Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Sahte siparişlerim gümrükte 4 gunde gelmiş

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında ogcnd tarafından paylaşıldı.

1. ogcnd

ogcnd Üye

Selamlar aşağıda listesini verdiğim sahtelerin hepsi özellikle Tuzlu su kullanımı ve levrek ,lüfer,çipura,sinarit,eşkina, vb. balıkların avlanmasında çok başarılı ürünler olduğunu biliyorum . ürünlerden kullanmış veya kullanmakta olan arkadaşlardan yorum bekliyorum;resim eklemedim çünkü kalem sayısı çok fazla fakat resimlerin hepsi fishusa.com adresinden görülebilir.

1 paket Bass Assassin Shads - 4" Albino Shad (SA22330)
    2 paket Berkley Gulp! 1" Saltwater Sand Crab Flea 1"; Amber Glow (AG)
    1 paket Berkley Gulp! 2" Floating Pinched Crawler Fluorescent Orange (FO)
    1 paket Berkley Gulp! 2" Floating Pinched Crawler Nightcrawler (NC)
    2 paket Berkley Gulp! 2" Saltwater Sandworm Natural (NAT)
    1 paket Berkley Gulp! 2.5" Minnow Black Shad (BS)
    1 paket Berkley Gulp! 2.5" Minnow Emerald Shiner (ES)
    1 paket Berkley Gulp! 2.5" Minnow Smelt (SMLT)
    1 paket Berkley Gulp! 3" and 4" Saltwater Pogy 3"; Anchovy (AN)
    1 paket Berkley Gulp! 3" and 4" Saltwater Pogy 3"; Herring (HR)
    1 paket Berkley Gulp! 3" and 4" Saltwater Pogy 3"; Mackerel (MCK)
    1 paket Berkley Gulp! 3" and 4" Saltwater Pogy 3"; Sardine (SDN)
    1 paket Berkley Gulp! 3" and 4" Saltwater Pogy 3"; Smelt (SMLT)
    1 paket Berkley Gulp! 3" Shaky Shad 3"; Smelt (SMLT)
    1 paket Berkley Gulp! 3", 5" and 8" Saltwater Squid 3"; Amber Glow (AG)
    1 paket Berkley Gulp! 5" Saltwater Sand Eel 5"; Sapphire Shine (SAS)
    1 paket Berkley Gulp! 6" Saltwater Sandworm 6"; Camo (C)
    1 paket Berkley Gulp! Alive! Attractant Spray Minnow (MNW)
    1 paket Berkley Gulp! Alive! Saltwater Attractant Spray Crab (CB)
    1 paket Berkley Gulp! Alive! Saltwater Attractant Spray Herring (HR)
    1 paket Berkley Gulp! Alive! Saltwater Attractant Spray Sardine (SAR)
    1 paket Berkley Gulp! Alive! Saltwater Attractant Spray Shrimp (SHP)
    1 paket Berkley Gulp! Minnow - 1" Black Shad (BS)
    1 paket Berkley Gulp! Minnow - 1" Emerald Shiner (ES)
    1 paket Berkley Gulp! Minnow - 1" Smelt (SMLT)
    1 paket Berkley Gulp! Minnow - 1" Watermelon Pearl (WMPR)
    1 paket Berkley Gulp! Saltwater Ghost Shrimp - 3" Natural with Sparkle (NSP)
    2 paket Berkley Gulp! Saltwater Shrimp - 2" Natural Shrimp (NAT)
    2 paket Savage Gear Sand Eel Slug Lures - 4"Blue Silver (SES-100-BS)
    2 paket Savage Gear Sand Eel Slug Lures - 4"Dirty Silver (SES-100-DS)
    2 paket Savage Gear Sand Eel Slug Lures - 4"Sandeel (SES-100-SE)
    1 paket Storm WildEye Swim Shad 2" Swim Baits Baby Bass (BB)
    1 paket Storm WildEye Swim Shad 2" Swim Baits Bluegill (BG)
    1 paket Storm WildEye Swim Shad 2" Swim Baits Pearl (PRL)
    1 paket Storm WildEye Swim Shad 2" Swim Baits Shad (SD)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. SworDFish48

SworDFish48 Aktif Üye

Woooaaw gozlerim isildadi. Hayirli olsun insallah bi aksilik cikmadan elinize ulasir. Rastgele...

4. tomy77

tomy77 Aktif Üye

bukadar ürünü gümrükten vergi ödemeden çekmenizin olasılığı çok düşük gözüküyor yinede bol şanslar..

5. ogcnd

ogcnd Üye

yok zaten vergisini vermeye hazırım birer 2şer adetlerde aldığınız ürünlere gift hediye ibaresi eklettiğinizde olay ticari değil şahsi kullanıma giriyor 300 dolara kadar gumruk vergisi ödenmiyor bu durumda bu ürünleri buradan temin etmeye kalksam yaklaşık 4.000 lira civarı tutuyor ben 268 dolara gönderim dahil aldım olsunda devletim vergi kessin hiç önemli degil onumuzdeki haftada yuklu bir misina siparisi de vereceğim Berkley olarak dileyen arkadaslarlada aldığım site adresi fiyat bilgisi kargo ucreti bilgilerini ve faturayı paylasarak urun paylasımıda yapabilirim . uzun yıllar yurt dısında kalıp buraya dönunce buradaki sebepli veya sebepsiz adaletsiz fiyat politikalarınıda görunce bu yola basvurdum yurt dısındaki işimi getirmek hariç su an burada marka tescil muracatı yaptıgım bir av bayiliği ve site hazırlığı da içindeyim sadece elimde olan ve kapıda ödeme seçeneği ile ufak ufak butik olarak çalışacağım bir tamamen insaf kurallarına dayalı aç gözlü olmayan hobisel bir duzen kuruyorum zaten yayınladığımda sizlerlede paylaşınca aradaki farkları da görerek yaşayacağız örnek vermek gerekirse 270mt 16 dolar olan bir misina burada 240 tl ye satılıyor yuhh artık ne demek istediğimi sizler cok daha iyi anlıyorsunuzdur
    150 dolarlık kamıs 1300-1500 arası tutturduguna politikası var malesef ülkemizde

despiro bunu beğendi.
  6. SworDFish48

SworDFish48 Aktif Üye

bu getirteceginiz urunleri satışamı sunucaksınız?

7. ogcnd

ogcnd Üye

ihtiyacım dahilinde olanları elimde tutacağım bir kısmı ile kalıp çıkarıp kendim üretim takvimi mi planladım ve kısmen kalanları etrafımda isteyen arkadaşlarım var onlarla fatura maliyeti üzerinden paylaşacağım su an için. işin ticari boyutu daha ilerleyen aylarda su an patent ve marka tescil muracatı yaptığım ürünler var ve çalışmaları devam eden internet sitesi hazırlığı içindeyim yakında sadece elinde olan malzemeyi yurtdısı fiyatlara yakın sekilde k.k kullanmadan kapıda ödeme seçeneği ile butik olarak sizlerin beğenisine sunacağım inşallah
    özellikle ağırlığı misina üzerine veriyorum su aralar malum fiyatlar aptal uçuk270 mt. 16-17 dolarlık mal malesef berkley için 200-250 tl sınırında sahteleride en iyi olan marka fakat 46-58 tl arasında satılıyor ürünlerin yurt dısı fiyatları 2-6 dolar arası en pahalı yemi 19 dolar aynı ambalaj burda 200 tl ve en berbatı bu markaların tatlı ve tuzlu su ürünleri apayrı iken burada yersen politikası var ve satılanların hepsi tatlı su ürünleri süper çalışıyor bunlar deniz için diye satılmaya çalışılıyor neyse uzatmayayım anlatmaya çalıştığım kendime ait başarılı olduğum bir sektor ve işim mevcutken bunu da sadece hobi ve eğlence ve hobicilerle paylaşım amacı ile yapacağım Türkiye marketi için ama sahte silikon ve ilaçlı(Fish Attractant) yem üretimi ciddi anlamda uluslararası düşünüyoruz .

8. SworDFish48

SworDFish48 Aktif Üye

Başarılar dilerim:) inşallah herşey istediginiz gibi olur...

9. mertsak

mertsak Üye

yurtdışında çok ilginç siteler var gerçekten , ama herkesin bildikleri yurtdışı siteleri değil. bende yazın ufak bir bütçe ile Türkiye 'de daha bulunmayan bir balık avı satış sitesi kurmak istedim. Çünkü bir takım ürünler ne yazık ki yok , ama yaptığın araştırmalarda her ne kadar yurtdışında fiyat olarak daha makul olsada bazı ürünler, ülkeye girişte hem kargo hem vergi ,ardiye, gümrük muşavirliği işlemleri derken o mal getirdiğiniz miktara göre yüzde yüze varacak şekilde pahalılaşıyor. en basit örnek 3000 dolara aldğınız ürünlerin kargosu+vergisi+gümrük müşavirlerine verdiğiniz para o bu derken 5000-5500 dolara çıkıyor malıyetı. bir de bunun üzerine kar eklediğiniz vakit ister istemez ürün yurtdışında ki fiyatının 2 hatta 3 katına Türkiye de satılabiliyor. Bununla beraber miktar ve dolayısıyla rakamsal bedel arttıkça malıyetler bıraz daha düşebiliyor.
    Bende ciddi anlamda balık avcılığının başka bir boyutu olan bir husuta site kurmak istediğimden çokça da ınternetten urunler hakkında araştırmalar yaptım. Bugun bazı markalar altında satılan bir çok malzeme çin den alınıp poşetlenip , marka basılıp satıldığına şahit oldum.
    Özetle Türkiye de daha olmayan çok malzeme var. yurtdışında özellikle Amerika bu konuda aşmış , Çin malları ve Amerikan malları alarısında fiyat farkı yok, kalite farkı var .

10. İsak

İsak Aktif Üye

Okan,
    Ebay deki amerikan saticilar GIFT yazmayacaklarini her ilanda belirtiyorlar da, fishusa.com Turkiye'ye gönderim yaparken bunu kabul ediyormu?

11. ogcnd

ogcnd Üye

bu firma ve birçoklarıyla cok uzun yıllardır Türkiyeye dönmeden önce aktif çalışmış bulunmaktayım kaldıki son 1 yıldır fish usa gift seçeneğini koymuş durumda tabi burda gift seçeneği belirttiğim gibi belli limitler dahilinde ve alıcı kişiyle ürünü teslim alacak kişi ve teslimat adresleride farklı olduğu takdirde geçerli oluyor buradaki gümrükte sorun olmuyor genelde aynı kalem çok miktarda olmadığı muddetçe kişiler ve adresler aynı olunca malum sonuç gümrüğe tabii olursunuz gift hikaye ve son olarak herkesin bilgisi olsun getirmek isteyenler için ticari olarak getirilirse bu urunlerin gümrük vergileri %6 ila %9 arasında değişmekte kişisel mini alışverişlerde zaten beyanname gümrük firması derdinizde olmaz fakat ülkemizde resmi distributoru olan bir firmanın ürününü getirdiğinizde ciddi sorunlarla karşılaşılıyor bazen