Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeşilyurt-Yeşilköy Balık Avlama ( Son Durumlar )

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında knngs tarafından paylaşıldı.

1. knngs

knngs Üye

Merhaba herkese.. Her sene Yeşilyurt ve Yeşilköyde balık avlamaktayım.. İstavrite değinicem.. İstavrit her sezon Nisanın sonu Mayıs başı gibi Yeşilköy beyaz kayalıklarda başlardı.. Yeşilyurt siyah kayalıklarda ise Mayısın 2.haftası gelince istavrit yapardı.. Bu sene istavrit pek zevk vermedi kimseye.. Hem çok geç başladı hemde tat alamadık.. Özellikle ben Yeşilyurtta istavrite gelirdim.. Bu sene 1 hafta kadar balık yaptı.. Hemde Haziranın 2.haftasına doğru balık başladı.. Bu kadar geç kalmasının sebebini anlamış değilim.. Her sene daha geç başlıyor ve daha az gün balık yapıyor. Şu sıralar ise istavrit kıyıda hiç yok.. Sadece denize açıldığımızda yakalayabiliyoruz. Kıyıya yanaşmıyor.. Bakalım umudumuz yemlide.. Ağustos ayı gelince Zargana,izmarit,yemli istavrit peşine düşecez ondan verim alabilecekmiyiz bakalım..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

ustam son 2 senedir marmaranın kuzey bölgesinde istavtirden eser yok,bu ayın sonundan itibaren etkili bir zargana akını olucağı kanatindeyim umarım yanılmıyorumdur :rolleyes:

4. knngs

knngs Üye

Zargana yavruları zaten Yeşilköy civarında var.. Ağustos ayında güzel zargana yapacağına inanıyorum

5. ozi

ozi Aktif Üye

Yokmu arkadaşlar Yeşilköy - Bakırköy taraflarında balık hakkında bilgisi olan. son durum nedir?

6. knngs

knngs Üye

Şu sıralar Yeşilyurtta Kefal tutanlar var...Tekne ile açıldığımızda yemli kurt ile bolca izmarit ve azda olsa büyük istavrit gelmekte.. Çapari ise sadece açıkta ve az sayıda çıkıyor..Son 1 haftadır yunuslar çok geziniyor bu civarda balık bırakmadılar özellikle istavrit sıkıntısı var.. Sanırım bu aralar zargana başlaması gerekiyor.

7. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Sadece İstanbul değil,tüm Marmarada durum aynı.Bandırmada istavridin mayıs sonunda düştüğü Konya boğazında bile şimdilerde tek-tük alınabiliyor.Sanırım istavridide lüfer gibi özleyeceğiz.:(

8. Poseidon

Poseidon Yeni Üye

Bakırköy'de el kadar eşkinaları saat kadar isparileri kovalarına atıyorlar, üzülerek yazık diyorum..

9. erkan85

erkan85 Üye

yaparlar dayı yaparlar gelecegını duşunmeyen cok kişi var bir kaç sene sonra onlarıda bulamayınca bakalım ne yapacakalr....

10. kusursuzbuz

kusursuzbuz Yeni Üye

Dün rönepark ın önündeki sahilde kayalıklardan aradım şansımı, ne yemli ne çapari ne de zargana ipeğinden sonuc alamadım...

11. knngs

knngs Üye

Evet yaa. Şu sıralar zargana çıkması lazım. O da yok maalesef...