Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Sezon Surf Takım Tavsiye

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında umituzun tarafından paylaşıldı.

1. umituzun

umituzun Aktif Üye

Merhabalar Hobidaşlar,

Malum sezon yaklaşıyor hatta geldi bile sayılır.Geçen sene surf'te giriş seviyesinde bile sayılamayacak albastar set ile 5-6 dişli kandırabildim.Artık yeni sezon için orta segment sayılabilecek,erimi iyi sayılabilen,balık avcısı olmasa da,elimizi boş döndürmeyecek,bütçe itibariyle de 800 TL gibi set yapabileceğim bir surf takım arayışı içindeyim.Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Penn Surf Blaster 7000'e baktım.Bu makineyi nasıl bilirsiniz ? Ya da benzer segment'de bu rakamlarda ustalar tavsiye verebilir mi ?

Not : Takım için 1 TL'leri biriktirerek bütçe oluşturdum.Böylelikle hanım'ın yuh bir oltaya bu kadar para mı verilir gibi serzenişlerine maruz kalmadım.Evli arkadaşlara tavsiyedir.Parayı biriktirdikten sonra takıma verilen para sorun olmuyor :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duke_nukem

duke_nukem Aktif Üye

bende kamış araştırması içerisindeyim
    makine olarak ryobi ecusima 6000vi var beni idare ediyor kendisi. ona yakışacak bir de kamış bulmam lazım 200-300 tl arası

umituzun bunu beğendi.
  4. i.samay

i.samay Aktif Üye

Ben izmirde surfü yemli takım ile yapıyorum. Daiwanın t33 -405 modelini aldım. 116 kapalı boyu, rahat rahat taşınabiliyor. 125-140 gr kurşuna kadar denedim. Fiyatı 500 civarı.

umituzun bunu beğendi.
  5. Ethem

Ethem Yeni Üye

Ben Okuma Trio Rex 3 parça kamış kullanıyorum sert bir kamış ama atarı ve hissiyatı çok iyi bir bakın derim...

6. umituzun

umituzun Aktif Üye

Bu makine için güzel yorumlar yazmışlar forumda. Ryobi makineler için fiyat performans açısından iyi yorumlar duymuştum.

ryobi ecusima 6000vi

7. umituzun

umituzun Aktif Üye

Benim toplam bütçem 800 gibi olduğu için,sanırım kamışta 500'e kadar çıkarsam,makine için elimde çok fazla bütçem kalmaz.

i.samay bunu beğendi.
  8. umituzun

umituzun Aktif Üye

Benim toplam bütçem 800 gibi olduğu için,sanırım kamışta 500'e kadar çıkarsam,makine için elimde çok fazla bütçem kalmaz.Genelde baktığım makineler 500 lira civarında. Penn surf blaster 'da 500 lira gibi ortalama

i.samay ve Ethem bunu beğendi.
  9. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

Ryobi ap power ve salina

osmançubuklu, onur_55 ve umituzun bunu beğendi.
  10. exxper

exxper Daimi Üye

1 tl biriktirerek alınacak takım ise o zaman daha dikkatlı öneri vermek lazım kolay değil ben 400 de kaldım yıllardır :D
    aliexpresten ryobi tt power şuan 240 tl ama 8 dolarlık kupon alabilirsen zor biraz ama 215 tl filan gelir burdaki fiyatı en son 400-450 tl gibi, kamış olarakta okuma salina 3 parça yada okuma trio rex 3 parça kamış alıp geri kalan para ilede aliexpersten örgü siparışı buralardanda rapala kurşun vs. ihtiyaçlarınızı giderirsiniz

eylmz, arkadas, umituzun ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  11. enginson

enginson Daimi Üye

Okuma salina al fiyatına göre performansı çok iyi. ama teleskopik bakıyorsan okuma rex lerde güzel.

onur_55 bunu beğendi.