Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni yeni balık avlama ile ilgileniyorum önerileriniz nelerdir?

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında emreotr tarafından paylaşıldı.

1. emreotr

emreotr Yeni Üye

Son 1 yıldır falan balık avıyla ilgileniyorum. Yalova da yaşıyorum ve kıyıdan balık tutmaya çalışıyorum. Çok eski baba yadigarı denecek bir kamışım vardı o da artık iş görmez oldu yavaş yavaş sanırım mevsimi de geliyor. Orta yollu bir kamış arıyorum fakat kamış özellkilerine bakıyorum ama terimlerinden pek de bişey anlayamadıgım için size sormak istedim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ozgurarslan

ozgurarslan Daimi Üye

yardımcı olmak isteriz emre de bu bilgiler yol göstermek için yetersiz.
    ben değilse bile benden tecrübeli arkadaşlar bildikleri ile yol gösterecektir sana.

şu gibi soruların yanıtlarına ihtiyacımız olacak.

yaşın ve boyun kaç?
    kullandığın kamışın türü özellikleri nedir?
    hedef balığın hangisi ya da yalova'da hangi balığı avlıyorlar?
    gece avı mı gündüz avı mı?
    yemli mi? sahte ile mi? çapari ile mi? o hedef balığın o bölgede avlanma biçimi.
    ne kadar bütçen var?
    mevcut makinan ne, ihtiyacını karşılıyor mu?
    kullandığın ekipman ve düzenekler nelerdir?

bu ve bunun gibi soruları yanıtlarsan sana yardımcı olacaklara bir çerçeve çizmiş olursun. aksi takdirde "ben balık tutmak istiyorum ne yapmalıyım?" gibi yanıtının en usta balıkçı tarafından bile verilmesi mümkün olmayan bir soru olur...

rastgele...

4. emreotr

emreotr Yeni Üye

Genelde gece balık tutmaya gidiyorum minekop, ispari mırmır, kimi zamanda levrek için çıkıyorum. İlk başta boru kurdu alıyorudum, fakat sonradan etrafımdakileri izleye izleye teke nasıl cıkarılır onu öğrendim. Pekte başarılı oldugum söylenemez :) ama zamanla oturacaktır. Şuan kullandıgım makara ve kamış baya eski şöyle söyliyim markası bile yazmıyor. O yuzden bir gun büyük bir balık gelir onu kaçırırsam çok üzülürüm diye tedbir almak istiyorum. :) Ortalama 300 TL ayırabilirim bu işe şimdilik.