Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni takım bereketi ve silikonda siftah :D

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında hızır şeref gültekin tarafından paylaşıldı.

1. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

bir hafta öncesine kadar hazırlandığım yeni takım serüvenim ilk meyvelerini vermeye başladı :D ha bu gün ha yarın derken balık yoklamaktan bir türlü kamışlarımı tamire gönderememiştim sağolsun tanbay abi göndermemi söylemişti bu gün kendimi yendim ve kargoya verebildim sonunda kalakaldığım yeni takımımla neler yapabilirim diye düşünmeye başladım biraz çapari atayım diye niyetlenip işten çıktım ama denize bakınca balkondan silikon için ne kadar güzel bir gün deyiverdim :D 60 gr top ile muhtelif raglou larımı rafından çıkarttım :D içimde umut kabarmıştı meraya gittiğimde kimsecikler yoktu gün kızarmaya başlamıştı at çeke başladım bulunduğum derenin ağzı akıntının dönmesi ile yön değiştirdi bende diğer tarafına geçtim koltuk ta balığı arayacaktım kendimce bir zaman sonra kamışımın ne kadar harika olduğunu düşünmeye başladım :D yeni ya makina da harikalar yaratıyordu erdal abinin sözünü dinleyip gömlek atlamak iyi gelmiş demek ki :D çok uzaklara atıyor gelirken de makinaya alışmaya çalışıyordum biraz biraz turda nerelere ulaştığını çöxdüm turları yavaşlatıyorum derken balık binmişti :D sonunda şeytanın bacağını kırdım raglou ile ilk balığımı yakalamıştım ama bu heyecanla bir şeyi atlamıştım tasma atmadım balık gitti zaten pek te kaytda değer bir balık sayılmazdı kanımca :D biraz daha hızlı sardım tekrar yavaşladım çünkü normal spin takım ile attığım mesafelerde idim daha ümit vardı derken bir daha bindi ama bu sefer kaçamadı :D skorum 1-1 yaptım balık pek küçüktü bırakacaktım ama zalim raglou iğnesini geçirmişti solungaçlara aşırı kan kaybeden balığı salmadım tahmini 350 500 gr arası bir balık tam olarak bilemeyeceğim hava karardı ved ben silikondan vazgeçtim elimde tek renk kalan daiwa sahteyi taktım misina ,32 olmasına rağmen bayağı iyi atışlar çıkartıyordu maşallah :D ama bu hamsiye pek şans vermedim hava tam kararmıştı limon rengi max rap ile atışlara başladım bir tane de yakışıklı onunla kandırmayı başarmıştım :D bu seferki baya iyi mücadele ediyordu ama o çok sevdiğim kalama sesi yoktu artık :D asılsada fark etmiyordu kamışa uyguladığı baskıyı anlıyordum ama ne kamışa nede makinaya pek etkisi olamadı vallahi bu takımla 8 kg tutacağıma spinimle 3 kg balık tutmayı yeğlerim bu takım bildiğin traktör kanımca uğraşmak zevk almak karşılıklı mücadele yok sar ve kazan var :D misinayı inceltip yedek kafasına şimdi ,26 lık bulk line saracam :D biraz rekabet olsun :D bu kadarı kafi deyip evimin yolunu tuttum sıcak sıcak paylaşayım diye erkenden yatıp sabah suyunda silikon ile avım var :D bu arada bir tane de geçen günden bir resim var paylaşmak istedim suya i,ade edildi ama cesareti ile beni etkiledi arkadaş boyu kadar rapalaya atlayarak :D
    kullanılan takımlar
    kamış shimano nexawe 420 170 gr bx
    makine shimano pover aero spin joy xt
    misineyi tam bilmiyorum sun line tought sanırım
    60 gr top ile 8,5 cm üstü siyah altı beyaz raglou
    sert yemler daiwa saltiga laser hamsi rapala max rap limon

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Hızır
    Yeni takım görevini yapmış. Güle güle kullan.
    Surf takımla segmentinin çok altında ağırlıklarla at-çek yapmak zevk vermeyebilir tabii ama kalama sesi duymayacağın anlamına da gelmez. Makinanın kalamasını açarsan eski mücadeleni de edersin

4. hızır şeref gültekin

öyle çok yapmacık olurdu abi :D zaten kamış eğilmiyo bükülmüyo makina desen traktör maşşallah allah nazardan saklasın ucunda ne var bilmiyo :D kalama açıpta kaçanlar furyasına katkıda bulunmak istemiyorum doğrusu :D bu arada maşşallah de :D

5. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

hızır kardeşim öncelikle seni tebrik ederim . bu sene sevdiğim bi arkadaşımın yanına gelecem rizeye eger sanada uyarsa geldiğim tarihde orda olursan iki lafın belini kırarız zamanda olursa 2 spin atarız:) sana rasgele kardeşim. umarım bende göreleden boyle raporlar yayınlarım:)

6. hızır şeref gültekin

inşallah :D burda da müsafir avlağım var :D
    faruk abi ye duyurulur :D

7. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Vayy vayy vayyy bugün ne güzel birgün yahu..
    Akyalar başladı atçekle levrekler başladı harika yaa..
    Tebrik ederim av için..
    Ve teşekkürler paylaştıgın için kardeşim..
    devamına hadi inşallah..

8. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler Hızırım yine on numara av olmuş bereketin daim olsun rastgele:) Beğenmiyorsan takıma talip olabilirim:D Fotograf makinesi takas yapalım ne dersin:D:D:D

9. mberkay

mberkay Aktif Üye

Tebrikler Hızır abi...
    Harika levrekler, yeni takımınızla bol trofeli avlar dilerim :)

10. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Karadenizin levreği kışa doğru 0.32'leri de patlatır.0.40 ile ve iri kandırıcılarla da o merada levreği kandırırsın.
    Oltandan levrek eksik olmasın.:)

11. TAHİR GÜRHAN

TAHİR GÜRHAN Aktif Üye

Ellerinize sağlık çok güzel avcılık olmuş.Sevgiler