Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni takım sıkıntısı hk.

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında tolgataca tarafından paylaşıldı.

1. tolgataca

tolgataca Üye

merhaba,
    bir süre önce aşağıdaki takımı kurdum ve ilk avımızı ayvalıkta tekneden yaptık fakat bir sıkıntı var.
    daha önceki avlar gibi limitlerde mercanı hissedemedim sıkıntı nereden kaynaklanıyor olabilir. yem almaya gittiğim yemciye kamışı sordum biraz yumuşaktır esnemesi çoktur gibi bir şey söyledi acaba bundan kaynaklanır mı ?
    Acaba aynı kamışı daha kalın misina ile mi kullanmak lazım yoksa yeni kamış arayışına mı gireceğiz.

Ürün Adı : Remixon Hurricane 135 Tekne Kamışı

Amatör balıkçılar için şişme bottan, tekneden avlanmak için kullanımı kolay olta kamışı.

Özellikleri

• Parça sayısı 2,
    • Siyah sünger saplı,
    • Ek noktası metal pasolu,
    • Tam dolgulu,
    • 15 - 30 lbs atar,

-------------------------------------------
    Ürün Adı : Remixon Sunny Olta Makinası / 6000
    -------------------------------------------
    Ürün Adı : Sufix XL Strong Yeşil Misina / 0.30 mm 600 m Ürün

tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. senihcan

senihcan Daimi Üye

Kamışta etkiler fakat asıl akıntı, derinlik, kullandığınız misina kalınlığı ve kurşun ağırlığı etkiliyor. Ben boğazda teknede 0.28 misina 200 gr kurşun ve boğaz akıntısında 300 , 400 gr lık balığı hiçbir şekilde hissetmedim. Kamışı yemli kıyı avlarında kullandım vuruşu çok rahat anlıyordum.

4. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Sufix XL'nin bir konuda çok esnek ve yumuşak olduğunu duymuştum. Keşke kamışı bırakıp elinizde tutsaydınız misinayı böylece vuruş hissinin oltadan mı misinadan mı olduğunu kestirirdiniz. Bence makineniz ip misinaya uyuyorsa ip misina ile deneme yapın. Ben şahsen bundan sonraki avlarımda ip düşünüyorum hep. Üstadlar daha iyi yorumlar yaparlar.

5. tolgataca

tolgataca Üye

senih bey,
    bölge çok akıntılı bir bölge değildi ve misina 30 luk ben Can beye katılıyorum misinam esnek kaçtı galiba ne yapalım misinanın 100 metresini kesip ip misina sarmak sanırım sorunu çözer.

cevaplar için teşekkürler.