Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni sistem Rapala ağırlığı ?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Hyacinth tarafından paylaşıldı.

1. Hyacinth

Hyacinth Üye

Herkeze selamlar.Geçenlerde 13cm rapalamla at çek yaparken çanakkale de yaşayan ve av yapan bir abimiz yanıma sokuldu ve rapalayı yorgan iğnesi tarzında bir demirle ısıtıp delmemi ve içine su doldurup silikonla kapamamı söyledi (ağırlaşması amaçlı) onun haricinde diğer bir yöntemi ise 2 delik açıp bir yerden suyun içeri girip diğer yerden çıkması gibi bir sürkilasyondan bahsetti.Bende karadenizli olarak olayı abartıp yedek sahtemi bir vida yardımı ele delip önceden ufak parçalara ayırdığım kurşun parçalarını içine attım sonrasında açtığım deliği kapadım.Görünüşte bir bozukluk yok onun haricinde ağırlık farketti tabi başarılı olurmu bilinmez ama denemekte fayda gördüm.Sizce fantaziyemi kaçmış yoksa kendini bilmez bir balık yoklarmı ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Öyle işler yapılıyor da gerek yok bence. Balık gelmez mi neden gelmesin her malın alıcısı vardır nasılsa :)

4. rapalacikral

rapalacikral Aktif Üye

aksiyonu bozar.
    onu üreten adam herşeyi hesap edip üretiyor.
    sen en ufak müdehale edersen. aksiyonu bozar.
    net

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Kurşun bilye koyulması aksiyonu bozabilir, lakin belli bir orandaki su koyulduğunda aksiyon bozulmaz. Bunu deneme anlama yöntemi ile çözebilirsiniz. Burada önemli olan konu bu sahteyi hangi avlarda kullanacaksınız? Mesela levrek avlarında yavaş sarım ister bu yüzden levrek avlarında iş yapar ama daha hızlı sarım gerektiren lüfer avlarında aksiyon bozulabilir. Tabii onda da vurdura vurdura çekersiniz olur biter orası da ayrı konu.

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Çanakkaleliler o işi rapala daha uzağa gitsin diye değil batıp daha dipten gelsin diye yapıyorlar.
    Genelde de lüfer avlarında kullanıyorlar

7. Hyacinth

Hyacinth Üye

Yaptığım şey yorumlarınızı okuduktan sonra pekte imkansız gelmedi bir deniyelim.Ayrıca teşekkür ederim.

8. turna

turna Aktif Üye

Deneyin, bizede yeniden bilgi verin.

9. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Su doldurma işi en iyi rapala x rap de sonuç verir. Şırınga ile su basılır ağırlık sistemi yeme extra ağırlık kazandırılır. Aksiyonu asla bozulmaz. Raglouya gelince kendi delikli iğnesine kadar 0.50 ile misina sarılır üzerine nokta ağırlık dediğimiz ağırlıklardan 4 5 adet takılır ve japonlanır, sonrada silikonun içine sokulur, aksiyon bozulmaz çünkü raglou sadece kuyruk oynatır kuyruğuna iyi bakın yeter.

10. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Ben bunu ucuz bir 13cm protackle de denedim...senın yaptığını...kesinlikle sahte yan yun dönüyo ..yani yüzmüyor...kaşık niyetine at çek o kadar ...

11. leventturksoy

leventturksoy Yeni Üye

aksiyonu bozuyor bende cok denemeler yaptım hareketi kısıtlıyor uzusu degsiyor
    hic dokumamak lazım yapısına