Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Takım: Yasei Red Sea Bass 2.70m - Aernos 3000 SFA

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Guru tarafından paylaşıldı.

1. Guru

Guru Üye

Yeni takımı oluştururken yardımı dokunan arkadaşlara, hocalarıma teşekkür ederim. Bu ürünlerle ilgili ilk izlenimlerimi paylaşacağım. Karar aşamasındayken açtığım konuyu buradan inceleyebilirsiniz. Çok faydalı öneriler gelmişti. Bu öneriler sayesinde doğru seçim yaptığıma inanıyorum. Şeref hocamın (agartan) "Stradic" makina önerisine sıcak bakmadığım için ayrıca pişmanlık duyduğumu da eklemeliyim.
    ...

Ürünler Okyanus Marin (balikavmarketi.com)'den alındı. Gönderilen hediyeler için çok teşekkür ederim. (Hızır Şeref hocam çok yaşa :D )

Kamış:
    Shimano Yasei Red (SW) Sea Bass
    2.70m, 10-50g atar, MH aksiyon, 212gr ağırlık, XT40 karbon materyal, 2 parçalı, 9 klavuz.
    Ürün Kodu: SYASB27MH

Makina
    Shimano Aernos 3000 SFA
    5XSSS+1 BB, 5.2:1, 74cm sarım/tur, 0,18mm/240m, 255gr ağırlık.
    Ürün Kodu: ARNS3000SFA

Misina:
    Power Pro Super Slick. 0,19mm, 15kg, Sarı örgü misina.

Hediyeler: 5 adet Roder kandırıcı. Renk ve model kodları kutunun üzerinde:

...

İncecik kamış, soba borusu kalınlığında kutuda... Çok özenli paketlenmiş.

Kamış üzerindeki değerler: (sap kısmı az biraz kısa bana göre..)

Milattan önceki yıllarda kullanılan "Y" tipi klavuzlar bu kamışta da kullanılmış. Basite kaçmışlar. Sevmedim!

ama bağlantı yolları iyi mumlanmış.

Makina ve yedek makara:

Yeni katalog ürünlerinden alt segment makinaların stella'sı, hafif ve sağlam işçilik... Çevirme kolu oldukça zarif ve süngerimsi sert bir malzeme kullanılmış. Yassı, şekilsiz plastik tutacaklardan iyidir ama biomaster sw kadar da can alıcı değil :D

Yalnız ben bu makinayı kamışa yakıştıramadım. Üst segment Stradic CI4 daha güzel olurdu. Bir avantajı hafifliği diyebilirim. Kamışla beraber 500gr. bile ağırlığı yok.. yine de çok uyumlu bir takım oluşturdu kamışla.. Küçük ama çok tatlı kerata :D

ve örgü misinamız:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Güle güle kullan.
    Yasei red demek ki bildiğimiz tuğla rengiymiş. :D
    Satın aldığın fiyatla kıyaslama yaparsak daha iyisini beklemek üst segment ürünler için haksızlık olur.
    Makinanın eski versiyonu 5000 serisini kullanıyorum ve çok memnunum.
    Hediye hediyedir ama o sahtelerden çokta bir şey bekleme bence.. :)

4. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Yeni malzemelerinizi güle güle kullanın. Çok şıklar.
    Size katılmadığım tek yer " Y " tipi klavuzlar. Bence böyle olması en azından dayanıklık bakımından daha avantajlı.

5. Guru

Guru Üye

Evet abi resimlerdeki kamışla biraz farklılıklar var. güneşte tuğla rengini alıyor ama şuanda pek aydınlık değil ve kırmızı rengini ortaya çıkarmış durumda.. bu arada aynı resimleri shimano support ekibine gönderip orijinalliği hakkında destek alacağım. mesela sea bass yazan yerde bir de logo olmalı ve en uç klavuz krom rengi görünüyor resimlerde. gerçi kamışa dokununca şüphe kalmıyor ama olsun yine de garantiye almakta fayda var. :)

fiyatla kıyaslama yapınca dediğin gibi haksızlık olur. ben memnun kaldım. makina güzel kötü değil ilk defa shimano makine kullanacağım şimdiden çok beğendim özellikle çevirme kolu yağ gibi dönüyor hiç tık yok. benim penn surfblaster daha hantal kalıyor alışkın değilim böyle makinelere :)

sahteler konusunda da hak veriyorum. 5 tane roder göndereceklerine 1 tane iş yapan sahte gönderselerdi daha mutlu olurdum ama olsun hediye hediyedir arayıp teşekkür ettim hoş bir sürprizdi :)

teşekkür ederim..

düzeltme: ürünler sağlam. daha orijinal olamazdı :)

6. Guru

Guru Üye

teşekkür ederim Ahmet abi ilk defa spin kamış alıyorum daha önce hep surf tipi kamışlar kullandım. bu kamışlardan bir kısmı Y klavuzlu diğer bir kısım kamışlarda da K tipi klavuzlar var. bir keresinde Y tipi klavuzu olan kamışımı sallarken misina dolanıp 200gr kurşun gözüme gelmişti ucuz kurtuldum ama kamış kullanılamaz hale geldi. o günden sonra Y klavuzlu kamışları hiç kullanmadım. boşver klavuz K olsun sağlam olmasın, yeterki bize zeval gelmesin..

7. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

haydi güle güle kullan

8. caberia

caberia Aktif Üye

ince uzun olan kırmızı beyaz ve turuncu renkli modellerle lüfer kofana turuncu ile özellikle palamut baraküda alabilirsin diye düşünüyorum bu modeller geçen sene boğazda çok güzel av yaptı özellikle 13 cm hamsi benzeri olan ve üst yeşil orta beyaz alt turuncu olan modeli çok başarılıdır mavi renkli olanı yine aynı avcılıktadır ayrıca bir levrek avında biz denizde daiwa ları yüzdürüp balık alamazken 1 milyonluk raglounun üstü yeşil altı beyaz çok güzel av yaptığına şahit olduk sende bence mersinde bu rapalarla balık kandırabilirsin :D

9. Guru

Guru Üye

teşekkür ederim :)

raglou candır :D elde ne var ne yok bu gece deneyeceğim. benim için önemli olan yüzebilmeleridir. daiwanın üstüne yok bu konuda

10. Guru

Guru Üye

gün kararırken resimdeki sahteleri ve envai çeşit raglou denedim amaç balık değildi, balık da pek oralı olmadı zaten. birkaç kez 20 30cm akya olmaya niyetlenmiş ufaklıklar raglou sahtelerine rağbet etti, güzel eğlendik takımı toplayıp döndük eve.. bence bu kamış ve makina çok güzel bir ikili oluşturdular. makinadan emin değildim başlarda bugün anladm ki doğru seçim yapmışım.. umarım bu ikili güzel raporlar sunacaktır size..

11. ryetik

ryetik Aktif Üye

Öncelikle yeni takiminiz hayırlı olsun. Gerçekten güzel bir takım olmuş.
    Size hediye gönderilen sahteler şuanda özellikle Karadeniz bölgesinde maxrap lerden sonra en cok satan ve balık alan sahte balıklar. Kaplamaları dıştan olmadığından kolay kolay yipranmayan , uzak atış sistemi olmasa bile erimi hiç fena olmayan avcı urunlerdir.
    Bu kandiricilarin ( ima ko taklidi olanlar hariç ) tek handikapı 1 mt. den sığ sularda kullanmak için uygun olmamaları . Ayrıca gönderilen renklerde çok iyi. Bence deneyin . Hep çok pahalilar diye şikayet ederiz ama ucuz oluncada iş yapmaz ön yargısı ile denemedigimiz o kadar çok maket balık var ki... :)
    Bu arada Daiwa gerçekten maket balık konusunda üst sınıf ürünleri olan bir marka ama siz yinede Shimano nun maket balıklarini bir inceleyin bence ;)