Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni oyuncaklarım, yeni sorularım.

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında sabora tarafından paylaşıldı.

1. sabora

sabora Daimi Üye

Yeni oyuncaklarıma nihayet kavuştum. Aşağıya fotoğraflarını ve listeyi ekleyeceğim. Bunlarla ilgili birkaç sorum olacak sizlere.

Öncelikle; şunu görüyorum ki bazı sahteleri aldığınızda iğnelerini ve halkalarını direk çöpe atıyoruz. Sizce bu sahtelerden hangilerinin iğne ve halkalarını yenilemeliyim. Ve de yenilerinin markası neler olabilir.

Bir de, sizce hangileri hangi durumlarda (gece, gündüz, mevsim, coğrafya. vb.) verimli olabilirler. Sahtelerin çoğunu siteden aldığım notlara göre sipariş ettim aslında, ama yine de hedefe yönelik ikinci fikirler almak iyi olacaktır.

STRIKE-PRO SP-092F 105 mm 010
    STRIKE-PRO JL-092F 105 mm 010A
    River2sea Rover 128 G25R

RAPALA MAX RAP 150 mm FSS
    RAPALA MAX RAP 150 mm FANC
    MARIA PRINCESS 130mm GX1

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Onur Özben

Onur Özben Üye

Valla bunların üzerinde ne var bilmiyorum ama VMC den şaşma.
    Ben genellikle 2-3 kullanımdan sonra hepsini VMC ile değiştiriyorum...

4. Onur Özben

Onur Özben Üye

Bu arada Rover 128 i nereden aldın acaba, aynı yerde Rover 98 varmıydı?

5. sabora

sabora Daimi Üye

Hepsini Balıkmarketimden aldım. Rower 98 var gözüküyor. Ama telefonla hangi renkleri olduğunu sormanızı tavsiye ederim. Sitedekilerle ellerindekiler tutmuyor.

6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Maxrap lerde vmc sparkpoint var ve sakın değiştirme. Strike pro larda hangi iğneler kullanılıyor bilmiyorum ama maxrap, maria ve rover da çakma iğne kullanacaklarını zannetmiyorum. Mariada muhtemelen owner st 46 kullanmışlardır. Güzel oyuncaklar bol trofeli avlarda kullanırsın inşallah... dinimiz amin.

7. darthvader61

darthvader61 Aktif Üye

Strike larda vmc kullanıyor. Onları ve maria yı gece, fanc ve fss i gündüz kullanabilirsiniz. Fss in sabah suyunda diğerlerinden fazla iş yapabileceğini düşünüyorum. Fanc gece berrak suda iş yapıyor...

8. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Merhaba Sabahattin.
    Güle güle kullan.
    Hiçbirini değiştirmene gerek yok.
    İleride paslanırlarsa ya da pastan dolayı keskinliklerini kaybederlerse Owner veya Wmc ile değiştirebilirsin.Halkalar için de durum aynı.
    Gün gece ayırt etmeden hepsini kullanabilirsin.
    Suüstülerde martılara dikkat etmelisin.
    Hemen yapışıverirler.
    SrikePro ve Maria atış erimi konusunda diğerlerine göre biraz zayıf kalabilir;fakat bu da sorun değil.
    Senin meralarda balık kıyıya oldukça yakın yeme yapışıyor.
    Strikepro diğerlerine göre biraz daha fazla dalar.
    Bu durum sığ meralarda kandırıcıyı ilişkenlere takarak kaybetmene sebep olabilir.
    Bunu da kandırıcı kıyıya yaklaşırken kamışın ucunu dikleştirerek,kaldırarak aşarsın.

9. sabora

sabora Daimi Üye

Teşekkürler Uluç, umarım.:)

Teşekkürler, göz önünde bulunduracağım tavsiyelerinizi. Yalnız stikeların renkleri siyah-beyaz gibi, geceleri sanki daha janjanlı renkler tercih edilmiyor mu ?

Verdiği bilgiler için teşekkürler Emre. "Senin meralar" derken bölgeyi kastettin sanırım. Zira henüz bir meram yok :) Hala arayış içerisindeyim. Budur dediğim bir yer çıkmadı henüz. :) Şimdilik şüphelendiğim yerlere gidip bol bol antreman yapmaya çalışıyorum. Sağ olsunlar siteden tecrübeli arkadaşlarımız da yardımcı oluyorlar. WTD'yi çözdüm gibi, sanırım atış erimlerim de oldukça iyi. Artık işten fırsat buldukça (Hafta da 6 gün ve çift vardiya sistemi bu konuda oldukça engle teşkil ediyor) mera mera dolaşıp balığı kovalamaya kaldı iş. :D

10. darthvader61

darthvader61 Aktif Üye

Ona bakarsanız fanc da hiçbir jan jan bulunmaz :D Yandaki oje benzeri ufak çizgisi dışında :D Su bulandıkça sahteleri janjanlı kullanın. Bulanık değilse gerek yok...

010 kodlu sahte ve gece :D

Ve bir diğer balık raporu

http://www.baliksevdam.com/forum/levrek-9-a-6797.html

11. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Öncelıkle hayırlı olsun trofelı avlar dilerım.Ben 128 in karpuz modelını kullandım dikkatımı ceken dıger sahtelerle aynı şartlarda saklamama rağmen iğnelerın paslanmıs olması..belirtmek istedim saygılar