz , Ege , Marmara bir çok yere gittik . Günlerce avlanmayı deneyip ufacık balıklar gelince hepsini saldık :) Ekim ayında balık tutmak istiyorsan en güzeli gece 2 de galata köprüsüne gideceksin hamsi ve mantarlı 3 köstekli takımlar ile köprüde de satıyorlar. En güzel orda avlanırsın ama orada da kavga dövüş ve yer problemi oluyor balık başlayınca .