Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yerli Üretim Silikon Kokulu Boru Kurdu

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında Serdar75 tarafından paylaşıldı.

1. Serdar75

Serdar75 Üye

Selam arkadaşlar,

Aşağıda linkini verdiğim silikon kokulu boru kurdunu kullanan var mı? Gerçekten etkili olabilir mi? fikirlerinizi öğrenmek isterim. Fiyat olarak ta cazip olduğu için denemekten zarar gelmez alıyım çantada bulunsun diyorum.
    Bu yemde asıl ilgimi çeken, ürün özelliklerinde belirtilen şu madde :
    ^^Üretim aşamasında balıkarın sevdiği karides, yengeç ve midye gibi deniz ürünlerinin öğütülerek silikon içerisine özel yöntemler ile eklenerek imal edilip paketlenmiştir.^^
    AVC Kokulu Boru Kurdu (Silikon), Fiyatı : 5,00 TL | SpotBalik.com.tr

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sademrt

sademrt Aktif Üye

bende var, kullandım, kaya balığı bile gelmedi, balık bol olursa mezgite kullanırım tekneden midye yerine, belki ona yarar.

4. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

Her ne kadar kokulu olsada ben şahsen bu tarz kurt silikonlarının yemli ve beklemeli avlarda iğneye takılıp balığın bunu yemesi beklenilirse iyi iş yapacağını pek düşünmüyorum.. Fakat bu silikonlar jig headlere takılarak uygun takım ile hareketli olarak suyun içinde oynatılırsa iyi iş çıkartabilir bence, yani LRF için kullanıldığında bence sonuç çok daha güzel olur :)

Serdar75 bunu beğendi.
  5. ekremy1983

ekremy1983 Aktif Üye

Bunu aldık nasıl kullanacağız ?

6. hakan3506

hakan3506 Aktif Üye

Bunların beklemeli avlarda iş yapacağını zannetmiyorum.

7. sademrt

sademrt Aktif Üye

tekneyle açılınca kullanırsın belki.

8. Serdar75

Serdar75 Üye

Zaten bende bu ara LRF için takım topluyorum, bu yemide ilk gördüğümde aklıma gelen 2 veya 3 e bölerek minik jig headlerle kullanmaktı. LRF de 4 cm lik silikon kurtlar iş yapıyorsa bu neden yapmasın.
    Ayrıca yemli ve beklemeli avlar olmasa da Teksas Rig yöntemiyle aksiyon vererek levrek içinde denemeler yapılabilir:)

9. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Açıklamaları şöyle bir okuyunca bana pek de inandırıcı gelmedi. Hem tatlı su, hem de tuzlu su der.:confused: :confused: Bence '' Laf olsun, torba dolsun '' misali olmuş. :)

Balıkların yem tercihleri, balığın cinsine ve merasına göre hassas değişiklik arzederken, bunu hangi amaçla hangi balığa kullanacaksın.

10. Serdar75

Serdar75 Üye

Tevfik ağabey,
    Öncelikle bu işte gerçek anlamda bir acemi sayılırım, daha kat edecek çok yolum var. Konuyu açarken de bu yemin etkili olup olamayacağını kullananlardan ve ustalardan öğrenmekti:) .
    Yemle ilgili herhangi bir açıklama yapmaya yetim yok zaten, benim ki sadece bir düşünce :rolleyes: olur mu acaba ? sizin gibi üstadlar bizim gibi acemilere yol gösterecektir, bazende deneme yanılma yoluyla işi çözmeye çalışacağız.
    Maalesef ki benim hafta da bir iki kere veya ayda bir iki kere balığa gitme şansım yok:confused: sadece senede 1 hafta 10 gün. Onun için belli bir mera da yok ama genelde Tekirdağ / Marmara Ereğli Askeri Kampı diyelim, LRF deki hedef balıklarım Azman İstavrit, İspari, Kefal, Mırmır ve Kaya balıkları. Bu konunun haricinde tek hayalim LEVREK:rolleyes: ( Spin Takımla ).
    Neyse daha fazla uzatmayım, umarım beni anlamışsınızdır, amacım laf olsun torba dolsun değildi ama bir daha kolay kolay yeni konu açmam, ben yine uzaktan takip etmeye devam edeyim. hayırlı geceler...

11. KalamA

KalamA Daimi Üye

Serdar ağabey merhabalar :) Bu yazınızdan anladım ki ortada bir yanlış anlaşılma var ve müdahale etmeden duramadım, affola :)
    Tevfik ağabey internet amatör balıkçılık camiasında oldukça tanınan, saygı gören, bilgili ve benim nazarımda büyük duayenlerimizden. Bunlar haricinde daha önemlisi; Tevfik ağabey asla kimseyi kırmayan, olabildiğine saygılı, üslubuna hayran olduğum, bildiği ve sahip olduğu şeyleri paylaşmaya bayılan, idol olarak gördüğüm ağabeylerimizden Tevfik ağabeyin sizin merak ettiğiniz bu ürünle ilgili yazdığı ilk satır tamamen ürünün web sayfasındaki açıklamaya cevaben olmuş, size değil ;) Biliyoruz ki satılsın diye ürünler biraz fazla süslenip püslenip anlatılıyor. Bu ürün içeriği bakımından hem tatlı suda hem de tuzlu suda hem de ''etkili'' bir yem nasıl olabilir, hiç balıktan anlamayan biri bile buna inanmakta zorluk çeker gerçekten :) Yazılan 2. satır, daha doğrusu soru ise size yöneltilmiş bir soru Serdar ağabey ;) Salt amacı yardımcı olabilmektir bizlere Tevfik ağabeyin, sağolsun varolsun :) Bu soruya vereceğiniz cevaba istinaden size yardımı dokunacak 2. bir mesaj yazmayı da asla ihmal etmez Sıkı takipçisiyimdir, tavsiye ederim :cool: Senede 1 hafta 10 gün süren avlarınızda her zaman en güzelleri rastgelsin...

around deep ve İsottevfik bunu beğendi.