Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni spin setim en sonunda

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında i_gulistan tarafından paylaşıldı.

1. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Yeni spin setimi en sonunda kurdum ilk başta hafif atarlı bir teleskopik kamış ve daiwa bg 15 le başladığım yolda sonra savegear prologic mp predatör 240 15-50gr artı daiwa bg 15 le bir süre takıldım 3-5 av tabi hiç balık tutamadım :( arada 3 yıl spin hiç yapmadım kamış 0 gibi duruyorken gözüme battı dedimki tekrar spine başla bu sefer ekonomik anlamda kendimi yormicak makine ararken bütçeminde üstüne çıkarar daiwa exceller 4000 x aldım(bir abimden gayet uyguna 0 makine aldım 230 tl ye) suan bunları kombin yapıp avcılar büyükçekmece civarında spin tekniği ve disiplinini geliştirmek istiyorum büyükçekmecede hem tatlı suda turna ya hem denizden levreğe çalışacağım :) hiç ip kullanmadım birde ip misina alırsam elimde daiwa river sea yozuri rapala marka sahtelerim ve kaşıklarımla ava başlıcam suan turna avı yasak yumurta mevsimi mayısta sular ısınınca turna ozamana kadar levrek bu arada kamışım 15-50 gr atarlı ama aralarında 13 gr olan sahtelerimde var sorun yaratır mı acaba yada tekniğimi geliştirene kadar monoflament misinayla mı takılmalıyım?Bu arada daiwa exceller yedek kafası ve metal gövdesi ile agır olsada ben sağlam bir makineyim bana güvenebilirsin arkamda yılların ismi daiwa var demekte tabiki savegear kamışta bununla gayet sağlam bir kombin oldu bence onunda fuji klavuz ve seramiklerle yarı yolda bırakmam der gibiydi :) Birde misina kaldı önce trabucco monoflament spin için yedek kafaya ilerde birde power pro ip alırım düşüncesindeyim :)
    Balık tutmaya başlarsam Daiwa sahte alacağım kafaya taktım :)

Bana spini sevdiren Kayabalığıkaya Nickli uluç abime seçimlerimde yardımcı olduğu için teşekkür eder yorumlarınızı beklerim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Hayırlı olsun yeni spin takımınız.Kendi şahsi fikrim makine biraz ağır olmuş.Ancak sizi yormaz ise sorun yok.Keyifli avlara imza atarsınız İnşallah.

4. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Çok sağolun makine agır oldu ama biraz daiwa bg 15 ile yorulmada 1 saat at çek yaptım bu ondan 100 gr hafif birde benim hiç sevmediğim bir olaydır elindeki malzemenin güven hissi vermemesi o fiyata alabileceğim en iyi makine oydu bence hem elimde 2. el az kullanılmış daiwa procaster 2000 x te var baktım olmadı onu kullanırım.Sadece sıfır aldığım kamışa sıfır makine almak için aldım makineyi sağlam olsun senelerce kullanayım istedim :) yedek alimünyum ve daiwa markası cezbetti :) normal spin makinelerden 50-100 gr fazla makinem toplamda ip + sahte + kamış ve makine 600 gr ı bulacak buda 186 boyunda 95 kilo adama koymaz sanırsam 800 gr malzeme ile bile spi denemişliğimiz var mazide eğer spinde balık yakalar ve zevk alırsam 1-2 seneye yeni bir makinede alabilirim düğün öncesi fazla açılmamak gerek en azından :)

ErdalYildiz bunu beğendi.
  5. Dargan

Dargan Aktif Üye

Hayırlı olsun. İyi günlerde avlanın.

6. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Hayırlı olsun bence tatlı suda ip kullanın Turna avında yoksa koparır çelik tel baglarsaniz ucuna bu sefer yemin aksiyonu bozuluyor ve firitiger ve açık renk yem kullanın özellikle beyaz şimdiden iyi avlar

7. @KAZIM

@KAZIM Misafir

Hayırlı uğurlu olsun bol bereketli olsun inşaallah

8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

10 numero takım olmuş canavar gibi senelerce seni üzmeden kullanırsın... Bu arada görevimiz arkadaşlarımıza spini anlatmak açıklamak ni dimek.

@KAZIM bunu beğendi.
  9. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Çok sağolun kafaya taktim ilk avimi büyükcekmece tarafinda yapacağım :) hem tatli hem tuzlu su ikiside mevcut arasi yarim saat :)

Cok sagolun bende ip arıyorum zaten ama bikaç abim once misina ile disiplini kazan sonra ipe gir kus gözü filan derken soğuma derler bu sözünüzu dikkate alacağım turna icin 2-3 firetiger sahtem var biri rapala huskey modeli bi iki kaşık var sari turuncu sahtelerim var aslinda hem levrek hem lüfer icin beyaz bir sahte bakmam sart gibi daiwa nin beyaz ustu sari alti turuncu modeline birde beyaz kırmızı bas modrline kafayi taktim

[OTE="@KAZIM, post: 313307, member: 16019"]Hayırlı uğurlu olsun bol bereketli olsun inşaallah[/QUOTE]
    cok sağolun inşallah bereketli ve hayırlı olur ilk 5 avimdan birinde bi balik tutsam bur daha birakmam spini biliyorum

10. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

uluc abim Allah razı olsun ne diyim çocukluğumdan beri surekli balığa giderdim istanbul da bu hevesimden mahrum kaldim inşallah tekrar başlıcam.isi öğrenir ve bu disiplini az olsun kavrarsam birgün beraber cikariz seninle umarim ama benim daha cok firin ekmek yemem lazım.inşallah bu takımı uzun zaman kullanmak nasip olur biraz agir oldu ama spor olur benim icin 100 gr fazlamiz var okadar :) bu kaliba 100 gr viz gelir

11. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Ağırlığa çok takılma önemli olan eline oturması dengeli olması. Benim ekipman ağırlığıda 590 gr civarında ama canavaar gibi kullanıyorum işte...