Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yilan balığının koparamayacagi orgu misina tavsiyesi

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında Nut tarafından paylaşıldı.

1. Nut

Nut Aktif Üye

Kasna avinda bir sey "viking 6x braided" marka orgu misinami kopardi.. Bir abi yilan baliginin dislerinin cok keskin oldugunu anlatti.. Yilan baligi oldugunu dusunuyorum..Av bolgem susurluk çayı.. Turna baligi bulunduğum bölgede yok.. Yilan baliginin koparamayacagi orgu misina tavsiyesi istiyorum..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. cihan drums

cihan drums Aktif Üye

Varivas daiwa powerpro 8 katlılarını rahatlıkla kullanabilirsin Ama mesele sadece ip değil bulunduğun merada böyle bir balık varsa çelik tel veya pala iğne kullan man daha doğru olur.

Son düzenleme: 6 Ağustos 2016
  4. Nut

Nut Aktif Üye

5. cihan drums

cihan drums Aktif Üye

Ayrıca oltacılara bazen kaplumbağaların mussallat olduğuna dair yığınla bilgi var bazen yemin kendisine bazen kancadaki balığa saldırdığı bile görülür bu sıradada ipi koparmış olabilir.

6. Nut

Nut Aktif Üye

Kaplumbağa da olabilir.. Orgu misinayi saniyede kesti.. Çok şaşırdım..

7. cihan drums

cihan drums Aktif Üye

Linkini verdiğin şu ipe baktımda açıkçası ön yargılı olmak istemiyorum ama onca dünya devi durur ken ben bu ipe niye güvenip alayım çok iyi mal çok ucuz olmaz olamaz daiwa iplere bakınca 100 ila 300 lira arası alıp kullanınca ne dediğimi daha iyi anlarsın. Bence kalitesiz hiç bir ipe tek kuruş verme..

8. 1onderozen1

1onderozen1 Üye

kaplumbağa varsa hangi ipi alırsanız alın çözüm olmaz. mutlaka koparacaktır. koparmasa bile zedelenen ip bir süre sonra kendi kendine patlıyor.
    linaeffenin 15kg mukavemetli 10 metre çelik telleri var. maksimum 8-10 liradır. birkaç tane de nikel burç alırsınız. onlarda 4-5 lira. birbirine monte edip takımınıza ekleyin. köpekbalığı ısırmadıkça kopmaz

9. Nut

Nut Aktif Üye

Tesekkurler..

10. ÖZGÜR34_

ÖZGÜR34_ Aktif Üye

Yılan balığı dal aralarında kaya aralarında gezer ve oltayı oralara dolamayı bilir.bu oltanın bu cisimlere sürtünmesi anlamına geliyor.örgü misinalar monoflament misinalar kadar sürtünmeye dayanıklı olamaz diye düşünüyorum.

Nut bunu beğendi.
  11. asivolki

asivolki Aktif Üye

bende yılanbalığı avcısıyım. zamanında cok misina patlattım. ancak sonunda cozumu buldum. maruto 4340 1-2-3 no delikli iğnelerden edinmen ve bu iğneyi dogruca deliğinden klipsli fırdonduye takman. bu sayede iğne ile ip arasında oldukca mesafe kalıyor balığın dişi degmiyor ipe. klipsli fırdondınun diğer avantajı yılanbalıgı yakalandıgı anda cok hızlı bir sekilde kendi etrafında tur atar bu şekildede takımı koparttığı olur. ama fırdondude kendi etrafında donduğu için ipe zarar gelmez.

bilalemmi, cihan drums ve scorpion26 bunu beğendi.