Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeşilköy'den Palamut

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Horozbina tarafından paylaşıldı.

1. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Ören'den İstanbul'a döndüm, 15 gün levreksiz, sinaritsiz kalacağım.
    Bunların yerine sabahki 18 palamut,

Sahte İnce Çizgiden Selçuk'un ısrarı üzerine Maria Princess M GX

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. echoes

echoes Aktif Üye

Madeni bulmuşsunuz.Güzel bir av olmuş.Devamını dilerim.

4. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Oooo Dostum sesin soluğun çıkmıyordu raporunu gördüğüme sevindim :) tebrik ederim harika kareler devamlarını dilerim.

5. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

İstanbul'a 2 haftalığına döndüm. Bu hafta buluşabiliriz.
    Fakat bu balıkları eve getirince üzüldüm. Ya aileleri varsa?:)

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Bülent
    Sahte ile avlamışsın anlaşılan ama yöntemden basetmemişsin.
    Tekne ile belli bir noktaya gidip at çek yöntemiyle mi, yoksa sürütme mi?
    Sürütme ise takım/düzenek/sürat nasıldır? Av ne kadar sürmüştür?
    18 balık az değil çünkü. Çoğu çaparici bile bu kadarını yakalayamaz.
    Her zaman rastgelsin

7. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Tekneden sırtı ile, hız 3.5 mil.
    Takım basit bir kamış, spinde kullandığım makina, 0.19 power pro ip, ucunda bir klips ve Maria Princess M GX. Ambalajında fazla bilgi yok. WPF90 ve WGX5 yazıyor. Önce mavi sonra denemek için yeşil taktım. Maviye daha çok geldi.

Bu arada arkadaşa denemesi için yeni aldığım Çin malı Kendo 7cm yeşil verdim ona da 2 tane geldi. Bu arada o da Rapala Husky Jerk 13 cm ile biri torik toplam 20 adet tuttu. Sabahı 48 palamutla tamamladık.
    Zaman 06:10- 09:20 arası.
    Hepsi bu kadar.

8. Guru

Guru Üye

güzel av olmuş tebrikler

9. sabora

sabora Daimi Üye

Maşallah bereketli av olmuş tebrikler. Devamı gelir inşallah. Bu arada Hasky Jerkde renk var mı ? Ya da ne renk ?

10. night fisher

night fisher Aktif Üye

Bülent bey,bir amatörün günlük balık tutma limiti 5 kg la sınırlıdır.5kg balıkta oldukça yeterli bir sınır.limitlere uygun avlar yaparsak,ülkemiz sularında yapılan profesyonel katliamlar,çevresel kirlilik gibi sebeblerden dolayı ,sürdürülebilirliği tehlikede olan hobimizi savunurken,yanlışlara karşı çıkarken ,çok daha özgüven ve inançla mücadele edebiliriz.
    Kıyıya yakın,15 metre suda gırgır ağı seren bir tekneyi ihbar ederken,ya da 12 cm lik çinekopları tezgahta satan balıkçıyı eleştirirken,bu spora gönül vermiş bir amatör olarak,kendimizede sorumluluk yüklemeliyiz.
    48 (GALİBA YANLIŞ TOPLAMIŞSINIZ 38 OLACAK)ADET PALAMUT,kişi başı sınırları oldukça aşan ağırlıkta olur.Profesyonel avcı olmadığınıza göre,bu kadar balık avlamanızı yanlış buluyor,bu yanlışı tekrar etmemenizi diliyorum...

11. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Önce haklı olduğunuzu ve size katıldığımı belirteyim. Ancak yasalar da görece ve zamana, toplumlara göre değişken. Ayrıca, boşlukları da çok. Tekneyi boşaltıp tekrar çıksaydık ya da akşam üzeri tekrar balık avlasaydık; kişi başı 5kg sınırı aynı gün içinde hakkımız olacak mıydı bilmiyorum.
    Bu sınırlamalar, eskiden yokken şimdi konulması geç kalınmadı mı? Ya da zaten profesyonellerin bol miktarda tutup bu işi yapmayanlara satarak geçimini sağladığı ortamda amatörlerin tuttuklarının oranı ne olabilir. Bilim hukuğu da boş hipotezlerden sayar.Yeterince araştırılmadan çıkan kararlar yanında doğaya insanın verdiği zararlardan çok daha önemli olanların yerine öncelik, birilerinin işine yarayanlarındır.
    Sonuç olarak biz de bunları satmadık ve benim eve sadece 6 tanesi girdi, dördünü arkadaşlarla yedik, (ben yarım palamut yedim) ikisi yarına kaldı. Diğerleri dağıtıldı.
    18, 20 daha dediğiniz gibi 38 yapar. Ayrıca cumaya kadar balık avına çıkmıyorum.