Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

YGK G-soul 8x

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında Akyakalı tarafından paylaşıldı.

1. Akyakalı

Akyakalı Üye

Merhabalar,
    Daha önce denemedigim fakat ismi cokça soylenen ygk g-soul 8x 0.6pe ip misina aldım.Fakat misina hiçbir dügümü tutmadıgı gibi (allbright vs) düğüm yerinden ufak bir çekme ile kopuyor.
    Önceden power pro da bu tip bir sorun yasamadim acikcasi.
    Benzer sorun yasayan oldumu acaba.Misina hatalı olabilirmi? Degisim yapılabilirmi.
    150mt`si 90tl,oyle ucuzda degil.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. milanur

milanur Aktif Üye

YGk nin aynı misinasının 1 liğini 1,2 liğini kullandım gayet memnun kaldım sadece biraz uçuşma sorunu var diyebilirim düğüm sorunu hiç yaşamadım açıkcası daha pahalı pe'lerden daha çok memnun kaldım diyebilirim

Akyakalı bunu beğendi.
  4. Akyakalı

Akyakalı Üye

Yani düğüm tutmuyor,ve dügüm yerinden az bir cekme ile kopuyor.

5. hayali_53

hayali_53 Aktif Üye

0.6 bayağı ince bir ip bildiğim kadarıyla ip inceldikçe düğümdeki çevirme sayısı artmalı.birde hibrid knot veya mahin knotu deneseniz.

Ogiveogi ve Akyakalı bunu beğendi.
  6. Akyakalı

Akyakalı Üye

Deneyecegim,Mono ile ekleme icin bildigim tum dugumleri denedim olmadı.Sonra tek basina dugum atip cektigimde hemen koptu.Birkac kere daha denedim ayni

7. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

istediği kadar ince olsun 7-8 kilo çekeri vardır okumanın 12 liralık 0.26 misinasını zor koparıyorum 90 liraya öyle saçmalık olmaz ürün hatalıdır bence.

Mesut1903 bunu beğendi.
  8. Erdembye

Erdembye Aktif Üye

Ozan kardeşim merhaba, ben de ara sıra akyakaya geliyorum spin için, geçen pazar günü de oradaydım. Yarın da gelmeyi düşünüyordum ama akşam erken Denizli'ye dönmem gerekeceği için üşeniyorum açıkçası. ;)
    Bahsettiğin misinanın 1,2 liğini kullanıyorum, ilk kez geçen hafta kullandım fakat düğüm mukavemeti ile sıkıntı yaşamadım. Yalnız leader ile bağladığım kısım, leaderın fc olmasından dolayı diye düşünüyorum, düğüm tutmuyor kayma yapıyor, bundan emindim ama yine de 1 sahteyi denizde bıraktım :) Yine de sadece ip misinayı kullandığım zaman düğümleri çok sağlamdı, herhangi bir problem yaşamadım. Bir ihtimal daha önce birçok kişinin yaşadığı bayatlama sorunu olabilir, ama ipin çok ince olduğu için emin değilim.
    Yine de bazı arkadaşlarımın bahsettiği, suya girip ıslandığında mukavemetinin arttığı, fakat ben şahsen denemedim.
    Akyaka'da avlanıyorsan, orada görüşmek dileğiyle, sana bol trofeli avlar dilerim.

Akyakalı bunu beğendi.
  9. cemiltonguç

cemiltonguç Aktif Üye

Düğüm atma anında, düğüm yerini ıslatıyormuyuz ?

Akyakalı bunu beğendi.
  10. anesthesia

anesthesia Aktif Üye

Gecen sene ygk ip kullanicilari cok memnundu ve forumda bir daha baska marka ip kullanmayacaklarini belirtiyorlardi.
    Ancak bu sene birsuru sikayetler duyduk gorduk yasadik.
    Maalesef bahsettiginiz ipten denedim, ancak ilk 3 metresinden sonra ipin çürük olduğunu anladim ; hiç kuvvet harcamadan ipi koparmayi basariyordum ve bu durum makinede sarili olan ipin tamamini bitirene kadar surdu. Bir daha kullanir miyim; asla.

Akyakalı bunu beğendi.
  11. Akyakalı

Akyakalı Üye

Bende aynı düşüncedeyim.
    Teşekkürler,PE ip ilk defa kullanıyorum,0.6'sı oldukça inceymiş,0.12mm karşılık olduğu yazıyordu,ama çok daha ince.Şu zamana kadar Power pro,Berkley vs kullandım.Fc için bir düğüm buldum internette,denedim,oldukça sağlam.Mendirekte görüşmek,tanışmak üzere,teşekkürler :)

Islatıyorum,değişik bir düğüm atma tekniği ile hallettiğimi düşünüyorum.Ama halen ipe bir düğüm atıp çektinizmi,çat diye kopuyor ip.
    Gerçekten bu duruma üzüldüm,nerdeyse makina parasına satılan misinalar böyle olmamalı.
    Satıcıda ister istemez telefonda ''lrf'demi kullanacaksınız dedi,''yok spin yapacağım,acemi değilim iddaalı bir seçim biliyorum'' dediğimde,''alıyorlar sonra kopuyor diye şikayet ediyorlar'' dedi :)