Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Oyuncağım,Yeni Hobim...Fotoğraf (Canon EOS 550D)

Konu, 'Sohbet' kısmında hunter tarafından paylaşıldı.

1. hunter

hunter Daimi Üye

Arkadaşlar merhaba,

Yeni hobim olan Fotoğraf içimde çığ gibi büyüyüp duruyordu,araştırmalar yaptım,Form'dan bir kaç arkadaşlarla iletişim kurmaya çalıştım,bunlardan biride sevgili Aydın ÜZÜM'dü...Nihayetinde bütcemi zorlasamda istediğiminde üzerinde bir makina nihayet aldım.

Üzerinde sabit 18-55 lens var,tabi haliyle bununla yapılabilecekler sanırım kısıtlı,ancak biliyordum bunların yetersiz kalacağını ve duyardımda,bir küçük araştırma yaptığımda ilave alacağım her lens neredeyse bir Fotoğraf makinası fiyatında. :D

Artık şimdilik elim,kolum bağlı (maddi olarak) :) sabredebilirsem bekleyeceğim artık (nasıl olacaksa) :D

Zuum lens lazım,aklımda 55-300 veya 70-300 lens var,ancak dediğim gibi pahalı bakalım ne olacak.

Buradan bilgisi olan arkadaşlar benimle bildiklerini paylaşırsa memnun olurum,birisinde satılık Canon 75-300 F.4 5.6 III sıfır almış 1 aylık bir lens var,FİYATINA 300.TL diyor,bana çok ucuz geldi,ancak ben triport kullanmayı düşünmüyorum,sürekli elde çekim yapmak istiyorum...dolayısı ile bu bana dez avantaj yaratırmı?çok titremeler olurmu,sürekli bulanık gibi resimlermi alırım? bir bilgim yok,lütfen acil yardım rica ediyorum.

Özellikler

18 MP APS-C CMOS sensor
    DIGIC 4
    ISO 100-6400, H:12800
    3,7 kare/sn çekime kadar
    Full HD filmler
    1.040.000 noktalı 7,7cm (3,0 inç) 3:2 Clear View LCD ekran
    iFCL ölçümü
    Hızlı Kontrol ekranı
    Harici Mikrofon soketi
    Film kırpma

Fotoğraf ya da film, öykünüzü istediğiniz şekilde anlatın

18 MP CMOS sensör
    Poster boyutunda büyük baskılar yapmak veya görüntüleri baskı için gereken ayrıntıların hiçbirini kaybetmeden kırpmak isteyen kişiler için ideal olan EOS 550D’nin 18MP CMOS sensörü, düşük ışıkta inanılmaz performans gösterir ve bozulma oranı son derece düşük görüntüler üretir.

DIGIC 4
    Canon DIGIC 4, pürüzsüz ton geçişleri ve doğal görünümlü renkler elde etmek için CMOS sensörle birlikte çalışarak 14 bit görüntü işleme sunar. DIGIC 4 ayrıca, yüksek ISO hızlarında çekim yaparken gelişmiş Bozulma Gidermeyi ve anlık başlangıç süreleri ve çekimden sonra neredeyse anlık görüntü incelemesini çalıştırır.

Düşük ışık için yüksek ISO
    Işık seviyeleri düştüğünde EOS 550D, 6400'e kadar ISO aralığı sunar ve flaş kullanımı istenmediğinde bu aralık 12800'e genişletilebilir.

Full HD film kaydı
    EOS 550D olağanüstü fotoğraf çekimi ile Full HD (1080p) video çekimini bir arada sunar. EOS 550D, yaratıcılığınızı göstermeniz için tam manuel kontrol ve seçilebilir kare hızı özelliklerine sahiptir. Ayrıca, hareketin gerçekten hızlı olduğu yerlerde 50/60 kare/sn yüksek hızlı filmleri 720P'de çekebilirsiniz. HDMI bağlantısı, çekimleri ve fotoğrafları her HDTV'de Yüksek Çözünürlüklü oynatmaya olanak verir. Ayrıca, uyumlu TV'lerde TV'nin uzaktan kumandasıyla oynatım kontrol edilebilir.

7,7cm (3,0 inç) 3:2 Clear View LCD
    Daha fazla netlik için ultra yüksek 1.040.000 nokta özelliğine sahip olan 7,7cm (3,0 inç) 3:2 Clear View LCD ekranla fotoğraf ve videolar üzerinde detaylı kontroller yapmak mümkündür. Zor açılardan fotoğraf çekmek için Canlı Görüş moduna geçin ve gerçek zamanlı görsel beslemeyi kullanın.

iFCL ölçüm sistemi
    Yeni 63 alanlı çift katmanlı ölçüm sensörü Odak, Renk ve Aydınlatma bilgilerini analiz ederek doğru ve tutarlı ölçüm sağlar.

Hızlı Kontrol ekranı
    Özel bir düğmeyle erişilen bu ekran sık kullanılan fonksiyonlara kolay erişim sağlayarak her an fotoğraf çekmeye hazır olmanızı sağlar.

Harici Mikrofon Soketi
    3,5 mm'lik stereo jak soketini kullanarak daha kaliteli ses için ek mikrofon takabilirsiniz.

Film Kırpma
    7x gibi etkileyici zoom özelliğiyle VGA filmler çekin. Film kırpma özelliği, sensörün sadece merkez kısmını kullanarak lens değiştirmeye gerek kalmadan uzun mesafeli çekim yapılmasına olanak sağlar.

Kendinize özel bir çekim sistemi oluşturun
    EOS 550D, Canon’un EF ve EF-S lensleri serisi ve EX serisi Speedlite flaşlarla uyumludur.

Şimdi sizlerle ilk acemi çekimlerimle bir kaç kare resim ekliyorum,sadece kendi çabamla bu kadarını becerebildim,eksikliklerimi umarım giderebilirim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Güle güle kullan Mustafa

Bu işlerden hiç anlamam.
    Verebileceğim tek yanıt ancak güle güle kullan olacak. :)

4. ryetik

ryetik Aktif Üye

Süpermiş Mustafa Abi. Çok güzel bir hobi , bundan sonra raporlardaki resimler daha da şahane olacak desenize :)

5. ArateuS

ArateuS Aktif Üye

Güle Güle çek ecim :)
    Ortam yapalım güzel kafalarla güzel kareler yakalayalım :)

6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Aman abicim çok pahalı bir hobidir. Ama lenslerin orjinal olmasa bile yan sanayii olarak piyasaya sunulan muadilleri var lakin iyi araştırma yapmak lazım.

7. onder

onder Aktif Üye

Hayırlı olsun Mustafa abi. Ben pek meraklı değildim fotoğrafa ama makinayı alınca çok merak saldı beni de. Güle güle kullan.

8. hunter

hunter Daimi Üye

Çok teşekkürler Şeref,

Aldık bakalım,ancak astarı yüzünü fazlasıyla geçiyormuş şimdi,şimdi görüyorum,az önce bir lens sordum 1.700.tl dediler. :D

Biraz daha dişimi sıkıp (sabredebilirsem) :D zamana bırakıcam ama nasıl yapacam bakalım.

9. hunter

hunter Daimi Üye

Teşekkür ederim Ramazan,darısı sana :)

Valla organizasyonlarda hep bana bakacaklar,olmadı yardım fonu açar daha kaliteli kareler için havuz sistemi oluştururuz. :D Dost'ları daha güzel göstereceğiz kısmetse. :)

10. hunter

hunter Daimi Üye

Ecim,

Yap bir ortam,Ölümsüzleştirelim hemen. :D Bahane çıktı bize. :D

11. hunter

hunter Daimi Üye

Uluş sorma,dehşet pahalıymış herbişeyi.
    Bakacağız artık,neler olacak yakında. :)