Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeniyim ve sizce bu donanım Antalya'ya uyar mı ?

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında gurhanx tarafından paylaşıldı.

1. gurhanx

gurhanx Yeni Üye

Herkese merhaba. Aranıza ve spin olayına yeni katıldım. Direk böyle bir konuyla giriş yapmak istedim. Ekipmanalrım aşağıdaki gibi. Sizce nasıl. Antalya'da iş görür mü ? Ayrıca Örnekköy de güzel bir alan buldum; geniş açık ve derinden başlayan atış yeri.. burada avlanmayı düşünüyorum. Balık olarak bir hedefim yok, akşam doyursun yeter :)

-REMIXON MAVERICK KAMIŞ 40-80G 180CM
    -Okuma Safina Pro SPa-65 makine
    -SUFIX TRITANIUM 0,28 MM misina
    -KENDO HARYU 95F SUNİ BALIK (95mm-0.8 gram)

((şu an elimde olan bunlar, ayrıca şunları da alıcam))

-5972 411 DAM EFFZETT MAKET BALIK SHINER 5972 411 DAM EFFZETT MAKET BALIK SHINER DAM suni yemler AVmarketi.com

-STRIKE-PRO WD-011A SUNİ BALIK 12CM STRIKE-PRO WD-011A SUN BALIK 12CM Strike-Pro suni yemler AVmarketi.com

-OVERTON BARREL SWIVEL INTERLOCK SNAP OVERTON BARREL SWIVEL INTERLOCK SNAP Kilitli klipsli frdnd AVmarketi.com

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. night fisher

night fisher Aktif Üye

Şaka maka yapmıyorsun değilmi:rolleyes:
    Kıyıdan atacaksan o kamış yanlış ,Makina küllüm yanlış,sahte 0.8 gr değildir herhalde ama 8 gr da olsa nasıl uzağa atıcan o da meçhul.
    Elindeki ,kayıkla açılıpbeklemeli,dip balığı avlamaya uygun bir takım.Eğer amacın buysa idare eder,güle güle kullan.

NiGHTMaRe07 ve barisgirgin bunu beğendi.
  4. arkadas

arkadas Aktif Üye

5. gurhanx

gurhanx Yeni Üye

teşekkürler :)

6. barisgirgin

barisgirgin Aktif Üye

Spin için uygun bir takım olduğunu sanmıyorum, forumu biraz araştırırsan çok güzel bilgiler bulabilirsiniz uzun yıllar spin avcılığı yapan arkadaşlar bana olduğu gibi bu konuda sanada yol gösterecektir...rastgele ;)

KalamA bunu beğendi.
  7. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Antalyada ADANA dedikleri bir sahte var beyazindan al ben 4 ayda anca çözdüm buralari ;)

8. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

Antalya merkezde levrek olmaz üstadım boşuna takım düzme belki boğaçayında vardır oda baraküda..Levrek yakalacaksan serik belek manavgat a kadar uzanman lazım ha ben olsam manavagta serik günlük gider gelirdim gidiş dönüş 1 saat ...Levrek avalayacaksan işini şansa bırakmayacaksın..Öncelikle 4000 önden kalamalı güzel bir makina 0,30 lük msina 2,70 cm 10 - 50 atarlı kamış ve silikon balıklar minumum 8 cm sahte olarak bilindik kendini ispat etmiş sahteler.Daiwa - ima - duo gibi 120 cm lik ideal benden bu kadar..

NiGHTMaRe07 bunu beğendi.
  9. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

O kamış ve makina ile olmaz.
    10-40 gr atarlı 240-300 m arası tercihinize göre spin kamış.
    25-40 lık makina tercihen önden kalamalı.
    0.25-.0.28 monoflament misina.
    Rapala halkası
    Kendini kanıtlamış ucuz sahte ( başta çok kaybedersiniz paranızı sonraya saklayın derim ) 5-6 tane yeterli. 1-2 tane kaşık.
    Bunlar başlangıç için yeterlidir. Imkanınız varsa düşük seviye makina ve kamış yerine ortam seviye alıp av sonrasında bakım yapın derim.

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

barisgirgin ve TekAdam bunu beğendi.
  10. NiGHTMaRe07

NiGHTMaRe07 Aktif Üye

Seyit abi gecen pazar manavgat bogazina gittim gece 2.30 -3 te öğleden sonraya kadar avladim tik yok..sahtelerim river2sea 98 in tüm serisi , 2 kendo hayru 125 f 21-22, birkacta farklı silikon sahte..bendekiler is görmedi diyelim yaninda 3-4 arkadaş vardi...onlar maşallah seyyar cephanelik gibilerdi :) onlarda tutmayi birak takip bile alamadi..
    Bende balik yok diye kendimi avundurdum..yani demek istediğim oradada baligi bitirmişlerdir :(

Discovery cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

11. Babali07

Babali07 Aktif Üye

örnekköyde bulduğun yer eskiden beri bilinen bir avlaktır orda anca sokar(sokan) avlarsın şu an mevsimi başladı 1 ay sonra kefal alırsın temmuz gibi sabah saatlerinde palamut yapar
    ancak orası at-çek için pek uygun değildir ancak su üstü sahteeri kullanabilirsin çünkü dalarlı sahteler dibe takılıp duruyor su altına daldığımda resmen misinadan orman var acemiler orayı katletti balık yaklaşmıyor
    söyediği takımları kullanacağına git 10 liralık ufak bir makine al 20 tl ye düşük atarlı 20-80 gibi esnek bir kamış al 10 tl ye 25 mm lik bir misina
    burdaki her balıkçıda bulabileceğin sea horse 2-3 çeşit rapalasını al 15-20 tl civarı(diğer markalardan alacaksan internetten getirt burda rapalalar nedense internet fiyatlarının en az 2 katı)
    o 10 liralık makineleri de küçümseme 2 kiloluk kefalleri söküp aldığını gördüm zorlanmadan ancak 2-3 ay sonra hurda oluyolar genelde ancak sen de o zaman kadar işi öğrenirsin iyi bir makine alırsın
    spin makinede ağılrlık önemli diye yazmış herkez ben noolcak kiloluk makine olsun ben dayanırım diyodum ancak elimdeki tüy gibi makine bile 2 saat sonra kollarımı uyuşturuyor

antalya merkezde levrek alıcam diyosan 2 mera var kundu ve kopak çayı ordada sadece top+silikonla avlıyorlar elindeki makine ve kamışla da uygun ağırlıkta top kullanarak bu işi yapabilirsin ancak misina 20mm geçmemeli

aksu ve kopak çayına git bigün gezmeye orda mutlaka görürsün avlayan her zaman bulunur takımlarına bak sana fikir verir yanlız ben onların bazılarına çok küfrediyorum 1 karışlık levreklerden 20-25 tane yakalayıp çantayı dolduruyorlar sen de onlardan olma çünkü o takıma genelde ufak levrek geliyor

KalamA ve agartan bunu beğendi.