Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Surfcasting Hevesim yardım

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında tayfun_karayel tarafından paylaşıldı.

1. tayfun_karayel

tayfun_karayel Yeni Üye

Öncelikle çok güzel bir forum seçmişim kendime çok güzel yorumların kardeşlik içerisinde yazılmış nacizane fikirlerin paylaşıldığı güzel bir yer burası. Teşekkürler forum kurucularına ve forum üyelerine bilgi paylaşımı harika düzeyde. Ben askerden yeni geldim ve ufaklığımdan bu yana balık avını severim saygıdeğer babam aşılamış bulunmaktadır şimdi kayınbabamda kendini balık avına vermiş birisi ve sürekli sohbetlerimiz balık avından gidiyor. Ben hep kamış kullandım ama daha uzak atışlar yapabilmek için elimden (cebimden) geldiğince bir surf takım yaptım kendime makinem bu
    Ryobi ecusima 8000vi

Kamışımda Eurofish Panama Surf 420 CM tele kamış

Yanlız arkadaşlar aksiyon yönünden biraz zayıf oldu kamış bende bi bot kamışının ucunu taktım en ucuna

şimdide herşeye eğiliyo kamışın ucu dalga vsvsv balık vuruşunu ayırt edemiyorum tabiki tasmalamada yapamıyorum yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Birde ip misina sarmayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz.
    Herkese şimdiden teşekür ederim sağolun arkadaşlar ve abiler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

kardeş makinan güzel kamışının hakkında yorum yapamıcam ama eğer atçek yapacaksan boğazda sert güzel bir kamış alman lazım tabi daha deneyimli abilerimiz sana fikir verecektir kardeşim

4. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

aksiyon yönünden zayıf oldu derken neyi kastediyorsun, onu yazman gerekir. Aksiyon karanlık odadaki bir fil gibidir :)

5. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Kamışın adı surf kamış amai taktığın uçla bu özelliğini bozmuşsun. Anlattığın kadarıyla, sert savurma şansın yok. Aslında tekne kamışı dediğimiz bot kamışları sert aksiyonludur. Yoksa siz teknede kullandığınız atar değeri düşük spin kamışın ucunu takmış olmayasınız ? :confused: Zaten bir sitede var gözükür, onda da bu kamış nedir ? ne değildir ? doğru dürüst içeriğini belirten bir açıklama da yok. :confused::confused:

Makinaya gelince, belki iyi olabilir ( Kullanmadığım için ) ama, o da Surf makina değil. Beklemeli ve tekne avlarında kullanabileceğiniz '' Genel kullanım '' amaçlı bir makina gibi durur. Ama olmaz mı dersen, elbette olur. Başkası, gerçek surf takımla atar 150 - 200 m. Siz atarsınız, 80 m. Tek farkı bu olur. :)

6. tayfun_karayel

tayfun_karayel Yeni Üye

Aslina bakarsaniz ben genelde izmir korfezinde avlaniyorum ve beklemeli av yapiyorum bu kamisin orjinal haliyle 230 gr kadar bi kaba lidaki aldim ancak baligin buvusunu yakalanisini pek anladim diyemem cunku ben yemli avda boslugunu alip misinayi germeden birakip ya zil yada fosforlu cubuklardan takarim sonra bekleyip izlerim vurus gorursem ellemem hazirda beklerim tekrarlandiginda tasma atarim

7. tayfun_karayel

tayfun_karayel Yeni Üye

Aslina bakarsaniz 100-125 gr kursunla abanuyorum tabi kac mt attigimi bilmiyorum tabiki ama gozumu doyuruyo sayilir tabiki atis konusunda pendulum teknigine calisicam. Kamisin ucu atista cok farkettirmedi ancak daha tatli bi atis sundu bana ve guzel bi 2 parcali bot kamisinin ust parcasi benim ondan yasadigim tek sikinti cok oynak :)

8. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

Makine fazlasıyla yeterli av sahanız için..6000 lik modeli de dahil kullandım. boyası çabuk dökülür ama bakımlı bir el de bu sorunu da yaşamassınız hemen.
    Kamış için bence orijinal parçasıyla kullanmanız daha iyi olacaktır..ama pendulum veya benzeri teknikleri denemek isterseniz ucuz yollu 3 parçalı kamışlardan başlayabilirsiniz..

9. roy

roy Aktif Üye

ecusimanin kronik sarim klavuzu rulmani ses problemi vardir. kullandikca vij vij ötmeye baslar. itinali kullanip, yaglamak ve ara sira degistirmek gerekir. yazilar da çabuk silinir. tabi yazilarin silinmesi ava etki etmez.

kamisi bilmiyorum fakat zaten modifiye etmissin ki bilsek de farketmez artik. güvenmedigin bir kamisla etrafinda canli varken pendulum deneme. gerçi güvendigin kamisla da deneme. bos arazide etrafta kimse yokken atis yapmak uygun olur :) piyasada satilan kamislarin büyük çogunlugu pendulum atisi kaldirmaz. dikkatli ol :)

10. aykut kilitcioglu

aykut kilitcioglu Üye

doğrusunu söylemek gerek.nerde olduğunu ve ne istediğini bildiğinde gerisi çorap söküğü gibi gelir.amatör bir ruh derin bir öğrenme tutkusuyla gelişir.gün olur tek bir balık için günlerce mera arşınlarsın.gün olur balık olmasada olur dersin.öğrendikce bilgin artar ve asıl denizle yüzleşirsin.takımın ihtiyaçlarını karşılar.uygun misina ve iğne artı yem şeçimiyle ufkun gelişir ve mutlu olursun.amatörlükde budur.rasgele.

tayfun_karayel bunu beğendi.
  11. acemiyusuf

acemiyusuf Üye

Aykut abinin sözleri yeterince aciklayici.makinan güzel kamış da senin beklentin onemli benim tek bildiğim bu zamana kadar tek kamış la olmuyor.