Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Teknem ve İlk Balık Avım (Sinarit Avı)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında emreersoz tarafından paylaşıldı.

1. emreersoz

emreersoz Aktif Üye

herkeze merhaba;

yeni teknemi geçen hafta allahın izni ile suya indirdim ve ava başladım.tekne 4.50 yerliyurt .motor 20 hp honda. ilk teknem olduğundan daha öncesi ile kıyaslayabileceğim bir deneyimim yok.ancak anladığım kadarı ile gidişi.duruşu.ağırlığı ile kendini hissettiren bir tekne.teknemi deneyen usta abilerimizinde hepsinden geçer not aldı..sahilin en geniş ve yapılı teknesi oldu..20 hp honda zaten harika bir cihaz.

bu ikili ile ilk avım da tartma şansım olmadı ama kilo üstü olduğunu düşündüğüm bu yakışıklı sinarit oldu..öncelikle bana önermiş olduğu kamıştan.makinaya ,ip misinadan , ısrarla tavsiye ettiği ve gör bak bununla sinarit alacaksın dediği silikona kadar doğru yönlendirmesi ve bilgilendirmesi için ince çizgi mağaza müdürü HAMDİ abime teşekkür ediyorum.doğru ve kaliteli malzeme ile ne demek istediğini şimdi anladım...bu arada abi keşke 2 tane değilde daha fazla silikon alsaymışım senden...gezdirdiğim onca rapalaya tık yapmazken.daha suya ilk indirmemde bu yakışıklı silikona geldi.ama tecrübe eksikliğinden daha sonra 2 silikonu da kaptırdım

av öğlen 14:00 gibi 4.5 ile 5 metre derinlikte eriştelik ve parça taşların olduğu bir merada.yapıldı.söz konusu silikonun fotoğrafını koyamıyorum çünkü acemilikten her ikisini de kaptırdım :)

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Çok sevindim Emre ilk avında balık avlamana :)

Olsun ilk avında olur öyle ufak tefek aksilikler. Ben de elimden geldiğince ve öğrendiklerimi bildiğim kadarı ile yardımcı olmaya çalıştım. İnşallah daha iyileri denk gelir :)

Kısmetin açık olsun, Kuzey Ege-3 e trofeler almak nasip olsun )

4. emreersoz

emreersoz Aktif Üye

çok teşekkür ederim abi güzel dileklerin için.en kısa zamanda eğer elinde varsa o silikondan almaya geleceğim. sahilden de sipariş aldım silikon için.duyan bana geliyo :)

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tiyoyu herkese vermeseydin :p

6. Theseus

Theseus Aktif Üye

Tebrikler Emre bey tekne ve sinarit için.

Yanlız usta bir avcı taktik ve malzemelerini çok açık etmez

Hadi biz neyse,bizle paylaşın da meranızdaki avcılar sizin taktikleri kaparsa meranızı kurutur :)

7. emreersoz

emreersoz Aktif Üye

teşekkür ederim genco bey. kesinlikle haklısınız.acemilik işte..aslında ben zıpkıncıyım.mera konusunda yanlış yönlendirdim :) ordan alışkanlığımız tamam. ama oltacılıkta acemiyiz yem konusunda heyecandan döktürdük bilgileri :))

8. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler, daha niceleri rastgelsin, kazasız belasız güzel günlerde kullanmanız dileğiyle :)

9. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

o tekne çok hoşuma gitti :) verdiğiniz bilgiler için teşekkürler tekne gerçekten güzel görünüyor içim gitti :) ilk balığınız içinde tebrik ederim daha nice balıklarla karşılaşmanız dileği ile
    bu arada hamdi abi sağlam balıkçıdır :D

10. turna

turna Aktif Üye

Yeni teknen hayırlı olsun, avların daim olsun, sinoyu almışsın deniz ana şimdilik bu kadar demiş, afiyet olsun.

Takım nasıl ?. (misina, iğne )

11. Ümit

Ümit Aktif Üye

Tebrik ederim Emre, sinaritin ve teknen harika görünüyor :), kazasız belasız kullanmanı dilerim, ramazan sonrası mutlaka yanına uğrayacağım,