Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni ürünlerim hakkında görüşleriniz

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında ToprağınSesi tarafından paylaşıldı.

1. ToprağınSesi

ToprağınSesi Aktif Üye

Tüm dostlara selamlar öncelikle. Haylidir karar vermekte zorlandığım yeni surf takımımı nihayetlendirdim sonunda. Epey bir araştırma yaptım sayılır karasızlıklarla dolu sonsuz tercihler pazarında.Aslında son güne kadar "italcanna kombat" kesin gibiydi ve yanına makine uyduracaktım. Fakat yeni tanıştığım bir arkadaşım beni Daiwa tournament distance 70-150 atarlı kamışa sürükledi:) iyi etti demek ister ve sizlerin de fikrini duymak isterim. Ben 200 atarlı bir şey düşünürken bunu her yerde kullanırsın telkini etkili oldu. Henüz suda deneyemedim fakat
    boş bir alanda 100-125 gramla 100 metreyi geçen erimi ve oldukça oturaklı güven verir olduğu hissini fazlasıyla verdi. Ki daha da fazla erimi olduğu kesin hem çok zorlamaya kıyamadım hem de çok iyi bir atıcı sayılmam doğrusu.

Kamışın yanına da ultegradan tutun bir sürü makine arasından Daiwa x5000 tercihi yaptım. Bunun z olan modelini isterdim ama malesef yoktu.
    kamış ve makineyi 900 tl ye almam da bunda etken oldu ki sadece kamış 800-900 arası bir fiyatla satılıyor. italcanna urania ve penn in 7000 makinesini 1250 tl ye alabiliyordum. İnşallah pişman olmam.
    Kamış ve makine hakkında detaylı bilgi ve fikir verecek görüş bildirecek
    arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Yeni malzemelerini güle güle kullan.
    Malzeme seçimi yaparken göz önünde bulundurulması en önemli kriter avlaktır.
    İmzanda İstanbul görünüyor. Eğer bu doğruysa bu kamışla boğaz dışındaki daha sakin sularda avlanabilirsin.
    Rast gelsin

Bu ürünleri nereden aldığını da paylaşabilir misin?
    Liste fiyatlarına göre %50 indirimli almışa benziyorsun.
    Belki başkaları da faydalanmak ister.

4. ToprağınSesi

ToprağınSesi Aktif Üye

Evet arkadaşım boğaz için 150 atarlı nasıl iş yapar bilmiyorum ama tercih sebebimin bir yanı da beklemeli avları da kapsamasıydı. Ve oldukça hassas olduğu izlemimini edindim. teşekkür ederim ilginize

hürmetle

5. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Ben de merak ettim nereden aldığınızı.
    Hayırlı olsun.

6. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

boğazda dişlinin bol olduğu anlar nedense 180 gr dan aşası çalışmıyor bilginize nekadar akıntı okadar bol av kısacası bence 200 gr atarı olan bir kamış sizi üzmezdi hayırlı olsun 125 gr la 100mt normal 180 gr la maksimum 80 90 mt buda yeter zanedersim.

7. ToprağınSesi

ToprağınSesi Aktif Üye

Teşekkürler arkadaşım. iştoç Remixton'dan aldım. Biri değişim yapmış kullanmadan ona da ben denk geldim demek. 500 tl onu saydılar sağolsunlar
    makineyi de 400e onu da 6 taksite böldüler oldu bitti:)

8. ToprağınSesi

ToprağınSesi Aktif Üye

Evet boğazda 150 atar pek yeterli değil gibi fakat çapari ve yemli avlarda da kullanabileyim istedim biraz da. ki boğaz için de bîr kaç seçeneğim var kamış olarak ama hiç biri bunun kadar oturaklı ve hassas değîl zannımca. ki denediğîmde ayrıntılı bilgi veririm mutlaka. Teşekkürler

9. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

kamış bilmiyorum ama daiwa x ve z biliyorum orta segmende gerçekten güzel makinalar asla sarım hatası yapmıyorlar .pen nin makılararı ağır oturaklı guven verir uzun sure kullanılır ben işmakınasına benzetiyorum .hayırlı olsun iyi günlerde kulmanırsın inşallah

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 14 Şubat 2014
  10. ToprağınSesi

ToprağınSesi Aktif Üye

Eyvallah kardeşim teşekkürler temennilerin için. Bundan önceki dahası pazarlığını yapıp son karara bıraktığım diğer ikili İtalcanna urania ve penn'in
    şimdi adını hatırlayamadığım makinesi idi. Tam ona karar veriyorum
    derken bir arkadaşımın yoğun ısrarıyla ve tabii ki de ederine göre hesaplı alıyor olmamdan bunu tercih ettim. makinenin Z modeli yoktu ki onda sanırım 8 bilya var diğer özellikleri aynı bildiğimce biraz da daha hafif
    x 610 gram z olanı 590 gr filan.

11. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

150 gr atarlı bir kamışın marka ne olursa olsun hele yumuşak atımlıysa sadece çaparide iş yapar rapala ve yemliye uygun değildir hele boğaz da çok zor. almışsınız hayırlı olsun