Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni takımıma malzeme önerileriniz

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında cneg tarafından paylaşıldı.

1. cneg

cneg Yeni Üye

Öncelikle herkese merhaba demek istiyorum. Balık avcılığına yeni merak saldım ve Spin ile başlama kararı aldım. Bu aşamada ilk takımımı 2 gün önce satın aldım, elime ulaşmasını bekliyorum. Takımım şu malzemelerden oluşuyor;

Okuma Avenger AV-40B 7BB Olta Makinesi
    Fladen Eco Spin Kamış 240 cm 10-40 gr atar Karbon malzeme
    Fladen Rolling Swivel Bilyalı Fırdöndü NO: 6
    10 Adet 50 gramlık armut kurşun
    Makine için Asso Universal Misina 0.30 mm
    Beden için Asso Universal Misina 0.25 mm
    Köstek için Asso Universal Misina 0.20 mm
    Ve son olarak VMC 8299BN NO: 3/0 iğne aldım.

Ben genel olarak boğaz (Kuleli, Çengelköy'den Beykoz'a kadar olan sahil kısmı, Ortaköy'den Tarabya'ya kadar olan sahil kısmı) ve buna ek olarak Maltepe, Küçükyalı, Bostancı, Caddebostan, Kalamış, Moda gibi yerlerde avlanmak istiyorum. Boğazda ayrı, bu yerlerde ayrı balıklara hitap etmem gerekiyor, bunu biliyorum. Geceleri beklemeli av yaptığımda yem kullanmayı, onun dışında at çek yapacağım için rapala ve/veya kaşık düşünüyorum.

Ben bu ışıkta sizden hangi rapala ve/veya kaşığı, makine, beden ve köstek için hangi misinayı ve son olarak hangi kurşunu kullanmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim, saygılar.

Son düzenleme: 29 Eylül 2016
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. umutcertel

umutcertel Aktif Üye

bende lineaeffe turnafresh 3.90 var 100-250 gram atarlı önceden haberim olsaydı kesinlikle al derdim en basiti rüzgarlı havada herkesin olta horon teperken bende yarım santimlik anca oynamalar oluyor ama keşke minimum 3.90 alsaydın

4. Hedo

Hedo Aktif Üye

Umut selam. Arkadaş spin e başladığı için sanırım 3.90 m biraz fazla uzun ve ağır gelecektir :)

coner bunu beğendi.
  5. cneg

cneg Yeni Üye

Spin içi arkadaşta 3.60 al demişti ama bu markanın iyi olduğunu ve bu boyutun da yeterli olacağını okudum bir kaç yerden. Atarı da hoşuma gitti ve karbon malzeme olması dolayısıyla da aldım aslında.

coner bunu beğendi.
  6. umutcertel

umutcertel Aktif Üye

doğru diyorsun o açıdan bakmadım olaya biz tabi ne spini direk elimize 4.20 albastar bi olta verdiler 2 kere gösterdiler o şekilde başladık kişi kendinden bilir işi demişler :) birazda 390 ı boğaz filan yazdığı için önerdim

7. Hedo

Hedo Aktif Üye

Estağfurullah. Ben de bilmezdim bu siteen önce spindi, LRF idi. Spini hala hiç bilmiyorum. Bu yüzden sahte önerilerini bekliyorum :)

coner bunu beğendi.
  8. umutcertel

umutcertel Aktif Üye

inanır mısın spinle benimde en ufak alakam olmadı hep yemli hep mantarlı attık sahte için tavsiye de istemiyorum elin balık kokmazsa o balığın tadı olmaz kafasındayım ben

9. enginson

enginson Daimi Üye

spin için avlanacağınız bölgelerde verim alabileceğiniz sahteler belli başlı bir kaç tane söyleyeyim.
    kendo seabass 125 - 145, kendo haryu 125, 145. bu sahtelerin limon , beyaz başta olmak üzere alabilirsiniz.
    savagear prey serisi 110 Mm - 145 mm arası limon başta olmak üzere beyaz ve kırmızı kafalısı güzel çalışıyor.
    duo realist jerkbait 110 ve 120 serisi
    bunalr benim kullanıp balık aldığım sahteler.
    kaşık olarak ta hansen plgrim güzel çalışıyor. ben 28 gr olanını kullanıyorum. henüz balık alamadım gerçi çok ta kullanmadım ama balık alanlar çok.

Hedo bunu beğendi.
  10. umutcertel

umutcertel Aktif Üye

Eyvallah abi sağol

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Hansen kasik calisan bir model 28 gr ile uzak atislarda yapabilirsiniz, ima sasuke chart back, duo 125 f sardine tavsiye ederim.. Ayrica spin prensibi ile avcilik beklemeli avlara cok uygun degildir, tabi bu kullanilamaz anlaminada gelmez.. Aldiginiz firdonduleri sahtelerde kullanmanizi tavsiye etmem onun yerine rapala klipsi denilen malzemeyi kullanmaniz dogru olacaktir.. Ornegini asagida paylasiyorum.. Almadan once hedefbalik'i ararsaniz size yardimci olacaklardir..
    Kendo Nice Snap 00 Sahte Balık Klipsi Kendo Sahte Balık Klipsi | Hedef Balıkta
    Simdiden rasgele..