Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yine bir facia hikayesi.

Konu, 'Genel Konular' kısmında lost_zombie tarafından paylaşıldı.

1. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Balık tutmak, gittiğimiz meralarda, doğayla iç içe olmak, açık havada yemek yemek, mangal ve birçok kişi için olmazsa olmaz alkol tüketimi.
    Kararında oldumu bunlar çok güzel sayılır değilmi.( bunun kararınıda herkes bilirmi oda muamma ) Bakınız yine alkolun sebep olduğu bir yol faciası.çoğu kişi bu tür tehlikelerin ucundan da dönmüştür aramızdadır hala.
    Ama alkolün yol açtığı bu ilk ve son olmayan kaza sezon başında hepimize bir örnek teşkil eder inşallah.

Ölen vatandaşların ailelerine sabırlar dilerim

Jip Uçurumdan Yuvarlandı: 2 Ölü

Konya'da Balık Tutmadan Dönen 3 Arkadaş, Alkolünde Etkisiyle Bindikleri Jip İle Seyir Halindeyken 60 Metrelik Uçurumdan Aşağı Yuvarlandı

Kazada 2 kişi olay yerinde ölürken, bir kişi ise hafif yaralı olarak kurtulmayı başardı. İtfaiye ve polis ekipleri halatla aşağıya inerek cesetleri çıkardı.

Kaza, merkez Selçuklu İlçesi Beşyüzevler ile Yükselen Köyü arasında meydana geldi. İddiaya göre, Mustafa Tumru (32), Musa Irmak (51) ve Hacı Çam, Malas gölüne balık tutmaya gitti. Akşam saatlerinde oltalarını toplayan arkadaşlar Mustafa Tumru'nun kullandığı 34 TB 9285 plakalı jiple şehir merkezine doğru yola çıktı. Alkolünde etkisiyle Tumru, direksiyon hakimiyetini kaybettiği araçla 60 metrelik uçurumdan aşağı yuvarlandı. Ters dönen araçtan hafif yaralı olarak çıkan Hacı Çam, yaklaşık 1 saatlik bir tırmanıştan sonra yola ulaştı. Yoldan bir aracı çevirerek yardım isteyen ve polis ekiplerine haber veren Çam, Beyhekim Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

YARDIM ÇAĞRISIDA KURTARAMADI

Bu sırada aracın içinde sıkışan Musa Irmak, cep telefonundan bir yakınını arayarak "Kaza yaptık, ben araçta sıkıştım yardım gönderin" dediği öğrenildi. Olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri geldi. İtfaiye ve sağlık ekipleri halatlarla aşağı indi. Sağlık ekipleri araçta sıkışan ve telefonla yardım isteyen Irmak ile Tumru'nun hayatını kaybettiğini belirledi.

Daha sonra İtfaiye ekipleri, 2 arkadaşın cansız bedenini araçtan çıkarttı. Polis ve savcının olay yerinde inceleme yapmasının ardından itfaiye ekipleri 2 arkadaşın cenazesini halat yardımıyla yukarı çekti.

Cenaze aracına alınan cesetler, otopsi için Konya Numune Hastanesi morguna kaldırıldı.Araç çekici yardımıyla yukarı çekilirken, geriye olay yerinde alkol şişeleri ve oltalar kaldı.
    Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Ölenlere AllahRahmet Eylesin.

Burada asıl suç alkolün değil ne yazık ki.
    Asıl suç kendine fazla güven, bana birşey olmaz, ben her şekilde kullanırım bu arabayı mantalitesidir.
    Bu mantaliteye sahip olanlar zaten içmeden sarhoş olanlardır.

İçtiysen direksiyona geçmeyeceksin, mecbursan içmeyeceksin, 2 kişiysen birisi içmeyecek.

4. ishak

ishak Üye

Ölenlere AllahRahmet Eylesin.

5. piroglu52

piroglu52 Üye

Her ikisine de Allah'tan rahmet diliyorum,keşke işin içine alkolü de katmasaydılar da böyle bir kaza olmasaydı.

6. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Ayarı yoktur alkolun. 1 duble de içsen kullanmayacaksın. Bu kadar kesin ve nettir. İçipte kaza yapmayanlar sadece şans eseri hayattadırlar.

7. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Bu kesinlikle doğrudur ve kuraldır. Bunun dışına çıkıldığında olanlara sadece yakınları, ailesi açısından üzülürüm.

8. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Haklısın. İçen aslında şöyle düşünmeli; araba kullanacağım ailem ve sevdiklerim mi? yoksa İçkimi ? hangisi ağır basıyorsa oradan devam etsin. Allah kimseyi ailesinden, çoluk çocuğundan ayırmasın.