Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni oyuncaklar için önerilerinizi bekliyorum:)

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Bilesur tarafından paylaşıldı.

1. Bilesur

Bilesur Yeni Üye

Malum yaz tatili yaklaşıyor.Benim için yaz demek balık tutmak ve yüzmek demektir.Daha önceki tavsiyelerinizle aldığım oyuncaklarımla bu konudaki acemiliğimi biraz olsun aştım.Artık yeni sezonu yeni oyuncaklarla karşılamak istiyorum.Eski oyuncakları ise bu hastalığı aşılamak için beraberimde avlanmaya götüreceğim arkadaşlarıma ayıracağım.
    Avlanacağım bölge Mersin-Hatay civarı.Kendime bir adet yemli beklemeli avlar için bir takım ve bir adet de at-çek için spin takım oluşturmak istiyorum.Beklemeli avlarda kullanacağım kamışın hassas bir kamış olmasını istiyorum.Aslında bu iş için aklımdan geçen kamış SHIMANO CATANA AX SR TELE MORMORA ancak piyasada bu kamışı bulabilir miyim? Bir de bu kamışların atar değerleri kafama takılıyor.Sizler genelde İstanbul civarında avlandığınız için atar değeri yüksek kamışlar kullanıyorsunuz galiba.Bu kamışlar benim avlanacağım bölgeler için uygun mudur?Ben o büyüklükteki ağırlıkları avlarımda hiç kullanmadım.
    Boyum 1,75 m, Ayırdığım bütçe 500 TL belki biraz daha fazlası, hedef balıklarım beklemeli için çupra, karagöz, mırmır vb, at-çek için levrek, turna, çatalkuyruk vb.
    Sizlerden bana uygun beklemeli av ve at-çek avları için kamış+makina tavsiyeleri bekliyorum.Bir de bunları online olarak alabileceğim bir site tavsiyesi.Daha önceki alış-verişimi av marketi sitesinden yapmıştım.İlgi gösteren herkese şimdiden teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. marasliozkan

marasliozkan Aktif Üye

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

500 lira bence yeterli bir bütçe.
    Mormorayı sıfır olarak bulmak sanırım mümkün değil.
    İstanbul için 100-200 gr atarlı kamışlar aranırken sizin oralar için 50-100 gr atarlı kamışlar yeterli olacaktır.

5. Bilesur

Bilesur Yeni Üye

Özkan bey tavsiye ettiğiniz kamış spin için güzel görünüyor.Tavsiyenizi göz önünde bulunduracağım.Şeref bey atar konusundaki bilgilendirmeniz için teşekkürler.Mümkünse bana tavsiye edebileceğiniz yemli beklemeli avlar için hassas bir kamış var mı?Bunun için RYOBI ECUSIMA makina almayı düşünüyorum.genelde kullananlar iyi yorumlar yapmışlar.Ancak henüz kesin kararımı vermedim.
    Açıklamalarım doğrultusunda üstatların tavsiyelerini beklemekteyim.ilgilenenlere şimdiden teşekkürler.

6. Bilesur

Bilesur Yeni Üye

Forum çok tenhalaşmış anlaşılan:)
    Her neyse ben yemli beklemeli avlarım için Lineaeffe s-curve surf kamış 3.90 almaya karar verdim.Amacım bir yandan da uzak erimli atışlar yapabilmek.Kamışın hassasiyeti konusunda bilgisi olan varsa ve paylaşırsa memnun olurum.Bir de buna benzer üç parçalısı var.

Lineaeffe s-curve surf kam 3.90 AVmarketi.com

Lineaeffe s-curve carp 3603 kam 3.9m AVmarketi.com

Bunu da yeni buldum
    http://www.avmarketi.com/asp/product/13431/DAIWA-MEGAFORCE-TELE-MH-KAMIS-390CM

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 6 Haziran 2011
  7. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Yemli de; kamış shimano nexave 150 ya da 170 atarlı, makine de ultegra 10000 ya da super ultegra 10000-6000. Spinde kamış shimano catana 240 MH makina da çok çeşit var o biraz da zevkinize kalmış.

8. Bilesur

Bilesur Yeni Üye

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim ancak bu ürünlerin toplamı benim belirlediğim bütçemin fazlasıyla üstünde.

9. Volkan

Volkan Daimi Üye

Hasan yurtdışından sipariş verme şansın varsa maliyetleri çok düşürebilirsin.Eğer yoksa 4000'lik (belki de 5000'lik) bir makine alıp, hem yemli avda, hemde at çek için kullanabilirsin. Böylece kamışlar için daha çok bütçeye sahip olabilirsin. Ben bu yaz yenileyeceğim takımlarımda bu yolu izleyeceğim.

10. Bilesur

Bilesur Yeni Üye

Aslında yurtdışında akrabalar var yaza gelecekler ama ağustosa doğru anca gelirler.Bende o kadar beklemek istemiyorum.Bir de acaba onlara yurda girişte falan sıkıntı çıkarırlar mı?