Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeniyılın ilk balığı..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Ediz Dülger tarafından paylaşıldı.

1. Ediz Dülger

Ediz Dülger Aktif Üye

Herkese selamlar..Bugün sabah başlayan sert poyraz içimdeki kurtları kaynatıyordu.Fakat yılbaşı ertesi olması sebebiyle hafif akşamdan kalma durumu yüzünden gitsem mi gitmesem mi ikilemi içindeydim.Akşamüstüne doğru içimdeki kurtlar zaptedilemez boyutlara gelince hadi dedim kalk ve avlağa git.Avlağa vardığımda başka bir atçekçi abimizle karşılaştım ki rüzgardan duramamış eve dönmekteydi.Avlakta durulacak gibi değil çok sert esiyor dedi,ben de tamam işte tam levrek havası dedim,abimizi selamlayıp avlağa doğru yürümeye başladım.Gerçekten sert esen poyraz arasıra 5-6 kuvvete çıkıyor avı zorlaştırıyordu.Bu gibi havalarda ağır sahte kullanmak lazım diye biliyorum fakat daha önce bu avlakta iş yaptığı için Rover 98 le avlanmaya karar verdim.Atışlar uzak olmuyor fakat rüzgarı da arkama alarak 15 -20 metre uzağa sahtemi atabiliyordum.4. atışta sahtem artık ayaklarımın dibine geldiğinde o meşhur dalganın içinden levreğin saldırışına tanık oldum :D Gerçekten olağanüstü bir duygu bu..Zaten çok yakında olan hayvanı kıyıya almak için pek zorlanmadım..Bir kaç atış daha yaptıktan sonra avı sonlandırıp evime geri döndüm.(Yalnız boylar büyüyeceğine küçülüyor,sıkıcı bir durum bu )aslında gözüm çok büyük balıkta değil,yakalama keyfini yaşamak beni mutlu ediyor.Zaten fırın tepsisinden büyük balık yakalamamak için tenbihliyim :D Hepinize Mordoğandan sevgiler..

Kullanılan takım: Shimano Biomaster SW 4000
    Shimano Aspire 15-60 2.70 H
    ROVER 98
    Hava :5-6 Poyraz
    Saat : 17:14
    Balık :Levrek 812 gr

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

tebrikler; yeni yılın ilk bebeği gelmiş :)

4. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler abi acaba makinadan memnun musunuz ? hafiflik kullanım misinayı bırakması nasıl acaba ,gündemimde o makina var da :D

5. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Gaipden gelen "Haydii balığa giittt" sesleri gösteriyorki hastalık bünyeye iyice sirayet etmiş..Avlanılan caanım levreklere bakarak, tıbben yapılacak birşey olmadığıda kesin..Artık kamış ve makinenizle yaşamaya alışmalısınız..

Hehehe..:D

6. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

nasıl başlarsan öyle gidersin derler bu durumda sizi bu sene fena raporlarla görcez tebrikler.

7. löngöz

löngöz Daimi Üye

güzelbahçedeki levrek satıcısıda seni soruyordu....
    bundan sonra hiç bekleme gelmez artık Ediz dedim....
    aman hızın ve bereketin aynen devam etsin...tebrikler...:):)

8. Ediz Dülger

Ediz Dülger Aktif Üye

Teşekkürler,darısı sizin de başınıza..

9. Ediz Dülger

Ediz Dülger Aktif Üye

Makinadan çok memnunum,misina bırakması çok güzel ve gerçekten çok hafif.Geçen sene Stella sw 5000 kullanıyordum,ama bu makina Stella yı geride bıraktı..

10. Ediz Dülger

Ediz Dülger Aktif Üye

Hastalığımı kabul ediyorum ve onunla yaşamak beni mutlu ediyor doktorcum,tedaviyi reddediyorum :D

11. Ediz Dülger

Ediz Dülger Aktif Üye

Çok teşekkür ederim,umarım daha irilerini yakalarım..