Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni telskobik surf kamışım.

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında mizan tarafından paylaşıldı.

1. mizan

mizan Aktif Üye

Arkadaşlar ve tecrübeli hobidaşlarım. Üç parça kamışıma yedek biraz sert bir telskobik kamış almayı düşündüm ve karar verdim. Sonunda yurt dışından Daiwa 2015 Extra 33 425 K model surf kamışı getittirebildim. Ancak 3 parça gibi sert olmıyacağının farkındayım. Zaten genelde istavrit ve palamut zamanı çapari ve yemlide kullanmak için almak istedim. Sizce 33-425 ölçülerindeki bu kamışla 200 gr. Kurşun ile rapala çalışılabilirmi. [​IMG][​IMG]

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mizan

mizan Aktif Üye

Telefondan resimleri yüklemeye çalışırken sorun oldu. Becerebilirsem diğer resimleride yüklemeye çalışıcam.

4. mizan

mizan Aktif Üye

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

cemiltonguç bunu beğendi.
  5. khyalp

khyalp Aktif Üye

Erdem bey yeni kamisiniz hayırlı olsun bir sakıncası yok ise kaca maloldu bu guzel

6. cemiltonguç

cemiltonguç Aktif Üye

Yeni kamışın hayırlı ve uğurlu olsun..kullanınca 3 parça surf kamışına göre artı ve eksilerini yazarmısın

7. coner

coner Daimi Üye

Hayırlı olsun.Güzel avlarda kullanın.

8. mizan

mizan Aktif Üye

Teşekkür ederim. Msj'larınız telefonuma geldiğinde nedense ikaz sesi gelmiyor. Bu yüzden size cevap yazamadım. Kusura bakmayın. Birincisi kamışı bana getittiren abim 600 tl gibi bi fiyata getittirdi. Ama japonyadaki fiyatı 450 tl karşılığı imiş. Cemil tonguç nikli abicim inşallah haftaya kullanıcam ve izlenimlerimi sizinle paylaşıcam. Coner nikli beyefendi teşekkür ederim çok saolun.

9. mizan

mizan Aktif Üye

Sizkere niklerinizle hitao ediyorum kusuruma bakmayın ama gerçekten ya ben bu telefondan bulamıyorum yada telefondan üyelerin isimleri görülemiyor.

10. mizan

mizan Aktif Üye

Kamıştan bikaç bildiğim özellikleri sizinle paylaşıyom. Kamış daiwa 33 425 k teleskobik model. HVF karbon, V joint halkalar,fuji makine yatağı olan ve kapalı boyu baya kısa olan bi kamış. Bu kamışı tercih etme sebebim oralarda ultegra veya bizim bildiğimi speedmaster modellerinin olmaması. Ve kamışla ilgili verilen ölçü birimleri bende 3 parça olarak bulunan daiwa prime caster 33 425 kamışla aynı olması. Teleskobik yedek bi kamış istememin sebebide bu sene başıma gelen bikaç örnekten ötürü. Yani rapalaya niyetlenip sora balık çıkmayınca mera değiştirirken kamışı tekrar toplamak kılıfa koymak ve başka meraya giderken tekrar aynı işlemin olması. En azından orta ayar teleskobik bi kamışla istavrit zamanı ve palamut sezonunun başında bu sıkıntıyı yaşamamak. Rapala zamanında ağır kurşun kullanırkende surf makine ve 3 parçayı kullanmak.

11. mizan

mizan Aktif Üye

Kamışın sertliğini en iyi sahilde kullanınca anlıycam ama evde kamışı açıp en uçtan tutup en uç 2. Parçayıda elimle desteklediğimde kamışın yerden temasını kestiğini gördüm inşallah istediğim gibi bi surf kamıştır. Artık birazda şansımıza ya nasip dedik ve aldık. Bakalım hayırlısı.

cemiltonguç bunu beğendi.