Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yine iğne batması

Konu, 'İğneler, İğnelerin Anatomisi, İğne Çeşitleriyle Nerede Kullanılabileceği Hususları' kısmında Horozbina tarafından paylaşıldı.

1. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Bir çok işim vardı. Çim biç sula komşunun birkaç angaryası vs. bir SeninCan, Engin, Murat, Muammer tekne ile Saros’ta bir balık avı turuna gidiyorlarmış Senih beni de çağırdı. Bu ara olta hazırlamam lazım, sert sahte dolu çantaya elimi attım, biri kutusundan çıkmış, iğne saplandı.
    Elimi çektim çıkmıyor ön iğne de çantanın kumaşına girmiş. Sahteleri boşalt elimde karga burun çantaya batan iğneyi yerinden sök, sıra bana saplananı çıkartmaya geldi.
    Bu üçüncü oluyor ilki levrek avında koluma girmişti. İkinci evde split ringe iğne geçirirken bu da evde.
    Bunları anlatmıştım ama benim gibi savruk herkesin başına gelebilecek dikkatlerin de yaşayabileceği son olayı anlatıp iğne çıkarılışı hakkında tekrar bilgi vermek istedim. Bu amaçla da işlemin resimlerini çektim.

Pense veya karga burun kesilmesi gereken uca yanaşmadığından önce dışarıdaki ikisini pense ile sıkarak birbirine yanaştırıyorsunuz sonra bunları kesiyorsunuz. Ancak bu seferki iğne sertmiş sıkınca biri kırıldı. İkinciyi kestim. Daha sonra bana saplananı kesip dışarıda kalan ucu karga burunla tutup çevirerek giriş ucunu deriye ikinci delik açarak dışarı çıkarıyorsunuz. En zor kısmı burası deriyi delmek, insan derisi oldukça sağlam ve esnek olduğundan iş biraz uzayabiliyor. Dışarı çıkarılacak kısmı diğer parmaklarınızla gerdirdikten sonra delebiliyorsunuz. Ters bir yerde olduğu için bunu beceremeyip komşudan yardım istedim. Kafasını çevirip ve gözlerini sımsıkı kapayarak benim deriyi gerdi de öyle döndürüp iğnenin ucunu çıkarabildim.

Sonra menapoz mu tetanoz mu ne koluma ondan yaptırdım.

Geçmiş olsun falan demenize gerek yok geçti, dün gece yola çıktım, 5:30 da Yayla limanından tekneye binip ıvır zıvır mercan avladık. Şimdi Tekirdağdayım.

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Boyut:
      53,7 KB
      Okunma:
      67
    • 2.jpg
      2.jpg
      Boyut:
      42,7 KB
      Okunma:
      55
    • 3.jpg
      3.jpg
      Boyut:
      48 KB
      Okunma:
      54
    • 4.jpg
      4.jpg
      Boyut:
      37,4 KB
      Okunma:
      54
    • 5.jpg
      5.jpg
      Boyut:
      41,8 KB
      Okunma:
      58
    • 6.jpg
      6.jpg
      Boyut:
      30,1 KB
      Okunma:
      53
    • 7.jpg
      7.jpg
      Boyut:
      45,7 KB
      Okunma:
      56
    Hamdi, kekadam, wolf ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Olsun..
    Yine de geçmiş olsun.. :)
    Bu konuda da uzman oldun artık..

4. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Zor bir durum, yapmak anlatmaktan çok daha zordur sanırım, yani ben kendime yapabilir miyim bilmiyorum. Dilerim tekrarı yaşanmaz bu son olur.

5. Arif

Arif Aktif Üye

Geçmiş olsun...

6. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

abi kendini bir okut derim . :D
    ama seni kim okur bana sorma.

7. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

Bülent abi resimler le anlatılmış görselliği dolgun bir paylaşım daha can-i gönülden tebrik ediyorum
    Umarım bu sonuncu olur bu konuyla ilgili :)

8. Theseus

Theseus Aktif Üye

Kendi üstünde deney yapıp sonuçları insanlarla paylaşan,insanlık için kendini feda eden biliminsanlarına benziyorsun Bülent abi :)

kekadam bunu beğendi.
  9. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

Çok geçmiş olsun Bülent Bey.
    Bu benim başıma teknede gelmişti seneler önce. 100 gr. kurşunu elimle tekneden 2-3 mt ileriye savurayım öyle batsın derken tam tırnağımın yanından iğne battıydı. Misinayı kestim bir sigara yaktım başladım düşünmeye. Ya çıkacak ya çıkacak yapacak birşey yok. Teknecinin pense ile aynen iğneyi kırdım ve yürütüp çıkardıydım. Tabi alkışlar eşliğinde :harika: Sonra ava devam etmiştim. Aşı falan da yaptırmadıydım. Hala yaşıyorum daha birşey yok :D
    RASTGELSİN...

10. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

12 den sonra yattım uyudum sabah 6 da kalktım şimdi işe gideceğim.
    Önceki gece hiç uyumadım. Uykusuz kalmak iğne batmasından kötü.
    Neyse dinlenmişim, ama işe gitmek kötü.
    Bir de tırnak arasından giren vardı onu da pense ile çekip çatur çutur sökmüştüm.
    Geri çekerek söktüğüm sol elin işaret parmağının ikinci eklemine yandan giren vardı.
    Vay be üç değilmiş. Bende sorun var.
    Yazın da üzerimde fazla giyecek olmadığından ya da sık sık değiştirdiğimden deriye çengelli iğne ile nazarlık taksam! Geçmişinin nerelere dayandığını bilmediğimiz, Sümerlerden beri olan kısmı bilinen nazar her dine girmiş. Neyse bende bu tür inançlar olmadığından deriyi bilerek delmeme gerek yok.

Bana geçmiş olsun diyenlere teşekkürler.
    Ancak kulağını küpe takmak için deldirmiş metroseksüel çocuk Hakan rakama ne demeli :eek:

kekadam ve KalamA bunu beğendi.
  11. despiro

despiro Aktif Üye

geçmiş olsun...