Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yerliyurt 430 Direksiyonlu tekne

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında onat tarafından paylaşıldı.

1. onat

onat Üye

Başlıktaki tekne alımına çok yakınım. Balığa sadece ben ve eşim birlikte çıkacağız. Üzerine 15 veya 20 hp Tohatsu veya suzuki remot kontrollü motor takmayı planlıyorum. Beni özellikle endişelendiren tek konu tekne eninin 1,62 m olması ve denizde denge kontrolü yaşama olasılığım.

Bu tekneyi kullanan arkadaşlardan gerek tekne, gerekse tekne-motor kombinasyonları hakkında bilgi rica ediyorum.Şimdiden teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. süheyl

süheyl Aktif Üye Gold Üye

yerliyurt 4,60 ortadan konsollu 30 hp motor kullanıyorum çok çok memnunum sıkıntım yok romorku kendim birebir kromdan yaptım alacağım romork fiyatına kromdan mal ettim demirden hafif ve paslanmaz ama MERCURY motordan çok memnunum Tohatsu kulanan bazı arkadaşlarım şikayetleri var
    inşallah memnun olacağın bir tekne alırsın.....rasgele

4. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

450 veya 460 tercih edin derim. 430 aslında 425 boyundadır.
    Motor olarak bütçenize göre 25 30 hp arası derim trimli marşlılarda sıkıntı olmaz tohatsu veya mercury aynı motorlar zaten.
    Hayırlı olsun.

Son düzenleme: 3 Mart 2016
  5. havatemiz

havatemiz Aktif Üye

460 alın. Daha dengeli olacağı kesin. 430 dan 460 a tekne büyürken eni de büyür. Konsol, alanı daraltır. Motor direksiyonlu olunca fiyatı artar, bağlantılarda bir sorun servis gerektirir. Ben olsam, konsolsuz, marşlı Honda alırdım.

6. flap

flap Aktif Üye

bildigim kadarıyla 4,30 lx direksiyonlusunu yapmıyolar artık.(tabi sahipleri ali abi veya muratla görüşüp yaptırabilirsiniz.)
    ben fuar öncesi 4,30lx siparişini verdim,fuardada kendime 20 hp uzun şaft marşlı honda aldım.
    boy olarak 4,30 yazsada net boyu 4,22 dir.220kg agırlıgındadır,gazı kökledinmi mermi gibi gider.arkadasımda da aynı benim gibi set var hız olarak 2 kişi 22 mil'i gördük.(altı temiz)
    uygun motor bence 20 hp dir. marka sizin tercihinizdir.
    bursa,gemlik bölgesinin lüfer avcılarının 1. tercihleri arasında efsane modeldir. taş gibi bir kayıktır.şahsen tavsiye ederim. saygılarımla......

7. flap

flap Aktif Üye

dengeli olacagı kısmı hariç dediklerinize sonuna katılıyorum.(ayrıca bu model için 30 hp altı motor hiç düşünülmemesi gerekir)

8. onat

onat Üye

Değerli yorumlar için teşekkürler. Yerliyurt başlıklarını araştırdığımda sebebi belirtilmese de kimi arkadaşlar 460 modelin serpinti alması nedeniyle hep 430 modele yönlendiriyor. İkinci elde 2012 model 430 temiz konsollü bir tekne yi 3000 tl civarına almam da söz konusu. Burada karar vermek gerçekten güç, hele 5 metre lik bir tekneden çıkınca daha da zor oluyor.
    430 ile 460 arasında genişlik de toplamda 10 cm fark var. Tek taraflı 5 cm genişlik kayda değer bir rakam değil bence.
    Motor da manuel tip düşünürüm ancak mutlaka trimli olmalı. Bildiğim kadarı ile manuel marşlı-trimli sadece mercury modelde mevcut. Motorun da ikinci el olarak arayışına girdim bakalım.

Son düzenleme: 3 Mart 2016
  9. ayhan arıkan

ayhan arıkan Aktif Üye

Yerliyurt 4,50 çok ideal bir kayık.
    Ben 460 modelini kullanıyorum direksiyonlu. Yandan gelen dalgalarda serpinti alıyor tabiki.

4,50 direksiyonsuz, trimli 20hp ile harika bir takım olacaktır. Tavsiye ederim.

10. yamahamusti

yamahamusti Üye

Yerliyurt 4.50 sandy modelini 9,8 Tohatsu motorla kullanıyorum hiç bir sıkıntım yok .Genelde 2-3 kişi balığa çıkıyoruz.Kayığı Mersin Taşucu'nda kullanmaktayım.Gönül rahatlığı ile Yerliyurt alabilirsiniz.Motorlara gelince her ikiside aynı zaten.

11. mnzr16

mnzr16 Üye

450 konsollu yerliyurt kullanıyorum. 480 alma fikrindeydim fakat balıkçılık için 450 biçilmiş kaftan. 30 hp mercury ve 450 yerliyurt güzel bir kombinasyon olur. Tavsiye ederim.