Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

YENİYİM YARDIM edermisiniz

Konu, 'Genel Konular' kısmında BKaanB tarafından paylaşıldı.

1. BKaanB

BKaanB Yeni Üye

ben daha önce ne oltayla balık tuttum nede tutanı gördüm ama heves edip bir olta aldım ama ne yapacağımı bilmiyor için malzemeler var
    1- 3,50 mt. fiber sörf kamış
    2- 60lık büyük boy makina
    3- 0,35 mm misina makinaya sarılı
    4- sahte balık üzerinde fişhering 5 cm yazıyor
    5- paket iğne 10 adet
    6- şamandıra
    7- 3 iğneli hazır takım
    8- 50gr kurşun ağırlık
    9- klipsli fırdöndü
    oltanın adı 350 combo set marka oskar
    bana bunun ne işe yaradığını ne yapmam gerektiğini söylermisiniz

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

oscar 350 combo set'e baktım. Eğer kafanda ben devamlı balık tutucam devamlı bu işle meşqul olucam diyorsan o set senin işine hiçbir şekilde yaramaz. Paralara yazık günah. Bende makinadan kamıştan anlamazken aldım ucuza oradan tecrube ederek söyluyorum. alacaksan eğer bilindik marka makina ( okuma , dam , pen , ryobi , spro ) al. Onlarında ekonomik olanları var işini görecek. Kamış bende protackle sensei 150 var gayet güzel uygun fiyatlı ona benzer bi kamış alsan işini fazlasıyla görür. Önerdiğim kamış ve makina sana 200-300 tl arası bir maliyet oluşturur ama pişman olmassın..

4. BKaanB

BKaanB Yeni Üye

hele bir daha bir şey ler şey öğreniyim onuda alırım ben şuan ki bilgim 0 benim sormak istediğim balık tutmaya gittiğimde ne yapacağım şamandıra ve ağırlık bağlamalı mıyım yoksa sahte bağlayıp direk suya atmalımıyım

5. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

valla ilk etapta bile işine yarayacak malzemeler yok orada öğrenim amaçlı bile alsan o seti 1 aya kalmaz pişman olursun. yanındaki adam yağ gibi sarar makinayı sen takır takır uğraşırsın kalama sıyırır misina boşa çıkar ve bunun gibi bir sürü şey eğer tecrübe edinmek istiyorsan da al dene neyin ne işe yaradığını ne yapman gerektiğini öğren makinayı kamışı tanırsın..

6. BKaanB

BKaanB Yeni Üye

anladım saol ama birde şamandıra ağırlık ve klipsli fırdöndü ile ne yapacağımı öğrenebilsem

7. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

Google olta takımları yaz görsellerde çıkan olta şekillerine bak. klips , fırdöndü vs. ne yapacağını anlarsın.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Nerede avlanacaksın Kaan?

9. BKaanB

BKaanB Yeni Üye

şuan kesin deil ama izmir alaçatı ya gide bilirim
    eğer ne yağacağımı öğrenirsem ben şimdi sadece sahte balığı bağlayacam sanırım yaparsam 1 2 hafta içinde ilk balık avıma çıkarım belkide izmir foça olabilir

10. vetburak

vetburak Üye

Kaan öncelikle hoş geldin,ayın 30 gibi Alaçatı'da olucaksan beraber avlanabiliriz şayet iznimi ayarlayıp gelebilirsem.Elimizdeki malzemelere beraber bakarız ya nasip deriz bırakırız suya.Ben gelemez isem Çift iğneli gezer kurşunla boru kurdu kombinasyonun işe yarayabilir eldeki malzemeler doğrultusunda Alaçatı'da limanda.Sabah erken git alaca karanlıkta şansın dahada artar.Şimdiden bol şanslar sana.Balık yemini güzelbahçedeki yemciden yada alaçatıda değirmenlerin karşısında su tahsilat veznesinin oradaki barakadan temin edebilirsin(tabii hala yerinde duruyorsa (1 yıldır gidemedim :( ) Şimdiden bol şanslar sana.

11. BKaanB

BKaanB Yeni Üye

anladım onun yerine izmir al sancağa gidiyorum eylülün 7 sinde

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Eylül 2013