Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Spin Takımım için Misina Tavsiyesi ? (tavsiyelerinizi bekliyorum)

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında hasandh tarafından paylaşıldı.

1. hasandh

hasandh Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar levreğe ramak kala, sahalara inmeme az kaldı , uzun araştırmalarım ve bekleyişimin neticesinde RON THOMSON TYRAN 270CM 7-20G kamış ve OKUMA AVENGER AV-40b MAKİNE almış bulunmaktayım. şimdi bu makineye uygun normal misina yada ip misina, çok uçuk rakamlar olmasın orta halli fiyat / performans önerilerinizi bekliyorum.

RON THOMSON TYRAN KAMIŞ 270CM 7-20G Kamış

OKUMA AVENGER AV-40b MAKİNE

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Makineyi aceleye getirmeseymişsin keşke Hasan, sağlık olsun, güle güle kullan. İp misina kullanmanı tavsiye etmiyorum bu makine için. Ama kafanın sadece yarısından biraz fazlasını dolduracaksan (ki bu atış erimini kısaltacaktır) 0,16 Kendo ip kullanabilirsin. Misina olarak da; Shimano Technium Spin 0,25 ya da aynı kalınlık civarlarında Supermaxım ya da 0,28 300 metre Nippon Ghost önerebilirim.

hasandh bunu beğendi.
  4. hasandh

hasandh Aktif Üye

tavsiyeniz için tşk. ederim sağolun makine içinde en azından şimdilik bunla başlarım daha sonra daha da iyisini alırım.

5. aliozturk

aliozturk Aktif Üye

Bu makinaya ip misina değilde nippon ghost 0.24 al Gulu gule kullan en uygunu odur tabi diğer arkadaşların yorumlarida olacaktir

6. fishlover

fishlover Aktif Üye

IP misina kullanmayı çok denedim ama ben malesef sevemedim. IP misinede çok lüfer kaçırdım tahminimce ip misinede esneklik olmadigindan dolayi balıkları kaçırdım diye kendim yorum yaptım. Normal misinede ise çeşit çeşit markalar denedim , şu an Nippon ghost kullanıyorum . Bir sıkıntı yaşamadım ancak bu misina denizde mazot a maruz kalırsa istediğin kadar yıka , direkt at. Kalınlığa gelince hedef balığın ne ise ona göre karar ver benim spinde en büyük tuttugum balık lüfer , onun içinde gidip ya levrek gelirse diye 0.25 misina kullanmam. 0.22 bence ideal. Yeterki spinde kalaman hep açık olsun. Bu benim düşüncelerim umarım faydası olur. Güzel avlar dilerim.

hasandh bunu beğendi.
  7. budak1903

budak1903 Aktif Üye

Nacizane tavsiyelerim
    - Okuma bluefish 0,22
    - Shimano ultegra invistec 0,25
    - Awa-shima ion bay power
    - Trabucco super iso

KalamA ve hasandh bunu beğendi.
  8. hasandh

hasandh Aktif Üye

faydası olmaz mı abi çok teşekkür ederim. size de güzel avlar dilerim

9. hasandh

hasandh Aktif Üye

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

10. hasandh

hasandh Aktif Üye

oskar hayalet misinaları var sizce bu marka nasıl yorumlarını okudum kimisi güzel diyor kimisi iyi değil diyor sizlerin de yorumlarınızı bekliyorum?

11. KalamA

KalamA Daimi Üye

Bir konuda ustaların kaleminden dökülen şöyle satırlar hatırlıyorum:
    Oskar diye bir marka yok. Piyasaya bu isimle kaliteli misinalar sürüp kullanıcıları memnun ettikten sonra birçok dandik misinayı yine aynı isim altında tüketicilere tabiri caizse yediriyorlar. Kullanıpta memnun olan çok kişi biliyorum. Ama alıp da daha düğüm atmadan elinde kopara kopara bir hal olan kişiler de biliyorum. Ne çıkacağı sanıyorum şansına kalacak. Piyasada çakması bulunmayan nispeten daha genel kabul görmüş kaliteli bir ürünü kullanman yararına olacaktır Hasan. Spin bu, şakaya gelmez. Kamıştan rapalaya, makineden klipse, rapaladan düğüme, zincirde zayıf halka bırakmamalısın. Atıp çektiğin rapalayı canı çekip atlayacak balığın büyüklüğünü sipariş edemeyeceksin. Oltana, ömrün boyunca tutacağın en büyük trofeyi bindirdiğin zaman 10-20 TL daha ucuz diye aldığın kopan misinayı hayatın boyunca unutmayacaksın ;) İsottevfik nickli Tevfik ağabeyin her türlü tavsiyeleri benim için büyük önem ifade etmekte. O da Trabucco tavsiye eder hep, çok da memnundur. Lakin sanıyorum artık piyasada Trabucco'nun da çakmaları mevcut. Şu konuda bahsi geçmişti: http://www.baliksevdam.com/forum/trabucco-misinalar-12822.html . Alptürk kardeşimin de birçok konuda yerinde ve tecrübe kokan tavsiyeleri dikkatimden kaçmıyor. Trabucco'ları da bir inceleyebilirsin

Cihan31 ve hasandh bunu beğendi.