Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeniden yenibaştan :)

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Koraycenan tarafından paylaşıldı.

1. Koraycenan

Koraycenan Yeni Üye

Herkese selamlar. Adım Koray diş hekimiyim yıllar öncesinde sürekli boğaza ve yeşilköy sahiline gidip kıyıdan balık tutardım. Ama malum hayat şartları iş yoğunluğu derken bir türlü fırsat olmadı ama şimdi tekrardan başlamak istiyorum. Baba yadigarı 2.60 lik shakespeare marka bir oltam var ama durumu berbat. Yeni bir olta takımı hazırlmaya karar verdim ve işin içine girince gerçekten artık bu iş uçmuş dedim. Bir sürü marka yeni avlanma teknikleri. Günlerdir forumu inceliyorum ve bayağı bir bilgi edindim. Bütçe konusunda alırken iyi bir şey alıyım ve uzun süre kullanıyım şeklinde düşünüyorum. Bu yüzden shimano markaya yöneldim. Amacım boğazda at çek yaparak istavrit çinekop vb. balıkları yakalamak istiyorum. Bu iş için teleskobik surf kamış almayı düşünüyorum. Beğendiğim model kombinasyonu için siz deneyimli arkaşalar ne dersiniz. Gördümkü kamışların boyu oldukça uzamış.Benim eski oltanın boyu 2.60 kadardı ve boğazda tutuğumuz balığın hadi hesabı yoktu. Almak istediğim kamış 4.20-4.30 aralığında bu kadar uzun kamış boğazda atarken sorun teşkil ediyormu? Boyla ilgili bir yazı okudum forumda 1.75 boyum var acaba fazlamı olur diyede endişelendim. İşte almak istediğim kombinasyon:
    1- Kamış olarak,
    BEASTMASTER CX TELE SURF 4.30mt 200gr

2-Makina olarak,
    SHIMANO Ultegra CI4 5500 XSA 5+1 BB

Bu ikili kombinasyon için nedersiniz? Şimdiden yardım eden herkese teşekkür ederim.

Koray Cenan

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoş geldin Koray.
    Seçtiğin takım alt orta sınıf ve son derece makul.
    Eğer üst segment bir takım istersen şu takıma gözat derim.
    Rast gelsin

4. Koraycenan

Koraycenan Yeni Üye

Hoşbulduk Ağartan Bey, çok üst sınıf istemiyorum amatörce ama en azından orta sınıf olması benim için su an için ideal. Peki boğaz için bu makinaya kaçlık misana sardırmam gerkiyor acaba? Teşekkür ederim.

5. menopiko

menopiko Aktif Üye

Hoş geldiniz hayırlı olsun..

6. Koraycenan

Koraycenan Yeni Üye

Hoşbulduk :) Bu arada bu CX in birde DX olanı var arasında acaba ne gibi bir fark var sadece desen yapısıylamı ilgili acaba?

7. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar dilerim, Bu takım ile keyifli yemli lüfer avları ve çapari ile istavrit avları yapabilirsiniz :)

8. Koraycenan

Koraycenan Yeni Üye

Tekrar hoşbulduk. Bu makina yerine SHIMANO Ultegra CI4 4500 XSA 5+1 BB varmış ellerinde çok farkedermi acaba.

9. Selahattin

Çok bişey farketmez yemlide kullanacaksınız nasıl olsa , rapala atçek için daha büyük kafa ve daha düşük devirli üst düzey bir makine almanız gerekiyor:)

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bir kere alıp unutmak lazım.
    4500 küçük kalır boğaz için

Misina olarak 0.28 ve ucuna da 0.40 şok genelde kullanılan

11. Selahattin

Bende de aynı makinadan var abi 5500 ile pek bi farkı yok, 300 metre 0,28 sardım tam aldı.. Eğer performans isteniyorsa bence de Ultegra hiç tercih edilmemeli o konuda sana katılıyorum, ama yemli ve çaparide güzel iş yapıyor orası ayrı tabi :) rapala atçek için daha üst düzey makine alınmalı mutlaka yoksa kolu çok yorar..