Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni oyuncaklarım geldi :-) hobidaşlar yardım

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında camahmt tarafından paylaşıldı.

1. camahmt

camahmt Üye

Selamünaleyküm hobidaşlar,
    Sürekli balığa vakit ayıramadığımdan mı yoksa bana göre olup olmadığını kestiremediğimden mi Uzun süre kendimle savaştıktan sonra,yine kendime galib-mağlup :-D :-D gelip oluşturduğum ilk spin takımım,tereddütlerim olduğundan mini bi set diyelim.şimdi bi kaç sorum olucak,set hakkında düşünceleriniz, olmazsa olmaz çantanda bulunsun dediğiniz rapalalar (fazla uçuk mebla olmasın ltfn ;-) ) bi de kamışı taktım bi baş parmak kalınlığı kadar boşluk kaldı,tam oturmadı.bi yerde okumuştum zamanla alışıp yer eder demiş biri ama, taktım gibi kamış çıkmadı kaldı öle :-D o oturmayan yeri zımparalasam?
    DSC_0021.JPG DSC_0022.JPG DSC_0023.JPG
    1474579849020-1248311474.jpg
    Fladen xtra flexx 2.40 10-40
    Daiwa strikeforce e 3000 a
    Kendo ve River2sea sahteler
    Trabucco sf xps surfcast 0.22 misina
    Yardımcı olan hobidaşlara şimdiden teşekkürler...
    Bu arada benim bu seti yaparken o faydalı güzel yazısıyla bana yön vermiş bulunan Selahattin abiye de teşekkürlerimi sunarım...

coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. RASKOLNIKOV

RASKOLNIKOV Üye

kamışı kurduğunda bir ölç bakalım tam 240 cm geliyorsa kalan boşluk normaldir gelmiyorsa kamış oturmamıştır, zımpara çözüm olmaz kamışın yapısını bozarsan oradan kırılma ihtimali olur

camahmt bunu beğendi.
  4. camahmt

camahmt Üye

Teşekkürler önerinizi denicem...

5. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Daimi Üye

Hedef balık ve avlak neresi bilmiyorum ama her türlü yanında silikon olsun..Glow / simli / beyaz/limon yada yemlik benzeri..Tepede güneş varsa bulanık suda her türlü simli silikon çok başarılı..Savagear cannibal glow 8 cm - 3-7 Gram jighead bulanık suda çok verim aldım 2 liralık silikon.Daiwa duckfinshad modeli silikonlar aksiyonları çok güzel Effe bunun çakmasını yapmış 5 tanesi 7.5 lira aksiyonu hemen hemen aynı silikon kalitesi daiwa gibi olmasada iş yapıyor..Levrek orak kuyruk silikonlarıda çok seviyor.

AlperMeriç, coner ve camahmt bunu beğendi.
  6. sameteryavuz

sameteryavuz Üye

Hayırlı olsun.Kamış hakkında özellikle yorumlarınıza ihtiyacımız var.Erim , aksiyon nasıl deneme şansınız oldu mu ?

camahmt bunu beğendi.
  7. camahmt

camahmt Üye

Teşekkür ederim, Yok daha dün elime ulaştı,hemen sizlerle paylaştım.kullanmaya fırsatım olur olmaz paylaşırım,araştırmalarım sonucu fiyat performans ilişkisi bakımından kullananlar gayet memnun

sameteryavuz bunu beğendi.
  8. camahmt

camahmt Üye

Hedef balık lüfer,levrek denemeleri,yazın turna denemeleri.elimde bi kaç silikon var,onlara ek levrek için o dediğiniz silikonlar aklımda,tavsiyelerinizi dikkate alıcam,ilginiz için teşekkürler...

9. duke_nukem

duke_nukem Aktif Üye

tam 2.40 olmuyor zaten.
    ilk spin kamışı aldığımda benimde başıma gelmişti. boşluk kalıyor diye iyice zorlamıştım v-sytstemi. sonra sağolsun forumdaki arkadaşlar, zamanla oturacağını söylemişlerdi ki öyle de oldu. fazla zorlamayın yoksa 4 saat benim gibi çıkarmaya uğraşırsınız. oltayı atış yaparmış gibi sallayın zaten hareket etmediğini göreceksiniz. ilk atışlarda tedirgin olabilirsiniz acaba çıkar mı diye ama sonradan abandıkça abanacaksınız.
    şimdiden rast gele

camahmt bunu beğendi.
  10. Nut

Nut Aktif Üye

Hayırlı olsun..

camahmt bunu beğendi.
  11. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Kamışın 2 parçası tam oturursa sorun o zaman başlar... Oturmadan durması gayet normal...

camahmt bunu beğendi.